AnonymBruker Skrevet 26. mai 2011 #1 Skrevet 26. mai 2011 Har jo vært litt frem og tilbake om de egentlig er trygge å handle fra. Fant dette innlegget, der Redken sier at de ikke er autoriserte til å selge Redken produkter. Hva tror dere om denne nettbutikken? http://larstangen.blogg.no/1303995257_blivakkerno_fake_prod.html
Micolina Skrevet 26. mai 2011 #2 Skrevet 26. mai 2011 Vel, jeg har handlet fra blivakker. De måtte ha betalingen før de sendte (måtte overføre gjennom banken min, fikk ikke betalt med visa eller Paypal). Det tok 12 dager fra jeg bestilte til jeg fikk pakken, så jeg er misfornøyd. Jeg håper da virkelig at produktene jeg har kjøpt er ekte vare. Var en som tok opp her at den ene hårkuren fra kerastase lukta som Dove såpen, gjorde min og... håper den skal det, og at de ikke har bytta ut produktet med noe billig shit.. :S. Blivakker har jo avtaler med flere av de store bloggerne... så tror nok de er safe, med tanke på hvor mye pes de hadde fått hvis det var noe lureri. Uansett, flere på forumet her har anbefalt feelunique.com, så kjøp heller fra dem .
AnonymBruker Skrevet 26. mai 2011 #3 Skrevet 26. mai 2011 Men flere blogger går jo nå ut mot Blivakker. Jeg vet ikke hva jeg tror, eneste jeg vet er at jeg ikke stoler på betalte rosa bloggere som bare brys seg om penger. F.eks. kan jeg ikke si at kristina andersen inbyr til så veldig mye tillit hos meg hvertfall. Kjøpt og betalt kaller jeg det heller.
Micolina Skrevet 26. mai 2011 #4 Skrevet 26. mai 2011 Her er det noen som tar opp at blivakker selger utgåtte og feilproduserte varer.
smalls Skrevet 26. mai 2011 #5 Skrevet 26. mai 2011 Jeg har kun kjøpt sminke fra blivakker men jeg håper produktene er ekte? Jeg vet jo ikke, men jeg håper på det. Jeg blir veldig skeptisk til å kjøpe hårkurer osv. Med tanke på at de kanskje har tatt en gammel tigi flaske og bare tatt noe annet dritt oppi!
ballong Skrevet 26. mai 2011 #6 Skrevet 26. mai 2011 (endret) En jeg kjenner kjøpte en stor redken fargesjampo derfra, og det var fra den gamle serien (den nye serien kom for 2 år siden eller noe sånt). Det ekleste er at den nederste halvdelen av sjampoen var nesten blitt hard Jobber som frisør selv, og har snakket med redkenkonsulenten vår og han forstår ikke hvor de får produktene fra. Det er kun salonger som har lov å selge de fleste frisørprodukter pga at man skal få riktig veiledning så man ikke kjøper helt feil produkter og ender opp med som et kråkereir med fett hår Har også lukta på en redken sjampo fra blivakker.no og den lukta ikke det samme som den vi har i salongen. Endret 26. mai 2011 av ballong
AnonymBruker Skrevet 26. mai 2011 #7 Skrevet 26. mai 2011 Noe muffins er det hvertfall med tanke på at de ikke har rettigheter til å selge redken prod. regner med at det ikke bare er ett merke de jukser med. dette gjeldet vel blush.no og det da?
frisørmester :) Skrevet 26. mai 2011 #8 Skrevet 26. mai 2011 Nettbutikken handler inn fra konkurser/utgåtte varer eller kopier. INGEN av våre leverandører vedkjenner seg og selge disse produktene til disse nettsidene. Heller ikke Nille har lov og selge Loreal sine produkter, selv om de gjør det. Loreal eier redken og begge merkene har vært i flere rettsaker med nille. Der Nille har tapt. Problemet for disse leverandørene er at det tar tid, penger, og energi og etterforske slike ting. Man nøster opp tråden hvor det kommer fra, og plutselig stopper den helt uten videre.. Mystisk? JA! Ola Normann kjenner kansje ikke forskjell på lukt/konsistens osv som vi som jobber med det hver dag, og det er heller ikke ALLTID produktene er dårlige.. Men vil du sjangse? Nei, gå heller og kjøp hos frisøren eller nettbutikker du VET hvor produktene kommer fra. Hos frisør er det dyrere, men da kan du i hvertfall KLAGE om det er noe feil med det, og du får RIKTIG produkt til ditt hår 1
AnonymBruker Skrevet 26. mai 2011 #9 Skrevet 26. mai 2011 slikJeg kjøpte en slik for noen måneder siden. Jeg vasker alltid shampoer godt ut av håret, men den her har jeg virkelig hatt problemer med det. Det er alltid vanskelig å børste håret når det er vått. Det blir motstand på en måte. Men det er kun fra ørene og oppover dette skjer. Er dette vanlig på slike produkter, eller har denne sjampoen blitt tuklet med?
ballong Skrevet 26. mai 2011 #10 Skrevet 26. mai 2011 Jeg kjøpte en slik for noen måneder siden. Jeg vasker alltid shampoer godt ut av håret, men den her har jeg virkelig hatt problemer med det. Det er alltid vanskelig å børste håret når det er vått. Det blir motstand på en måte. Men det er kun fra ørene og oppover dette skjer. Er dette vanlig på slike produkter, eller har denne sjampoen blitt tuklet med? Bruker du balsam? Bruk alltid balsam! Det er en proteinsjampo og håret blir ganske trått og flokete hvis du ikke bruker balsam for å lukke skjellaget. 3
AnonymBruker Skrevet 28. mai 2011 #11 Skrevet 28. mai 2011 Jeg har nettopp bestilt shampo og balsam fra blivakker. Og jeg har bestilt litt sminke (en primer og en lipgloss) nå fikk jeg litt panikk etter å ha lest denne tråden! Er sminken de selger fake å? Hvis alt er er fake, så er jo dette bare bortkastet penger. Hvorfor er det ingen som setter en stopper for dette hvis de selger falske produkter?
Cæm Skrevet 28. mai 2011 #13 Skrevet 28. mai 2011 Men dette gjelder vel sider som feelunique.com osv også? Mener å ha hørt at de heller ikke får ta inn produktene. Jeg holder meg til å kjøpe i salong jeg. Men nå har jeg vært heldig å fått kjøpt gjennom skolen (går frisørlinja), og fått rabatter/gaver på utplassering da. Betaler heller bittelitt ekstra, enn å risikere å sitte der med en utgått shampo En frisør som holdt kurs med oss sa også at det ikke er lurt å bestille fra nettet (og nei, denne dama selger ikke produkter selv.. hun holder kun kurs om hårfarger) fordi hvis du bestiller fra usa f.eks, så kan innholdet i shampoen f.eks være litt annerledes enn om du kjøper akkuratden samme i norge. Det er fordi man har forskjellig hår i forskjellig deler av verden. Og selvom shampoen er akkurat den samme, så kan altså innholdet variere litt for å tilpasse seg håret der det produktet selges.
Lillemeg25 Skrevet 28. mai 2011 #14 Skrevet 28. mai 2011 Men dette gjelder vel sider som feelunique.com osv også? Mener å ha hørt at de heller ikke får ta inn produktene. Jeg holder meg til å kjøpe i salong jeg. Men nå har jeg vært heldig å fått kjøpt gjennom skolen (går frisørlinja), og fått rabatter/gaver på utplassering da. Betaler heller bittelitt ekstra, enn å risikere å sitte der med en utgått shampo En frisør som holdt kurs med oss sa også at det ikke er lurt å bestille fra nettet (og nei, denne dama selger ikke produkter selv.. hun holder kun kurs om hårfarger) fordi hvis du bestiller fra usa f.eks, så kan innholdet i shampoen f.eks være litt annerledes enn om du kjøper akkuratden samme i norge. Det er fordi man har forskjellig hår i forskjellig deler av verden. Og selvom shampoen er akkurat den samme, så kan altså innholdet variere litt for å tilpasse seg håret der det produktet selges. Jeg kjøper aldri produkter på nettet (Spesielt hårproduker og renseprodukter) Da jeg bestilte renseprodukter fra Chepsmells var det vel, så fikk jeg dårlige produkter. Rensekremen luktet rart og var veldig vannete og ekkel. Så jeg tar ikke sjansen igjen. Jeg sendte klagebrev til dem men fikk aldri noe svar tilbake. Dårlig. Bedre å betale litt ekstra enn å få produkter som er gått ut på dato For man vet aldri. 1
AnonymBruker Skrevet 28. mai 2011 #15 Skrevet 28. mai 2011 Her er det kommet et svar fra blivakker.no som beskriver det veldig bra.Jeg synes dette høres rett ut . http://www.blivakker.no/lars-tangen-blogginnlegg 1
AnonymBruker Skrevet 29. mai 2011 #16 Skrevet 29. mai 2011 Shait, det er mye penger å hente i nettbutikker . Han fyren som eier blivakker.no eier også netthandelen.no, sjekka han opp på skattelistene: Siden 2006 har han økt formuen sin med over 47mill kr!
AnonymBruker Skrevet 29. mai 2011 #17 Skrevet 29. mai 2011 Blir så dumt å påstå at de selger fake produkter fordi de er mye rimeligere enn i butikkene. Hvis folk hadde hatt litt innsyn i økonomi hadde dere forstått at man ikke trenger å selge falske varer når man driver nettbutikk. Nettbutikker har mye mindre kostnader som må dekkes iforhold til vanlige butikker, derfor kan de tillate seg å selge produktene sine mye billigere uten å tape på det. 2
AnonymBruker Skrevet 29. mai 2011 #18 Skrevet 29. mai 2011 Det er ikke fordi de er billigere vi påstar det, med når redken sier at de ikke har rett til å selge redken prod. så er det klart man må begynne å lure..
frisørmester :) Skrevet 29. mai 2011 #19 Skrevet 29. mai 2011 Blir så dumt å påstå at de selger fake produkter fordi de er mye rimeligere enn i butikkene. Hvis folk hadde hatt litt innsyn i økonomi hadde dere forstått at man ikke trenger å selge falske varer når man driver nettbutikk. Nettbutikker har mye mindre kostnader som må dekkes iforhold til vanlige butikker, derfor kan de tillate seg å selge produktene sine mye billigere uten å tape på det. Om folk hadde hatt innsyn i økonomi hadde vi skjønt det? Hahahahaha.
AnonymBruker Skrevet 29. mai 2011 #20 Skrevet 29. mai 2011 http://www.hildechristina.com/blivakker-no-trygg-for-nettkj%c3%b8p-del-3 Syns alle burde lese dette! Blivakker bryter loven på flere områder så jeg skjønner ikke hvorfor folk fortsatt vil støtte de.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå