AnonymBruker Skrevet 12. juni 2011 #1 Skrevet 12. juni 2011 Ja, hvordan gjør du det? En ting er å forholde seg til sure og negative mennesker på jobb,da kan en bare ignorere de eventuelt sette de på plass. Men hva med når det kommer til egen familie? Spesielt når det ikke er konkrete alvorlige ting du har på dem, men mer sånn generelle sure oppstøt som kommer om jeg har oppnådd noe hyggelig selv. Det virker som om de ikke greier å ha det bra eller glede seg på andres vegne. Det SKAL være noe dritt å klage på!!! Jeg tror jeg er velsigna fra oven med et spesielt lykke-gen, for jeg har aldri sett noe poeng i å spre dårlig stemning på den ene eller andre måten. Det som er leit, er at jeg har vokst opp i en familie med mye krangel,LITE eller rettere sagt INGENTING ros eller støtte, men derimot mye kritikk, problemorientering og laber stemning. Nå har det blitt slik at jeg vegrer meg for å treffe dem, og heldigvis bor jeg langt unna som var et bevisst valg da jeg ikke orker drama og sure mennesker i mitt liv. Men så kommer familiesammenkomster, høytider++ hvor en er nødt å forholde seg til disse på en eller annen måte. Har du erfaring med dette, og hvordan takler du det?
Kosemose Skrevet 12. juni 2011 #2 Skrevet 12. juni 2011 Hvis disse negative familiemedlemmene er noen du kun ser i høytider, så skjønner jeg ikke at de er mer slitsomme enn alle de du omgås på jobb hver eneste dag? Høres slitsomt ut å ignorere og sette på plass kolleger, men hvis det fungerer, så kan du kanksje gjøre det samme med de negative familiemedlemmene også? En annen ting som kanskje fungerer, er å smile og si "jeg syns ikke det jeg" når de sier noe negativt om noen.
AnonymBruker Skrevet 12. juni 2011 #3 Skrevet 12. juni 2011 Det må jo være enklere å sette familie på plass når man ses til høytider. Dilemmaet kan være at man ikke vil ødelegge stemningen. Men si fra. Jeg er ganske flink å spørre hva som menes og nevne at jeg ikke vil være samtaleemne, går heller ikke av veien og sier at du er full nå og litt slitsom.
Gjest Safe Skrevet 12. juni 2011 #4 Skrevet 12. juni 2011 Du må bare lære deg å forholde deg til forskjellige typer mennesker. Det er en del av det å bli voksen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå