newman01 Skrevet 2. mai #3661 Skrevet 2. mai the Elder Scrolls 4 Oblivion Remaster på meg. Synes det er vanskelig. Ikke nødvendigvis kampene, men det er ingenting som holder deg i hånda og forteller hvordan oppdragene skal gjennomføres. Har snublet over et oppdrag helt i begynnelsen hvor man skal "etterforske" en jukseselger. Ingen steder i spillet forklarer at man må vente til butikken stenger på kvelden så man kan følge etter og lytte til en samtale i mørket. Veldig annerledes enn dagens spill som holder deg i hånda helt til mål, og attpåtil holder en lysende gul pil på objektet man skal finne. For nye spillere: ikke velg Apprentice. 100% økt skade med magic var ikke gøy når man går forbi første portal...
Cid Skrevet 2. mai #3662 Skrevet 2. mai newman01 skrev (2 minutter siden): the Elder Scrolls 4 Oblivion Remaster på meg. Synes det er vanskelig. Ikke nødvendigvis kampene, men det er ingenting som holder deg i hånda og forteller hvordan oppdragene skal gjennomføres. Har snublet over et oppdrag helt i begynnelsen hvor man skal "etterforske" en jukseselger. Ingen steder i spillet forklarer at man må vente til butikken stenger på kvelden så man kan følge etter og lytte til en samtale i mørket. Veldig annerledes enn dagens spill som holder deg i hånda helt til mål, og attpåtil holder en lysende gul pil på objektet man skal finne. For nye spillere: ikke velg Apprentice. 100% økt skade med magic var ikke gøy når man går forbi første portal... Etter å ha googla etter tips så valgte jeg å bli en Dark Elf pga 75% flamme resistens. Men nå har jeg fått vampyrisme og spillet er kjipt å spille 😛
newman01 Skrevet 2. mai #3663 Skrevet 2. mai Det går vel an å kurere vampyrisme? Man kunne det i Skyrim ihvertfall
Cid Skrevet 2. mai #3664 Skrevet 2. mai newman01 skrev (Akkurat nå): Det går vel an å kurere vampyrisme? Man kunne det i Skyrim ihvertfall Ja fant det dlc tårnet men må ha 5.000 gull for å kjøpe det jeg trenger for å aktivere alteret så jeg flyktet til første Oblivion portalen for å unngå sol og for å få gull irriterende at det ikke er støtte for mods på konsoller, når jeg spilte Skyrim så brukte jeg en mod for å fjerne vekt begrensningene og det gjorde det til en kjekk opplevelse.
newman01 Skrevet 2. mai #3665 Skrevet 2. mai Cid skrev (1 minutt siden): Ja fant det dlc tårnet men må ha 5.000 gull for å kjøpe det jeg trenger for å aktivere alteret så jeg flyktet til første Oblivion portalen for å unngå sol og for å få gull irriterende at det ikke er støtte for mods på konsoller, når jeg spilte Skyrim så brukte jeg en mod for å fjerne vekt begrensningene og det gjorde det til en kjekk opplevelse. Kan man ikke bli medlem i Mages Guild og bruke alteret deres gratis?
Cid Skrevet 2. mai #3666 Skrevet 2. mai newman01 skrev (4 minutter siden): Kan man ikke bli medlem i Mages Guild og bruke alteret deres gratis? Kan sjekke etterpå, har du spilt Fallout 3 forresten? Jeg har spilt det og NV så usaklig mange ganger de siste 15 årene
newman01 Skrevet 2. mai #3667 Skrevet 2. mai Cid skrev (2 timer siden): Kan sjekke etterpå, har du spilt Fallout 3 forresten? Jeg har spilt det og NV så usaklig mange ganger de siste 15 årene Har spilt både Fallout3, New Vegas og Fallout4. Personlig likte jeg 3 best. Objektivt sett er Vegas et vesentlig bedre spill, men det var et eller annet med stemningen i 3 som traff hjerterota mi. Og kanskje fordi det var første møte med Fallout-universet, Bethesdaspill og den åpne friheten spillet ga. Fallout4 var ikke så bra
Bigote Skrevet 2. mai #3668 Skrevet 2. mai Cid skrev (7 timer siden): Ja fant det dlc tårnet men må ha 5.000 gull for å kjøpe det jeg trenger for å aktivere alteret så jeg flyktet til første Oblivion portalen for å unngå sol og for å få gull irriterende at det ikke er støtte for mods på konsoller, når jeg spilte Skyrim så brukte jeg en mod for å fjerne vekt begrensningene og det gjorde det til en kjekk opplevelse. Har hatt problemer med å finne måter å tjene gull på i Oblivion. Tjener lite på å selge det jeg finner og Dark brotherhood-questlinen som var mitt " go to" for penger i skyrim har ikke gitt særlig uttelling ennå. Kommer til å spesialisere meg på "theft" om jeg starter opp en ny save i fremtiden.
Cid Skrevet 2. mai #3669 Skrevet 2. mai Bigote skrev (4 minutter siden): Har hatt problemer med å finne måter å tjene gull på i Oblivion. Tjener lite på å selge det jeg finner og Dark brotherhood-questlinen som var mitt " go to" for penger i skyrim har ikke gitt særlig uttelling ennå. Kommer til å spesialisere meg på "theft" om jeg starter opp en ny save i fremtiden. Viste seg at der var et rom inni tårnet som heter Font of Renewal og det var bare å trykke på steinen. Det etter å ha kastet bort mange timer på å desperat prøve å samle 5000 gull for å kjøpe Ichor of Sithis fordi jeg trodde at jeg måtte aktivere fontenen for å kurer vampyrisme 😝 takk og pris for det dlc tårnet ellers hadde jeg måttet starte spillet på nytt igjen.
Bigote Skrevet 2. mai #3670 Skrevet 2. mai Cid skrev (4 minutter siden): Viste seg at der var et rom inni tårnet som heter Font of Renewal og det var bare å trykke på steinen. Det etter å ha kastet bort mange timer på å desperat prøve å samle 5000 gull for å kjøpe Ichor of Sithis fordi jeg trodde at jeg måtte aktivere fontenen for å kurer vampyrisme 😝 takk og pris for det dlc tårnet ellers hadde jeg måttet starte spillet på nytt igjen. Godt å vite! Etter ha gjort meg selv relativt lommekjent i Skyrim så kjenner jeg på frustrasjonen av å måtte bruke reddit for hjelp i OblivionDet koster å få dreisen på lockpickingen, reprasjoner av våpen + bestikkelsene for å komme videre på questene. Dette er for øvrig positivt for Oblivion da det gir litt hodebry😃
Cid Skrevet 2. mai #3671 Skrevet 2. mai Bigote skrev (27 minutter siden): Godt å vite! Etter ha gjort meg selv relativt lommekjent i Skyrim så kjenner jeg på frustrasjonen av å måtte bruke reddit for hjelp i OblivionDet koster å få dreisen på lockpickingen, reprasjoner av våpen + bestikkelsene for å komme videre på questene. Dette er for øvrig positivt for Oblivion da det gir litt hodebry😃 Jeg skulle ønske at ting var slik det er i Fallout 3, alltid hatt mye enklere for å forstå meg på 3D Fallout spillene. Liker spesielt det med prosent og speech fremfor å måtte lese ansiktsuttrykk og smiske 😛
Tabris Skrevet 2. mai #3672 Skrevet 2. mai Jeg elsker Persuade-game i Oblivion! Jeg var helt rå på det i det originale spillet, gikk på automatikk i fingrene.
Disney Adult Skrevet 2. mai #3673 Skrevet 2. mai (endret) Infinity Nikki Endret 2. mai av Disney Adult
FrankDrebin 2 1/2 Skrevet 8. mai #3675 Skrevet 8. mai Ferdig med Kathy Rain, og nå har jeg begynt på Whispers of a Machine mens jeg venter på Kathy Rain 2.
Disney Adult Skrevet 8. mai #3677 Skrevet 8. mai (endret) League of legends 🫣 Endret 8. mai av Disney Adult
FrankDrebin 2 1/2 Skrevet 8. mai #3678 Skrevet 8. mai Cid skrev (45 minutter siden): Fortsatt Oblivion men begynner å bli lei. Kjenner meg igjen. Da jeg hadde spilt historien og alle sideoppdragene, deretter spilt gjennom Shivering Isles og Knights of the Nine og deres respektive sideoppdrag, da ble det kjedelig til slutt.
Cid Skrevet 8. mai #3679 Skrevet 8. mai FrankDrebin 2 1/2 skrev (46 minutter siden): Kjenner meg igjen. Da jeg hadde spilt historien og alle sideoppdragene, deretter spilt gjennom Shivering Isles og Knights of the Nine og deres respektive sideoppdrag, da ble det kjedelig til slutt. Jeg har fortsatt mange oppdrag, såvidt starta på Thieves Guild oppdragene. Dark Brotherhood var favoritt oppdragene.
FrankDrebin 2 1/2 Skrevet 9. mai #3680 Skrevet 9. mai Cid skrev (15 timer siden): Jeg har fortsatt mange oppdrag, såvidt starta på Thieves Guild oppdragene. Dark Brotherhood var favoritt oppdragene. Jeg digget også Dark Brotherhood, og jeg synes Shadowmere er den råeste hesten.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå