pingalu Skrevet 19. juni 2011 #1 Skrevet 19. juni 2011 Ja, tittelen sier vel det meste? Har veldig tynne lår og liten rumpe, og er klar for å gjøre noe med det - jeg vil altså prøve å trene meg til litt mere former. Resten av kroppen har også godt av å legge på seg litt (og da er det jo først og fremst muskler jeg vil ha), men det er hovedsaklig rumpa og lårene jeg vil ha større. Kan jeg få til dette ved hjemmetrening, eller bør man ha vektene/maskinene som er på treningsstudio tilgjengelig? Er ikke så gira på å bruke 800 per måned på treningsmedlemskap i 2 måneder (tenker å skaffe meg fast treningsmedlemskap etter sommeren da, når jeg er hjemme igjen). Hvilke øvelser må jeg gjøre i så fall? Har to 3-kg vekter tilgjengelig, og kan eventuelt kjøpe noe ekstrautstyr dersom det ikke er for mye. Er det mulig å legge på seg bare ved hjemmetrening, eller vil det kun stramme litt opp? Håper på svar!
Leifr Skrevet 19. juni 2011 #2 Skrevet 19. juni 2011 (endret) Du trenger å gjøre tunge knebøy og spise proteinrik kost på et greit kalorioverskudd. 3 kg-manualer duger ikke til så mye, du trenger mye tyngre vekter enn det. Det er nok mest effektivt å bruke vektstang, men du kan også ha grei effekt av å bruke improviserte vekter. For eksempel en stor ryggsekk som du kan gradvis fylle med murstein, eller noe sånt. Endret 19. juni 2011 av Leifr
Gjest Bjørn82 Skrevet 19. juni 2011 #3 Skrevet 19. juni 2011 Knebøy og markløft er de øvelsene du bygger muskler i lår, rygg, rumpe. Du får jo selvfølgelig også sterkere grep av særlig markløft. For å få til muskelvekst så bør du spise relativt proteinrik mat, samtidig så må du få i deg de riktige karbohydratene. Drikk foreksempel H-melk 1liter om dagen =) Jeg vil bare gi deg et tips om å søke på Mark Riptoe på youtube etc. PS! for å bygge muskelmasse er du nødt til å øke belastningen ganske hyppig. Du trenger ikke gjøre mange repetisjoner, men du bør gjøre 5 rep på kanskje 3 sett, pluss oppvarming og tøye ut før du begynner med den belastende treningen. Men varm opp i øvelsene du skal belaste deg i, det er viktig.
pingalu Skrevet 20. juni 2011 Forfatter #4 Skrevet 20. juni 2011 Takk for svar! Da får jeg prøve meg litt frem. Nå er jeg veldig lita og helt utrent, så mursteiner i sekken er kanskje litt vel optimistisk med det første, kanskje vannflasker eller noe får funke i starten. Mitt største problem blir vel kanskje å få spist nok, men vi får se. Vil virkelig klare det denne gangen. Hvis andre har noen tips, kom gjerne med dem!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå