Miracles Skrevet 1. juli 2011 #1 Skrevet 1. juli 2011 Har funnet noen gamle tråder her om folk som har droppet vanlig shampo enten å kutte ut shampo med natrium lauret sulfat (eller SLS/ALS), bare bruke balsam eller bare vann. Opplever dere at disse metodene gir like bra eller bedre "sunt og glansfullt" som det påstås i shamporeklamene?
Malum Skrevet 1. juli 2011 #2 Skrevet 1. juli 2011 Bedre, og mer varig, etter min mening. Behovet for å vaske håret så ofte forsvinner når man har levd en tid uten sjampo. Men det fordrer også at man bruker stylingprodukter som lar seg skylle ut uten bruk av SLS/ALS.
Kahlan Amnell Skrevet 1. juli 2011 #3 Skrevet 1. juli 2011 (endret) Enig med Bodillen. Jeg vasker håret ca to ganger i uken mot minst annenhver dag før. Håret mitt ble veldig fort fett og det var derfor jeg vasket det så ofte. Men det var nok litt av grunnen til at det ble så fettete ... Det føles ikke lenger som tørt strå etter en vask, blir ikke statisk, og jeg har ikke noe behov for kurer og balsam. Det tok litt tid for både meg og håret mitt å vende seg til en shampofri tilværelse. Håret mitt føles litt tyngre nå, og holder seg mer på plass kan du si. Jeg er kjempefornøyd med min nye rutine som består av en blanding av egg, sitronjuice, honning og eplecidereddik. Det føles betryggende å ikke gni hodebunnen inn med alskens kunstig fremstilte ingredienser. Endret 1. juli 2011 av Kahlan Amnell
chikako Skrevet 1. juli 2011 #4 Skrevet 1. juli 2011 (endret) Håret mitt har blitt fullstendig forandret etter at jeg sluttet med sls og silikoner, til det bedre. Jeg har prøvd dyre frisørprodukter og sjampo til en tier på Rimi, og det er ikke tvil og at håret mitt har det best med milde produkter uten SLS og silikoner. Får kommentarer om hvor sunt og friskt håret mitt er når jeg er hos frisøren, på tross av at jeg ikke bruker mye tid og krefter på å stelle det. Jeg vasker håret med sls-fri sjampo én gang i uken, ellers vasker jeg bare med vann og balsam. Endret 1. juli 2011 av chikako
Gjest BabyBlue Skrevet 1. juli 2011 #5 Skrevet 1. juli 2011 Kan dere gi meg eksempler på noen SLS frie shampoer? =)
chikako Skrevet 1. juli 2011 #6 Skrevet 1. juli 2011 Jeg bruker Einerlåg Har også prøvd Jessicurl, John Masters Organics og BodyShop sin. Einerlåg kjøper jeg fordi den er produsert i Norge, og vil støtte det som finnes. De andre funket også bra for meg.
AnonymBruker Skrevet 3. juli 2011 #8 Skrevet 3. juli 2011 Dette har jeg aldri hørt om. Tror det kan være verdt å prøve. Før hadde jeg tykt og mykt hår med pent fall. Nå føles det på en måte pistrete og blir fort fett. Selv når det er nyvasket synes jeg det er triste greier. Går man altså på body shop for å få tak i dette? Eller finnes det andre steder? Jeg bruker ikke stort av stylingprodukter heller, men trenger litt mousse eller noe for å rufse det litt til og gi det litt mer fylde. Finnes det i samme serie? Og hvordan er dette mot hodebunnen? Jeg har brukt dyre frisørshampoer fordi hodebunnen min har blitt kløete og flassende uansett hvilken butikkjøpt shampo jeg har prøvd.
AnonymBruker Skrevet 4. juli 2011 #9 Skrevet 4. juli 2011 Er det noen av dere som har prøvd en sjampofri tilværelse med hard trening hver dag, så håret blir gjennomsvett? Hvordan har det fungert? Jeg synes ikke håret mitt blir rent av å bare vaske med vann etter at jeg har svettet masse, men jeg hater å vaske håret hver dag
chikako Skrevet 4. juli 2011 #10 Skrevet 4. juli 2011 Er det noen av dere som har prøvd en sjampofri tilværelse med hard trening hver dag, så håret blir gjennomsvett? Hvordan har det fungert? Jeg synes ikke håret mitt blir rent av å bare vaske med vann etter at jeg har svettet masse, men jeg hater å vaske håret hver dag Jeg trener tre ganger i uka, og vasker fremdeles håret bare én gang i uka. Det jeg gjør de gangene jeg er gjennomsvett er å massere hodebunnen med eddikvann, for å fjerne svetten. Det synes jeg fungerer fint.
AnonymBruker Skrevet 4. juli 2011 #11 Skrevet 4. juli 2011 Jeg trener tre ganger i uka, og vasker fremdeles håret bare én gang i uka. Det jeg gjør de gangene jeg er gjennomsvett er å massere hodebunnen med eddikvann, for å fjerne svetten. Det synes jeg fungerer fint. Eddikvann! Jeg vasker treningstøyet mitt med eddik, men har ikke tenkt på å bruke det i håret. Det skal jeg prøve, takk for tips!
Kahlan Amnell Skrevet 9. juli 2011 #12 Skrevet 9. juli 2011 Eddikvann! Jeg vasker treningstøyet mitt med eddik, men har ikke tenkt på å bruke det i håret. Det skal jeg prøve, takk for tips! Jeg også! Hadde slett ikke tenkt på det.
Auri Skrevet 9. juli 2011 #13 Skrevet 9. juli 2011 Jeg levde med balsammetoden i nesten et år, og var veldig fornøyd med det. Det er litt herk til å begynne med, mens man venner seg til nye rutiner og lærer seg å lese ingredienslister. Jeg skal ikke si noe om hvor pent håret blir, for mitt var veldig ødelagt i utgangspunktet, og det er kun nå nesten to år senere at håret mitt nærmer seg normalen igjen. Eneste grunnen til at jeg gikk tilbake til "normal" hårpleie var at håret mitt var så ekstremt skadeskutt at ingenting annet funket der og da. Og så ble håret rødt, og dermed nyttet det ikke for meg å fortsette med BM.
AnonymBruker Skrevet 9. juli 2011 #15 Skrevet 9. juli 2011 Jeg levde med balsammetoden i nesten et år, og var veldig fornøyd med det. Det er litt herk til å begynne med, mens man venner seg til nye rutiner og lærer seg å lese ingredienslister. Jeg skal ikke si noe om hvor pent håret blir, for mitt var veldig ødelagt i utgangspunktet, og det er kun nå nesten to år senere at håret mitt nærmer seg normalen igjen. Eneste grunnen til at jeg gikk tilbake til "normal" hårpleie var at håret mitt var så ekstremt skadeskutt at ingenting annet funket der og da. Og så ble håret rødt, og dermed nyttet det ikke for meg å fortsette med BM. Beklager at jeg spør så dumt, men jeg har også rødt hår, hva mener du med "Og så ble håret rødt, og dermed nyttet det ikke for meg å fortsette med BM"?
sequin Skrevet 9. juli 2011 #16 Skrevet 9. juli 2011 hvor får man kjøpt eddikvann ? er det ikke bare vann med eddik oppi?
Auri Skrevet 9. juli 2011 #17 Skrevet 9. juli 2011 Beklager at jeg spør så dumt, men jeg har også rødt hår, hva mener du med "Og så ble håret rødt, og dermed nyttet det ikke for meg å fortsette med BM"? Balsammetoden drar farge raskere ut av håret enn "vanlig" hårstell. Med den rødfargen jeg har på håret så er det vanskelig nok å vedlikeholde som det er (det er verdt det, riktignok), og dermed å fortsette med BM som drar fargen enda fortere ut var ikke aktuelt for meg. Da hadde jeg måttet farge håret annenhver uke. Jeg har forøvrig slik rødfarge: http://www.brillance.com/products/wash-outs/toner-creme/t-872-intensive-red.html (nederste)
chikako Skrevet 10. juli 2011 #18 Skrevet 10. juli 2011 hvor får man kjøpt eddikvann ? Eddikvann er vann med eddik i. Jeg bruker eplesidereddik.
Gjest småhjerte Skrevet 10. juli 2011 #19 Skrevet 10. juli 2011 Hva heter Body Shop sin silikonfrie sjampo? Hvor selges de andre som er nevnt her? Noen som kan forklare litt om balsammetoden?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå