sme1234 Skrevet 26. juni 2011 #1 Skrevet 26. juni 2011 Hei! Er det noen der ute som har opplevd å ikke få positiv graviditetstest, langt over IKM, men som var gravid? Og som kanskje tok blodprøve hos legen som ble negativ, men at du senere fant ut at du var gravid alikevel? Mitt eksempel: Prøver å bli gravid, og etter nesten 6 måneder uten p-piller, og en uke etter forventet eggløsning, så fikk jeg utflod, som var rødlig og brun. Utfloden fortsatte men ble etterhvert hvit, også ble den rød/brun noen dager også hvit (tynnflytende), og sånn har det holdt på de 4 siste ukene. Har også ømhet nederst i korsryggen og i den nederste delen av magen. Jeg har aldri vært plaget med utflod før, og mensen er regelmessig. Men nå kommer den ikke, har vært hos legen og tok blodprøve, men den ble negativ. Dette er snart 2 uker siden. Legen sjekket også eventuell graviditet utenfor livmor, infeksjoner og lignende, men ingenting var galt. Noen som har noen nyttige erfaringer å komme med?
AnonymBruker Skrevet 26. juni 2011 #2 Skrevet 26. juni 2011 kan kansje hende at du har hatt en spontan abort i stede siden kroppen er litt rar.er gravid testen negativ og hvertfall blodprøven så er du nok ikke gravid.lykke til videre med prøvingen
sme1234 Skrevet 26. juni 2011 Forfatter #3 Skrevet 26. juni 2011 Legen sa at det neppe var en spontanabort siden jeg nesten ikke har blødd.
AnonymBruker Skrevet 26. juni 2011 #4 Skrevet 26. juni 2011 En blodprøve er 100% sikker. Det kan jo være at du har litt hormonkrøll, det er ikke uvanlig.
sme1234 Skrevet 26. juni 2011 Forfatter #5 Skrevet 26. juni 2011 Vet jo at en blodprøve er 100 % sikker, men har hørt at det finnes mange som ikke produserer nok HCG før de er nesten 2 måneder på vei, og da regner jeg med at det ikke trenger å vises i blodet heller..?
AnonymBruker Skrevet 26. juni 2011 #6 Skrevet 26. juni 2011 Vet jo at en blodprøve er 100 % sikker, men har hørt at det finnes mange som ikke produserer nok HCG før de er nesten 2 måneder på vei, og da regner jeg med at det ikke trenger å vises i blodet heller..? En blodprøver er 100% sikker fordi hCG alltid er i blodet, men ikke alltid i urinen. Nyrene renser blodet og noen har så gode nyrer at de renser ut nesten all hCG og derfor vil det ikke vises på en test at du er gravid, for det finnes omtrent ikke mere hCG igjen i urinen. Men det er alltid i blodet! Derfor kan det skje at noen er litt lengere på vei før det vises, men det er ikke vanlig.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå