Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi er så heldige å ha fått en dagmamma som kan være hjemme hos oss, men det føles jo litt rart å skulle ha en fremmed hjemme hos oss hele dagen (vi er venner med foreldrene hennes, men kjenner ikke henne så veldig godt).

Har noen noen gode råd eller erfaringer å dele?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

har ikke hatt dagmamma, men var selv dagmamma for mange år siden...

Var da dagmamma hjemme hos noen. Synes det var veldig greit, for da hadde jeg alltid alt tilgjengelig. Hvis barnet sølte på seg 5 ganger i løpet av en dag så hadde jeg tilgang på klesskapet og kunne skifte på barnet. Samme med tilgang på bleier, flasker, mat osv..

At barnet er i trygge omgivelser hjelper jo og på tryggheten i forhold til å forlate foreldrene - det er faktisk foreldrene som går og ikke barnet som blir levert et annet sted.. Tror det har litt å si for de aller minste.. Barnet har tilgang på alle lekene sine :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...