Papilio Skrevet 27. juni 2011 #1 Skrevet 27. juni 2011 Leter etter lokaler i Hamar uten sjenkebevillning. Er det noen som har erfaring med storhamarstuene?
AnonymBruker Skrevet 27. juni 2011 #2 Skrevet 27. juni 2011 Det kommer helt an på hvilket type bryllup du vil ha, hvor mange gjester osv.. Jeg tror det ville bli veldig trangt med flere enn 45 gjester der for eksempel. Dessuten bærer lokalet preg av dårlig vedlikehold og er ikke spesielt fint (i mine øyne da). Jeg var i bryllup der og da var det fint vær (tipper vi var ca 40 gjester) men det var ingen som hadde satt frem stoler eller bord på den gedigne plenen foran huset..det var bare nedslitte plastoler/bord på den smale terrassen som heller ikke var luket på flere år virket det som. Jeg ville aldri hatt et bryllup der uten å ha shinet skikkeligopp der først. Så vidt jeg vet så holder de på å bytte ut taket nå så det ligger en diger presenning over taket. Ellers har dere jo en mulighet på Hamar Sagbladfabrikk. Her kan dere også ta med eget drikke. Men det er blodpris på leien der, tror den ligger på kr 20 000 jeg nå.. Jeg tror også det ligger et lokale ved mjøsa i ringsaker som er helt ok tror jeg.. men jeg husker ikke hva det heter der.. må nok google litt.. Hamar er skikkelig DÅRIG på bra lokaler.
Gjest Spinell Skrevet 27. juni 2011 #3 Skrevet 27. juni 2011 Jeg tror også det ligger et lokale ved mjøsa i ringsaker som er helt ok tror jeg.. men jeg husker ikke hva det heter der.. må nok google litt.. Kan det være Strandhytta du tenker på? Eller Spritbua?
AnonymBruker Skrevet 27. juni 2011 #5 Skrevet 27. juni 2011 Tror det var Strandhytta det het ja. Men har bare sett den på nett, ikke vært der.
momo Skrevet 27. juni 2011 #6 Skrevet 27. juni 2011 De har og utleie av lokale på domkirkeodden, synes det lokale er kjempefint, og mener leia er ganske billig. Og er jo idyllisk der ute.
Gjest Spinell Skrevet 28. juni 2011 #7 Skrevet 28. juni 2011 De har og utleie av lokale på domkirkeodden, synes det lokale er kjempefint, og mener leia er ganske billig. Og er jo idyllisk der ute. De lokalene som er til leie på Domkirkeodden er jo nettopp Storhamarstuene som TS tydeligvis allerede kjenner til (og Barfrøstua). Og CathFoto: du kan da ikke mene Mjøskroa seriøst?
CathFoto Skrevet 28. juni 2011 #8 Skrevet 28. juni 2011 Nei, jeg trodde det var det den over mente, og ble veldig overrasket over at det skulle være et alternativ
Papilio Skrevet 30. juni 2011 Forfatter #9 Skrevet 30. juni 2011 Tusen takk for tilbakemeldingene! Setter skikkelig pris på å få andres synspunkt på lokalene. Kikka på spritbua på nett - den så helt fantastisk ut. Noen som har vært inni der og kan si noe om lokalets tilstand. Vet noen om Spritbua har skjentebevillning, pålagte stengetider og servering av mat (ønsker ingen av delene). Forresten, hva synes dere om giftemål på domkikreodden og deretter middag/fest på spritbua - langt i mellom??
AnonymBruker Skrevet 30. juni 2011 #10 Skrevet 30. juni 2011 Jeg har vært i Spritbua, og om man liker lokalene er nok litt smak og behag, men man kan helt sikkert avtale en visning. Det er steinvegger innendørs, og møblene er helt vanlige "forsamlingslokalemøbler". Lokalet er stengt nå pga flommen, og det må sikkert gjøres noe oppussing etterpå. De har ikke pålagt servering av mat fra bestemte leverandører, så man kan ordne mat akkurat som man vil selv. Jeg tror heller ikke at lokalet har egen skjenkebevilling. Hvordan det er med pålagte stengetider vet jeg ikke. Selv dro jeg i alle fall temmelig sent derfra, hvis halv fem på morgenen er sent nok . Fra Domkirkeodden på Hamar til Spritbua i Moelv er det omtrent en halvtimes kjøretur.
Papilio Skrevet 30. juni 2011 Forfatter #11 Skrevet 30. juni 2011 Selv var jeg i et bryllup for ikke så lenge siden hvor de hadde middagen og festen i en gammel renovert låve med grove steinvegger og tresøyler rundt om i rommet. Jeg elsket det lokalet og trur derfor spritbua kommer til å passe meg godt. Dumt med møblene, men det kan man jo pynte på med tøy over stolene og duker. Til anonym bruker: du som har vært der, kan du si noe om ca hvor mange det var plass til i lokalet?
AnonymBruker Skrevet 8. juli 2011 #12 Skrevet 8. juli 2011 Til anonym bruker: du som har vært der, kan du si noe om ca hvor mange det var plass til i lokalet? Litt sent svar her, men jeg tror 50-60 gjester er maks antall. For sikkerhets skyld ville jeg ringt og spurt. Utleierne er ikke skumle
Annta Skrevet 5. august 2011 #13 Skrevet 5. august 2011 Leter etter lokaler i Hamar uten sjenkebevillning. Er det noen som har erfaring med storhamarstuene? Jeg giftet meg der i 2000 og vi hadde 70 gjester! Trangt var det, men vi brukte "forrommet" i tillegg til det store rommet. Syns det var et fint og greit lokale da, og med litt ekstra pynt osv så gjør det ikke noe om det er litt slitt syns jeg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå