vilja076 Skrevet 14. juni 2011 #1 Skrevet 14. juni 2011 Hei! Jeg reiser til Italia med kjæresten min i juli:) Vi har bestilt fly til Napoli og vi har også bestilt en natt på hotell der. Vi ønsker å se litt av napoli, men det er ikke et sted vi ønsker å være mer enn en dag. Etter vi har sjekket ut av hotellet i Napoli har vi 7 dager før flyet går tilbake til Norge, vi har ingen anelse om hva vi skal finne på disse dagene. Noen som har et tips? Jeg har vært i Sorrento før så jeg tenkte kanskje vi kunne reise dit, men så frister Capri litt, også har jeg lest om Amalfikysten og hvor vakker den skal være. Så vi har virkelig ingen snøring om hvor vi bør reise. Er det et sted noen av dere vil anbefale i det området? Vi har lyst å bo i nærheten av en strand(ja vet dette er vanskelig i Italia) eller evt i nærheten av havet. Vi har også lyst på litt byliv med butikker og resturanter, men vi vil også bo en plass med mye historie:)
Aranciata Skrevet 15. juni 2011 #2 Skrevet 15. juni 2011 Sorrento er fint, men det er mange fine steder langs Amalfikysten ogsaa, saann som Amalfi, Positano og Praiano. De er veldig vakre og litt mer upscale and Sorrento. Maiori og Minori skal ogsaa vaere hyggelige badebyer. Jeg ville lest litt om hver av disse for aa finne ut hvor langt det er fra stranda etc. Det er ikke noe problem aa vaere i Italia og likevel vaere ved en strand! Capri er vakker men personlig synes jeg det er altfor mange mennesker og litt snobbete paa kveldstid. Dyrt er det ogsaa. Om dagen er det kjempefullt av dagsturister, og strendene er veldig fulle. Naar det gjelder strender i Italia foretrekker jeg egentlig Puglia - billigere, flotte strender, ikke saa fullt, mer plass liksom.
gustav Skrevet 15. juni 2011 #3 Skrevet 15. juni 2011 Ved å ha base i Sorrento har du jo et veldig bra utgangspunkt for å rimelig lett besøke området rundt da: *Båt til Capri går jevnlig nede fra havna og tar en halvtime eller sånt over, flott dagstur! *Dere kan ta buss rundt Amalfikysten evt. hoppe av i en av fargeklattbyene (f.eks.Positano) *Besøke Pompeii. Husk vann og gode flate sko!! *Vulkanbesøk på Vesuv *Om det er mange flere muligheter til å bade i selve Sorrento vet jeg ikke men husker at vi engang tok heis ned igjennom fjellet(!) og bada fra liten sort lavastrand. Herlig og anderledes Har også ligget på camping ca 1 km bortenfor sentrum hvor det var vanlig sandstrand. God tur!
zuperduper Skrevet 16. juni 2011 #4 Skrevet 16. juni 2011 Det finnes noen byer på Amalfikysten med strender - les deg fram til en du synes kunne passe bra . Jeg ville valgt dette framfor Capri, og i og med at du har vært i Sorrento så er det kanskje morsomt å bo et annet sted denne gangen? Men - som andre har skrevet: Sorrento ER en fin base å ha for turer til mange steder i området.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå