AnonymBruker Skrevet 15. juni 2011 #1 Skrevet 15. juni 2011 Hei! Jeg har nettopp flyttet til en ny leilighet der det er fibernett (leier). Jeg vet at telenor leverer her, men jeg lurer på om man kan velge andre leverandører dersom man ønsker det? Eller har telenor et slags monopol i området som gjør at jeg MÅ velge telenor? Jeg er interessert i både tv og internett. Er litt grønn på det her jeg... Håper noen kan hjelpe.
feuerstein Skrevet 15. juni 2011 #2 Skrevet 15. juni 2011 Normalt vil fibernett eies av et selskap som da samtidig har monopol på å levere. Det er ikke som kobbernettet, hvor staten har pålagt Telenor å gi andre leverandører tilgang.
AnonymBruker Skrevet 15. juni 2011 #3 Skrevet 15. juni 2011 Jeg har fibernett og kan ikke velge leverandør. Det er de som har lagt fiberen inn til huset som også er den som er leverandør. Jeg tar det for gitt at du snakker om fiberoptisk kabel.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå