Gjest Syffe Skrevet 5. juli 2011 #2 Skrevet 5. juli 2011 Ja, får man det? Jeg gjorde i hvert fall det da jeg skaffet meg reiseforsikring Skulle til Spania, men kom på to dager før at jeg ikke hadde reiseforsikring. Jeg bestilte over telefon, og de sa at den gjaldt fra og med jeg sa ja på telefonsamtalen. Det er jo bare å ringe forsikringsselskapet og høre
Cava Queen Skrevet 5. juli 2011 #3 Skrevet 5. juli 2011 Ja det får du på dagen. Bare å ringe det. Men du bør helst bestille før du reiser Noen selskap akseptere bestilling etter avreise, men da gjelder ikke forsikringen før du har betalt.
Aubree Skrevet 5. juli 2011 #5 Skrevet 5. juli 2011 Ja, jeg bestilte og betalte over nettet, fikk bare et nr jeg måtte ha med meg på reisen, så bestilte vel kvelden før jeg dro
AnonymBruker Skrevet 5. juli 2011 #6 Skrevet 5. juli 2011 Ja hvorfor skulle det ikke det? Akkurat som alle andre forsikringer du trenger så kjøper du det jo når du trenger det. Om du spontant bestemmer deg for å kjøpe en bil så kjøper du også samtidig forsikring. Du ringer jo bare til forsikingselskapet og forteller fra hvilke dato du trenger forsikring (men du kan aldri f¨å forsikring tilbake i tid). Ringer du og sier at du skal reiser i morgen så får du forsikring fra i morgen. Sammen som med bil (du får jo ikke omregistrert bilen på deg om du ikke har forsikring, og forsikringsselskapene ordet dette på dagen, må ikke fikse det dager i forveien)
Cava Queen Skrevet 5. juli 2011 #7 Skrevet 5. juli 2011 Ja, jeg bestilte og betalte over nettet, fikk bare et nr jeg måtte ha med meg på reisen, så bestilte vel kvelden før jeg dro Og det nummeret du da fikk var avtalenummeret (polisenummeret) ditt hos forsikringsselskapet. Det samme som står på det kortet man pleier å få når man har reiseforsikring. Men om man bestiller i veldig kort tid før avreise så holder det å ha dette nummeeret. Det er det du skal referere til om du skal melde skade.
Aubree Skrevet 5. juli 2011 #8 Skrevet 5. juli 2011 Og det nummeret du da fikk var avtalenummeret (polisenummeret) ditt hos forsikringsselskapet. Det samme som står på det kortet man pleier å få når man har reiseforsikring. Men om man bestiller i veldig kort tid før avreise så holder det å ha dette nummeeret. Det er det du skal referere til om du skal melde skade. Stemmer :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå