Imax Skrevet 14. november 2003 #1 Skrevet 14. november 2003 Så henne på Absolutt på TV2 i går, og jeg digger henne fullt ut! Hun har så utrolig mange knallgode kommentarer, og gir beng i hva alle andre mener og hvilke priser filmen har fått osv (f.eks. fikk Dogville 6'ere over hele linja, mens hun ga den 1!). Hun er ærlig, oppriktig og ikke minst har hun superpeil på film. Og så er jeg stort sett enig i hennes vurdering av filmer da, det betyr jo litt. Og så er det litt kult at hun er helt åpen lesbe (Anne Holt go home!). Hva synes dere om henne og hennes filmvurderinger?
Gjest care Skrevet 14. november 2003 #2 Skrevet 14. november 2003 Hva synes dere om henne og hennes filmvurderinger? Jeg tror hun først og fremst er der for sin personlighet og ikke for sine ekselente filmkunnskaper... dame med super subjektive meninger om film.
Gjest lmari Skrevet 14. november 2003 #3 Skrevet 14. november 2003 Vi hadde en lang tråd for noen måneder siden hvor vi hyllet henne - jeg er helt enig! Dama har geniale kommentarer - og i går på Absolutt var hun bortimot det beste jeg har sett henne!! Go Brita!!!
Glitterchick Skrevet 14. november 2003 #4 Skrevet 14. november 2003 Jeg tror hun først og fremst er der for sin personlighet og ikke for sine ekselente filmkunnskaper... dame med super subjektive meninger om film. Du har nok rett i at TV2 har plukket henne ut mye pga personligheten, men det betyr ikke at hun ikke har god greie på film! For det har hun. Men som jeg har sagt før, hun virker som verdens kuleste dame!
Gjest lmari Skrevet 14. november 2003 #5 Skrevet 14. november 2003 Jeg tror hun først og fremst er der for sin personlighet og ikke for sine ekselente filmkunnskaper... dame med super subjektive meninger om film. Veeeeel - hun har jo studert filmvitenskap på Universitetet i Stockholm, da? Så helt dum om film kan hun jo ikke være? Og "supersubjektive" meninger om film - det er jo nettopp det en anmeldelse skal være? En anmeldelse er bare et uttrykk for hva akkurat denne anmelderen synes om filmen...
Gjest care Skrevet 14. november 2003 #6 Skrevet 14. november 2003 Vel, hva jeg mener med supersubjektive meninger, så føler jeg at hun bruker mer følelser enn kunnskap, når hun snakker om en film. Men det er vel, det folket vil ha :blunke:
Gjest lmari Skrevet 14. november 2003 #7 Skrevet 14. november 2003 Hvem har sagt at hun er dum? Ingen! Var bare en dum måte av meg å uttrykke meg på. Tolket deg som at hun ikke hadde så store kunnskaper om film - men det var kanskje ikke det du mente? Poenget mitt var egentlig bare at hun er MEGET kunnskapsrik om film - men det var kanskje det du også mente? Men det er vel, det folket vil ha Antagelig!! Du har forsåvidt rett - hun bruker mer følelser enn kunnskap. Jeg mener bare at det er hele poenget med en anmelder... Venner??
Gjest care Skrevet 14. november 2003 #8 Skrevet 14. november 2003 Ingen! Var bare en dum måte av meg å uttrykke meg på. Tolket deg som at hun ikke hadde så store kunnskaper om film - men det var kanskje ikke det du mente? Poenget mitt var egentlig bare at hun er MEGET kunnskapsrik om film - men det var kanskje det du også mente? Antagelig!! Du har forsåvidt rett - hun bruker mer følelser enn kunnskap. Jeg mener bare at det er hele poenget med en anmelder... Venner?? Tja, tror filmeksperter ville være uenig i at man skulle bruke følelser, da man har visse kriterer man skal igjennom får å vurdere en film. Men som sagt, så tror jeg Brita er der først og fremst fordi hun er litt utenfor det vanlige. :blunke: Venner? Jo selvsagt
Ingeborg Skrevet 14. november 2003 #9 Skrevet 14. november 2003 Som filmanmelder i lokalavis vil jeg svare et ubetinget "tja" til om det er følelser eller objektive kriterier det kommer an på. Ja, det finnes enkelte ting man kan vurdere en film ut fra - om den er teknisk godt laget, om det er godt skuespill eller hva det nå skal være. Men det er ikke det som til sjuende og sist avgjør om jeg som anmelder liker filmen, det handler om personlig smak, stil og humor. En anmeldelse er aldri objektiv. Hilsen Ingeborg (som avskydde Intolerable Cruelty og ga den terning 2, alle andre elsker den visst... synes den var helteit)
Gjest lmari Skrevet 14. november 2003 #10 Skrevet 14. november 2003 ..... og nok en gang kom Ingeborg meg i forkjøpet og sa ordrett det jeg skulle si.... Har ikke sett Intolerable Cruelty, da, men alt det andre var jeg enig i!
Gjest Virvel Skrevet 14. november 2003 #11 Skrevet 14. november 2003 Jeg er også Brita-fan! :D Noen av kommentarene hennes er bare så utrolig bra, jeg fatter ikke hvor hun tar det fra noen ganger. Det er langt i fra alltid jeg er enig med henne (for eksempel likte jeg ikke Intolerable Cruelty, syntes den var skikkelig dust), men jeg har stor respekt for henne likevel. Go Brita!
Gjest Marina Skrevet 14. november 2003 #12 Skrevet 14. november 2003 Er ikke alle anmeldere supersubjektive da? Hva annet kan de være, superobjektive? Syns hun trekker inn en rekke momenter jeg som amatør filmtitter ikke tenker på. Men klart, hvis publikummet hennes hadde vært filmbransjefolk hadde hun sikkert uttrykt seg annerledes og vektlagt andre ting enn hun gjør når hun henvender seg til amatørene i stuene!
Gjest Emera Skrevet 14. november 2003 #13 Skrevet 14. november 2003 Synes det er kjempeinteressant å høre på henne! Egentlig er jeg ikke noe filmmenneske, men hun gjør at til og med jeg følger med på filmanmeldelser. Akkurat som Jan Erik Larssen får meg til å se bilprogrammer. Og DET er ikke verst!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå