mari på landet Skrevet 13. juni 2011 #1 Skrevet 13. juni 2011 Elevene er 11 år, går i 5. klasse. Selv har jeg to alternativer: - kort m/ bilde av meg og dem og fine ord. - Mal krus med navnet deres og noen fine ord. Flere tips?
Gjest Pzzt Skrevet 13. juni 2011 #2 Skrevet 13. juni 2011 Pleier det ikke å være elevene som gir læreren gave? Ser egentlig ikke poenget ved at du skal gi dem en gave.. Har aldri opplevd det når jeg gikk på skolen og der sluttet/pensjonerte lærere seg hele tiden.
Sola^ Skrevet 13. juni 2011 #3 Skrevet 13. juni 2011 Kjøp eit par pakker med ispinner. Eg har aldri fått noko av lærerne mine. 6
AnonymBruker Skrevet 13. juni 2011 #4 Skrevet 13. juni 2011 Sønnens klasse fikk en t-skjorte hvor det sto "Tenk positivt" på brystet, datterens klasse fikk en rose og et kort hvor læreren hadde skrevet 5 positive ting om eleven. Kjempehyggelig begge deler. 2
AnonymBruker Skrevet 13. juni 2011 #5 Skrevet 13. juni 2011 Sånne gaver har mer verdi for læreren og foreldrene enn for barna. Gi dem en ispinne og håp at du har fått lært dem det du skulle og sett hver og en.
Gjest Eurodice Skrevet 13. juni 2011 #6 Skrevet 13. juni 2011 (endret) Jeg ser du kaller deg "Mari på landet". Jeg tenker at du kunne gi elevene dine en opplevelse. Hvis du har hage eller får til på annen måte, kunne du invitere til grillaften, for eksempel. Du kunne ta bilder som elevene kunne få som et minne. Endret 13. juni 2011 av Belladonna 2
Burn Skrevet 13. juni 2011 #7 Skrevet 13. juni 2011 Jeg ser du kaller deg "Mari på landet". Jeg tenker at du kunne gi elevene dine en opplevelse. Hvis du har hage eller får til på annen måte, kunne du invitere til grillaften, for eksempel. Helt enig! Ett av minnene jeg har fra barndommen er fra da jeg gikk i barnehagen og var på besøk hos en bondegård. Husker selvfølgelig ikke så mye, men det jeg husker var at vi hadde det kjempefint! Jeg ville absolutt fulgt rådet til Belladonna. En opplevelse er et minne for livet! Dersom du ikke har mulighet til å gi dem en opplevelse vil jeg tro en ispinne er et bedre alternativ enn f.eks et kort eller et krus. Sistnevnte vil foreldrene selvfølgelig sette stor pris på, men dersom du først og fremst vil gi barna noe tror jeg du burde gå for noe annet
Explosive Skrevet 13. juni 2011 #8 Skrevet 13. juni 2011 Hvis klassen din liker deg ville slike gaver som du nevner bli satt pris på tenker jeg. Hvis de ikke liker deg så tror jeg kanskje ikke dem bryr seg stort..
mari på landet Skrevet 13. juni 2011 Forfatter #9 Skrevet 13. juni 2011 Opplevelser har de fått massevis av Har vært på gården, har vært på dagsturer i fjære og på fjell. Her et utrolig godt forhold til elevene, er en liten klasse på 15 stk. Takker for mange forslag. Is eller kake skal de få uansett Tar gjerne imot flere ideer. 1
AnonymBruker Skrevet 13. juni 2011 #10 Skrevet 13. juni 2011 Da vår lærer sluttet (også i 5. klasse) ble vi invitert hjem til henne, og fikk mat og is. I tillegg leiket vi forskjellige leiker - litt som en bursdagsfeiring egentlig. Alt i alt en kjempehyggelig dag! (Bilder hun tok den dagen, fikk vi da vi ble konfirmert, sammen med tegninger og "bøker" vi skrev da hun var vår lærer.)
Xaphan Skrevet 13. juni 2011 #11 Skrevet 13. juni 2011 Da læreren min sluttet da jeg gikk i sjette klasse fikk vi et laminert ark med bilde av meg, også sto det noen fine ord under. Jeg satt veldig pris på denne gaven, og det hang på veggen min i mange år.
mari på landet Skrevet 13. juni 2011 Forfatter #12 Skrevet 13. juni 2011 Da læreren min sluttet da jeg gikk i sjette klasse fikk vi et laminert ark med bilde av meg, også sto det noen fine ord under. Jeg satt veldig pris på denne gaven, og det hang på veggen min i mange år. Smart med noe de kan henge på veggen slik Hmmm, noe å tenke på nå...
AnonymBruker Skrevet 14. juni 2011 #13 Skrevet 14. juni 2011 Et lite kort til hver av dem der du skriver noe som gjelder bare dem. Læreren min vi hadde fra 5-7. klasse skrev utrolig fine ting til alle, og vi merket at hun kjente oss veldig godt da det var svært individuelle ting som ble skrevet, det var ikke sånn at alle var like snille og morsomme og kjempesmarte.
Jamme Skrevet 14. juni 2011 #14 Skrevet 14. juni 2011 Husker at læreren vi hadde fra 1.-5. klasse gav oss et kort der hun hadde limt inn bilder som hadde blitt tatt av hver enkelt i skolesammenheng siden første klasse. Husker det var veldig hyggelig, og vi synes det var gøy å vise bildene til hverandre. Noe slikt forutsetter selvfølgelig at du har tatt en del bilder oppigjennom.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå