Kvist Skrevet 29. juni 2011 #1 Skrevet 29. juni 2011 Noen som vil anbefale meg en historisk roman, der forfatteren er kvinne eller skriver fra et kvinneperspektiv? Gjerne en kvinnelig jeg-person. Med historisk mener jeg egentlig alt fram til ca 1930tallet. Må ikke være sant/biografisk men bør være realistisk. Hehe, kan vel egentlig være litt mindre realistisk også hvis historien er god, men ikke fantasypreget. Og ja, jeg vet at det jeg har skrevet over passer på omtrent alt av "kioskserier", men jeg ønsker meg litt mer enn hva jeg får ut av sånne paperbackserier som går og går i det uendelige. Jeg ønsker meg godt språk, gode historier, skildringer av spennende mennesker og tider, og å få litt (kvinne)historiekjennskap i samme slengen.
Bloodflowers Skrevet 30. juni 2011 #2 Skrevet 30. juni 2011 "Stormenes tid", eller Pillars of the earth av Ken Follett er utrolig bra! Det er to deler, og historien er også filmatisert i en miniserie Også har vi "Drømmen om et nytt liv" av Beverly Swerling er også kjempebra Kommer i to bind
Kvist Skrevet 30. juni 2011 Forfatter #3 Skrevet 30. juni 2011 Ahh, Beverly Swerling ser ut som om det er akkurat det jeg er ute etter. Da blir det bibliotektur snart :D Tusen takk! 1
Bex Skrevet 30. juni 2011 #4 Skrevet 30. juni 2011 Tenkte umiddelbart på bokserien om Julie av Anne Karin Elstad. Det er hvertfall ikke kiosklitteratur Den fikk jeg jammen meg lyst å lese igjen, så takk for at du stilte spørsmålet
Tootikki Skrevet 30. juni 2011 #5 Skrevet 30. juni 2011 Vera Henriksen har skrevet flere historiske bøker. Leste dem for mange år siden og fikk helt dilla.
Gjest Badabing Skrevet 1. juli 2011 #6 Skrevet 1. juli 2011 Ines, jeg elsker deg av Isabel Allende: http://www.bokklubben.no/SamboWeb/produkt.do?produktId=1901863 Solens Datter av Pauline Gedge: Om den kvinnelige faraoen Hatshepsut.
Virvel Skrevet 1. juli 2011 #7 Skrevet 1. juli 2011 Jane Eyre? Og det meste av Jane Austen, egentlig.
Kvist Skrevet 1. juli 2011 Forfatter #8 Skrevet 1. juli 2011 Takk for mange gode forslag alle sammen. Har lest mye av det når jeg tenker meg om, alt av Jane Austen, i hvertfall noe av Jane Eyre, Solens datter (for lenge siden, fin bok), både Ines jeg elsker deg og annet av Isabel Allende, noe av Vera Henriksen også, i hvertfall Dronningsagaen men det fallt ikke helt i min smak, Usikker på om jeg har lest serien om Julie, må bla litt i ei bok for å huske tror jeg. Mulig jeg bare har bladd før også... hehe... Uansett ligger det bestillte bøker av Beverly Swerling og venter på meg på biblioteket i morgen, gleder meg!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå