pingalu Skrevet 26. mai 2011 #1 Skrevet 26. mai 2011 Jeg hadde brunt hår, og bleket først hele håret. Da ble det gult/oransje (og så slitt at jeg måtte vente en stund før jeg kunne behandle det videre). Idag har jeg stripet det, og kjørt en kald skyldefarge over hele håret. Nå er stripene veldig kalde og fine, men resten av håret har en del gul/oransjesjær. Nå tenkte jeg å gå over et par runder med blåsjampo, men er litt redd for at nå kommer stripene til å bli lilla, mens resten av håret blir bra. Tror dere dette går bra? Evt. har dere noen andre forslag til hvordan få en jevn farge som ikke er gulskjær i? Går det an å kjøre en kald blondfarge/ask på hele håret, eller kommer stripene til å bli grønne? (Ja, har gjort alt dette hos frisøren, ikke noen lugubre hjemmebleikinger her i gården ).
ballong Skrevet 26. mai 2011 #2 Skrevet 26. mai 2011 (endret) Jeg hadde brunt hår, og bleket først hele håret. Da ble det gult/oransje (og så slitt at jeg måtte vente en stund før jeg kunne behandle det videre). Idag har jeg stripet det, og kjørt en kald skyldefarge over hele håret. Nå er stripene veldig kalde og fine, men resten av håret har en del gul/oransjesjær. Nå tenkte jeg å gå over et par runder med blåsjampo, men er litt redd for at nå kommer stripene til å bli lilla, mens resten av håret blir bra. Tror dere dette går bra? Evt. har dere noen andre forslag til hvordan få en jevn farge som ikke er gulskjær i? Går det an å kjøre en kald blondfarge/ask på hele håret, eller kommer stripene til å bli grønne? (Ja, har gjort alt dette hos frisøren, ikke noen lugubre hjemmebleikinger her i gården ). Er frisør selv, jeg tror jeg hadde bleka det en gang til før jeg stripa det for det er ikke så mye man kan gjøre når det har blitt orange, utenom å bleke det. Man kan prøve med en lysfarge, men er ikke sikker på hvordan stripene dine kommer til å ta det. Enten blir de helt hvite/grå/blå, men det er ikke så vanskelig å fikse. De kan også dette av, og det er ganske så vanskelig/umulig å fikse Sølvsjampo vil nok ikke gi nok. Husk å kure håret masse iallefall! Når sant skal sies så er det jo også litt vanskelig å si noe uten å ha sett og kjent på håret ditt, da. Endret 26. mai 2011 av ballong
pingalu Skrevet 26. mai 2011 Forfatter #3 Skrevet 26. mai 2011 Hm, rart at ikke frisøren forslo at det burde helblekes da på nytt. Men det virket som hun trodde at den kalde skyldinga skulle ta oransjesjæret som var i håret fra før, men den "tok" altså bare litt, desverre. Hm, spørs om jeg tør å ta sjansen på å gjøre noe med det da, hvis de kan falle av? :o Hadde ikke vært så farlig om stripene ble litt gråaktige, men blå/grønne striper vil jeg helst slippe. Får prøve med blåsjampo litt da, og hvis det ikke funker får jeg kanskje bli litt mørkere igjen?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå