per78 Skrevet 13. juni 2011 #1 Skrevet 13. juni 2011 I forbindelse med husleie så er det mange utleiere som ønsker å se på tidligere lønnslipper. Jeg har det siste året stort sett studert, så har ikke hatt mye inntekt. Tenkte å vise utskrift av bankkontoen min, da jeg har spart penger tidligere. Er det dumt å vise bankkontonr. til folk man ikke kjenner? Kan noen "misbruke" dette på noe som helst måte?
AnonymBruker Skrevet 13. juni 2011 #2 Skrevet 13. juni 2011 Du viser jo kontonummer ditt til fremmende hele tiden. Jeg regner med du betaler regninger fra kontoen din, og sånn? 1
AnonymBruker Skrevet 13. juni 2011 #3 Skrevet 13. juni 2011 I forbindelse med husleie så er det mange utleiere som ønsker å se på tidligere lønnslipper. Jeg har det siste året stort sett studert, så har ikke hatt mye inntekt. Tenkte å vise utskrift av bankkontoen min, da jeg har spart penger tidligere. Er det dumt å vise bankkontonr. til folk man ikke kjenner? Kan noen "misbruke" dette på noe som helst måte? Du kan vel sladde kontonummeret? Er vel uansett ikke nummeret de trenger å se.
per78 Skrevet 13. juni 2011 Forfatter #4 Skrevet 13. juni 2011 Du viser jo kontonummer ditt til fremmende hele tiden. Jeg regner med du betaler regninger fra kontoen din, og sånn? Gjør jo det ja. Er bare usikker om det hadde noe å si, siden jeg har en del penger på kontoen.. Har spart litt. hehe.
Kaffeavtalen Skrevet 13. juni 2011 #5 Skrevet 13. juni 2011 Gjør jo det ja. Er bare usikker om det hadde noe å si, siden jeg har en del penger på kontoen.. Har spart litt. hehe. Det skal ikke være mulig for andre å se hva du har på konto uansett. Men en tanke som slo meg var det du skrev om at du hadde spart litt. Hvis du har sparepenger på brukskonto så går du glipp av en god del renteinntekt. Sjekk litt opp og flytt heller sparepenger over på en konto med god rente, type 3% eller mer. En vanlig brukskonto ligger vel på 0,25% om du er heldig.
per78 Skrevet 13. juni 2011 Forfatter #6 Skrevet 13. juni 2011 Det skal ikke være mulig for andre å se hva du har på konto uansett. Men en tanke som slo meg var det du skrev om at du hadde spart litt. Hvis du har sparepenger på brukskonto så går du glipp av en god del renteinntekt. Sjekk litt opp og flytt heller sparepenger over på en konto med god rente, type 3% eller mer. En vanlig brukskonto ligger vel på 0,25% om du er heldig. Har flere kontoer, så har en sparekonto også. Men takk for tips.
AnonymBruker Skrevet 18. juni 2011 #7 Skrevet 18. juni 2011 Dette minner meg om min mor, jeg tror jeg endelig har fått henne til å forstå at det ikke er farlig å vise kontonummeret. Hun var overbevist om at det var farlig, og så sier jeg: På hvilken måte? Det eneste man får brukt det nummeret til er å sette inn penger, og at det er nummeret på visa/mastercard osv. det som er på fronten (pluss cvv) som man ikke skal gi ut til alle og enhver.
Sissan9 Skrevet 18. juni 2011 #8 Skrevet 18. juni 2011 Utleier vil jo vite at du har lønn så du kan betale for deg. Med mindre du har et par årslønner på konto, kan jeg ikke se at det vil være nyttig for dem å se kontoutskriften din?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå