AnonymBruker Skrevet 24. juni 2011 #1 Skrevet 24. juni 2011 Jeg var så faders uheldig idag. Jeg sto opp klokken 02 om natten, og var litt sugen på noe søtt, så jeg gikk i fryseren for å hente ut en ben & jerry's is. Greit nok, tok et par skjeer og la den inn igjen, og lukket døren (trodde jeg). Jeg våknet opp idag, var på kjøkkenet, og merket ikke noe rart, så utover dagen, rundt 12 så hørte jeg noe som knuste, lyden kom fra kjøkkenet. Jeg løp inn, og så at det lå mye is under kjøleskapsdøren, som var "nesten" igjen", kun en liten glippe, jeg fatter ikke at det er mulig av meg, men men. Det meste er ikke begynt å tine noe særlig, men mine to bøtter med ben & jerry's is var ganske sørpete, men de har jo stått i fryseren, alt har stått i fryseren så jeg er ikke bekymret, det verste var isen som sagt, og to frossenpizzaer (ikke helt tint), men etter hva jeg fikk høre av min mor så går det bra. Hun sa at jeg skulle sette kjøleskapet på Max, og så se på det iløpet av kvelden, men ikke åpne for mye, i hvert fall ikke la den stå oppe for mye. Hvor lang tid tar det egentlig før alt blir sånn nogenlunde fryst, tror dere, jeg vil ikke åpne den for mye, men den bør vel være ferdig nedfryst til ikveld, før elleve? Jeg skal kun ha ut en pizza og noen boller klokken åtte. Det verste er at isen er jo svindyr, så det er den jeg fikk mest noia over. Men jeg går utifra at dette går bra.
AnonymBruker Skrevet 24. juni 2011 #2 Skrevet 24. juni 2011 ..er vel ingen grunn til bekymring om du har kjøleskapsdøren opp i et par sekunder for å dra ut litt boller... Men den isen som var sørpe er nok ødelagt uansett..
AnonymBruker Skrevet 24. juni 2011 #3 Skrevet 24. juni 2011 Nei, den var ikke det, og boks nummer to er 90% fryst igjen, spiste den første istad, like god.
elisabeth30 Skrevet 25. juni 2011 #4 Skrevet 25. juni 2011 så lenge varene i fryseren ikke har tint helt igjennom så går det bra
EliseK Skrevet 26. juni 2011 #5 Skrevet 26. juni 2011 du må huske å avrime den, hvis ikke blir maten å smake gammelt og stygt. Kanskje ikke akkurat nå, men senere. Du avrimer ved å skru fryseboksen av, ta ut maten og hyllene. Så føner du med hårføneren for å fjerne alt av rim. Tørk godt med en håndduk eller lignende. Skyll hyllene og tørk de også godt. Fjern evt. rim som ligger på maten. Så kan du legge alt på plass igjen og skru på Mye arbeid er det, men det må til ... 1
AnonymBruker Skrevet 27. juni 2011 #6 Skrevet 27. juni 2011 Ts her igjen. Det går ikke an å skru av "fryseboksen", jeg skulle kanskje nevnt at fryseren var en del av kjøleskapet, altså er det snakk om et kombiskap, ikke en ren fryser.
Kvist Skrevet 28. juni 2011 #7 Skrevet 28. juni 2011 Da skrur du bare av hele greia, og lar være å åpne kjøleskapsdøra mens du holder på. Lurt å ta det når alle tingene inni kjøleskapet har samme lave temperatur, ikke rett etter at du har lagt inn noe til nedkjøling. 1
AnonymBruker Skrevet 13. juli 2011 #8 Skrevet 13. juli 2011 du må huske å avrime den, hvis ikke blir maten å smake gammelt og stygt. Kanskje ikke akkurat nå, men senere. Du avrimer ved å skru fryseboksen av, ta ut maten og hyllene. Så føner du med hårføneren for å fjerne alt av rim. Tørk godt med en håndduk eller lignende. Skyll hyllene og tørk de også godt. Fjern evt. rim som ligger på maten. Så kan du legge alt på plass igjen og skru på Mye arbeid er det, men det må til ... Ts igjen: Jeg har snakket med noen som har greie på kjøleskap, og nei, det må ikke til. Så lenge det ikke er snakk om ørtenhundre timer så går det bra. Og maten er like god, nesten en måned etter, og det er ikke tegn på dårlig lukt eller hva det nå måtte være.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå