AnonymBruker Skrevet 19. mai 2011 #1 Skrevet 19. mai 2011 THE 100 WORKOUT: 100 Jumping Jacks 90 Crunches 80 Squats 70 Leg Lifts 60 Jumping Jacks 50 Crunches 40 Squats 30 Leg Lifts 20 Jumping Jacks 10 Min Running Lurer på om noen har noen erfaringer ang. dette treningsopplegget? Er den effektiv? Bedre kondis? Slankere midje? Sterkere i muskler?
AnonymBruker Skrevet 12. juli 2011 #3 Skrevet 12. juli 2011 Dytter denne tråden. Fint hvis noen har erfaring med denne treningen kan dele med oss andre! Blant annet hvordan man gjør de forskjellige øvelsene.
Wiggins Skrevet 13. juli 2011 #4 Skrevet 13. juli 2011 Dette ser ut som (nok) en metode for å få et slags system på tingene. Jeg synes dette er et dårlig system. Det jeg reagerer mest på er at den anbefaler crunches, som på norsk er situps (ikke helt norsk ord det heller da...). Situps er en forferdelig øvelse som ingen burde ta, den gir veldig feil belastning på korsryggen. Da er det mye bedre å bruke en terapimaster (www.redcord.no) med eller uten slynge. Med slynge plasserer du knærne i slyngen, så lener du deg framover og legger albuene og underarmene i gulvet. Så skal du dra knærne mot albuene, og deretter slippe dem tilbake igjen. Om den ikke har slynge kan du legge føttene håndtakene og gjøre det samme, men her får du et større spenn som gjør det tyngre. The 100 workout ser ut som en huskeregel for folk som har lite tid til trening/prioriterer lite tid til trening. Du kommer nok i noe bedre form, men det er ganske begrenset. Det vil gi mye bedre fremgang å trene vanlig styrketrening der du ser progresjonen i form av flere repitisjoner og/eller tyngre vekter, og ordentlige utholdenhetsøkter. 10 minutter som anbefales her er ikke rare greiene.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå