AnonymBruker Skrevet 30. mai 2011 #1 Skrevet 30. mai 2011 Hei, kjære du som vil lese dette. Ja, vi har alle tall klare, det eneste er fordelingen.. Jeg og en til driver et DA, og siden jeg har hovedansvaret for innleveringen, så har jeg desverre sitti og klødd meg i hodet endel dager. Jeg fikk tilstrekkelig hjelp med mitt eget foretak da jeg ringte altinn.no, MEN de to idiotene (unnskyld ) jeg har hatt kontakt med fra skatteetaten, har virkelig ikke klart å forklare verken meg eller min partner, til forståelse. Mulig vi er koko, men de bør jo kunne forklare såpass. Er ikke HELT grønn... Noen som har noen gode tips? : Jeg forsøkte å legge inn næringsoppgave, hvor jeg da velger å representere mitt DA. Men i RF-skjema så spør den etter fødselsnummer, og jeg får ikke skrevet det inn!! Og hvorfor skal jeg skrive inn fødselsnummer, når næringsoppgava skal representere vårt DA ÒG oss begge to? -Har jeg feil skjema? -Hvordan får jeg sendt regnskapet videre til min partner for å få signering? -Skal det bare sendes ETT skjema fra én av oss, da vi har delegert alle underskrift-rettigheter 50/50? SOrry om dette virker helt teit...
kakemonsteret Skrevet 30. mai 2011 #2 Skrevet 30. mai 2011 (endret) Har du fylt ut hovedskjemaet "selskapsoppgave for deltakerliknet selskap", rf-1215? Du må velge den først, og så legge næringsoppgaven til denne. Det skal ikke fylles ut fødselsnummer i næringsoppgaven, men org.nr. Feltet for fnr står sikkert der, men det er fordi næringsoppgaven er lik for personlige næringsdrivende og selskap. edit: Og så fyller dere ut "selskapets oppgave over deltakerens formue og inntekt i deltakerliknet selskap", rf-1233, et for hver deltaker, til slutt. Regner med det holder at en av dere signerer selskapsoppgaven. Som vedlegg til deres private selvangivelser legger dere "Deltakerens oppgave over egen formue og inntekt i deltakerliknet selskap", rf-1221. Endret 30. mai 2011 av kakemonsteret
AnonymBruker Skrevet 30. mai 2011 #3 Skrevet 30. mai 2011 Takk for svar! Ja, fant det rett før jeg fikk svar av deg. Håper dette går veien, og at min partner får dette automatisk opp når hun logger seg inn i sin altinn. For begge må vel underskrive?
kakemonsteret Skrevet 30. mai 2011 #4 Skrevet 30. mai 2011 Takk for svar! Ja, fant det rett før jeg fikk svar av deg. Håper dette går veien, og at min partner får dette automatisk opp når hun logger seg inn i sin altinn. For begge må vel underskrive? Litt usikker på om begge må signere, men jeg tror det holder med en. De gangene jeg har levert selskapsoppgave, så har kun den ene av oss signert. Det kommer kanskje an på hvilken rolle man står registrert med. Men partneren din (og du) må levere/signere den oppgaven som skal følge med de private selvangivelsene.
AnonymBruker Skrevet 30. mai 2011 #5 Skrevet 30. mai 2011 Ok, det er der jeg detter helt ut og ikke skjønner et plukk! For nå skal jeg registrere RF-1215. Og deretter? Mulig jeg får telefonhjelp imorgen.. Vi er ingen million-bedrift akkurat, det er bittesmå tall, men vi er jo regnskapspliktige uansett. Usj.. Noen ganger burde det vært tilbudt mer kurs til stakkars musikere.. Den kommer nok i havn imorgen. Takk for hjelpen!!
AnonymBruker Skrevet 30. mai 2011 #6 Skrevet 30. mai 2011 Vi har noen ganger signert alle tre medeiere, men fant etter hvert ut at det holder at en signerer. Tror kanskje signatur fra alle gjelder ved endringer i selskapsform etc :klø: Vet ikke så mye om dette da vi ikke har hatt aktiv drift, bare leverer nulloppgave hvert år. Uansett tror jeg alle får opp skjemaene når du har lagret det under selskapet deres på altinn.
Brukernavn Skrevet 31. mai 2011 #7 Skrevet 31. mai 2011 Ok, det er der jeg detter helt ut og ikke skjønner et plukk! For nå skal jeg registrere RF-1215. Og deretter? Mulig jeg får telefonhjelp imorgen.. Vi er ingen million-bedrift akkurat, det er bittesmå tall, men vi er jo regnskapspliktige uansett. Usj.. Noen ganger burde det vært tilbudt mer kurs til stakkars musikere.. Den kommer nok i havn imorgen. Takk for hjelpen!! Dere må også hver for dere fylle ut RF-1221 som skal sendes med når dere sender inn.
AnonymBruker Skrevet 1. juni 2011 #9 Skrevet 1. juni 2011 Vi er ingen million-bedrift akkurat, det er bittesmå tall, men vi er jo regnskapspliktige uansett. Usj.. Noen ganger burde det vært tilbudt mer kurs til stakkars musikere.. Det er jo helt opp til deg selv om du vil melde deg på et basic regnskapskurs, men du mener vel at det er noe du bør få gratis? Skaff deg en regnskapsfører. Høres ikke ut som du helt har peiling på hva du driver med.
kakemonsteret Skrevet 1. juni 2011 #10 Skrevet 1. juni 2011 (endret) Det er jo helt opp til deg selv om du vil melde deg på et basic regnskapskurs, men du mener vel at det er noe du bør få gratis? Skaff deg en regnskapsfører. Høres ikke ut som du helt har peiling på hva du driver med. Skatteetaten tilbyr kurs for nyoppstartede, hvertfall for enkeltpersonforetak. Regner med det er mulig å få være med for deltakere i ANS også. Spør på skattekontoret. Edit: Det er gratis og for deltakere også. Kurs Kurskalender Endret 1. juni 2011 av kakemonsteret
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå