Sulemu Skrevet 19. juni 2011 #1 Skrevet 19. juni 2011 Denne uka har jg jobbet 3 dager, forrige uke jobbet jeg 1 dag. Har jeg fortsatt krav på dagpengene som blir utbetalt i morgen, eller har jeg jobbet for mye?
AnonymBruker Skrevet 19. juni 2011 #2 Skrevet 19. juni 2011 Det kommer an på hva som er din "normalarbeidstid". Det står i vedtak om dagpenger som du har fått av NAV. Har du før du ble arbeidssøker jobbet 37,5 timers uker på fast basis er det antakelig 37,5 som er din normalarbeidsuke. Du blir trukket time for time av dagpengene, og hvis du jobber mer enn det som tilsvarer 50% av din normalarbeidstid så mister du alle dagpengene for de 14 dagene. Så her må du telle timer, ikke dager. Hvis du har jobbet 7,5 timer fire dager på to uker, og din normalarbeidstid er 37,5 timer per uke vil du fortsatt få dagpenger, minus trekk for de timene du har jobbet.
Sulemu Skrevet 19. juni 2011 Forfatter #3 Skrevet 19. juni 2011 37,5 timer er min normalarbeidstid ja! Tusen takk for svar! :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå