chikako Skrevet 19. mai 2011 #1 Skrevet 19. mai 2011 Jeg har virkelig ikke peiling på hvordan man bør spise i forhold til trening. Jeg er opptatt av kosthold, spiser sunt og variert og lager så og si all mat fra bunnen, men jeg vet lite om hva jeg bør spise før og etter trening for å få best resultat. Jeg driver stort sett med kondisjonstrening, litt styrketrening av overkroppen. Hva bør jeg egentlig få i meg før jeg trener, og hva bør jeg spise etterpå? Er helt grønn på dette.
Gjest Mauna Lee Skrevet 19. mai 2011 #2 Skrevet 19. mai 2011 Opplysningskontoret for melk anbefaler f.eks sjokolademelk etter trening pga protein og energiinnholdet.
chikako Skrevet 19. mai 2011 Forfatter #3 Skrevet 19. mai 2011 Hvis det er anbefalt å drikke sjokomelk blir jeg ikke lei meg akkurat
Gjest Mauna Lee Skrevet 19. mai 2011 #4 Skrevet 19. mai 2011 Link som bekrefter =) Sjokolademelk - den nye sportsdrikk?
Gjest Tjoms Skrevet 19. mai 2011 #5 Skrevet 19. mai 2011 Ja det er når det kommer ut anbefalinger å drikke sjokolademelk at jeg virkelig får tiltro til at de gir gode råd
chikako Skrevet 19. mai 2011 Forfatter #6 Skrevet 19. mai 2011 (endret) Ja det er når det kommer ut anbefalinger å drikke sjokolademelk at jeg virkelig får tiltro til at de gir gode råd Melk er jo en kilde til en del mineraler, så det er vel ikke så veldig merkelig? Litt sukker dreper deg jo heller ikke, og dette er jo snakk om noe som skal inntas etter trening, for at kroppen skal bygge seg opp igjen. Jeg drikker ikke egentlig melk, jeg da. Jeg er litt intolerant, så her i huset bruker vi rismelk i matlaging i stedet for melk. Jeg har i alle fall tro på at sjokomelk er sunnere enn en kunstig proteindrikk. Endret 19. mai 2011 av chikako 1
Gjest Tjoms Skrevet 19. mai 2011 #7 Skrevet 19. mai 2011 Melk er jo en kilde til en del mineraler, så det er vel ikke så veldig merkelig? Litt sukker dreper deg jo heller ikke, og dette er jo snakk om noe som skal inntas etter trening, for at kroppen skal bygge seg opp igjen. Jeg drikker ikke egentlig melk, jeg da. Jeg er litt intolerant, så her i huset bruker vi rismelk i matlaging i stedet for melk. Jeg har i alle fall tro på at sjokomelk er sunnere enn en kunstig proteindrikk. Sukker er ikke bra for kroppen uansett når og hvordan du tilsetter den. Drikk vann, og spis en banan eller avokado
chikako Skrevet 19. mai 2011 Forfatter #8 Skrevet 19. mai 2011 Sukker er ikke bra for kroppen uansett når og hvordan du tilsetter den. Drikk vann, og spis en banan eller avokado Jeg vet at sukker ikke er bra for kroppen, men jeg har ikke noe ønske om å bli fanatisk selv om jeg er opptatt av sunn mat. En halvliter sjokolademelk noen ganger i uka vil ikke radbrekke kostholdet mitt 1
AnonymBruker Skrevet 19. mai 2011 #9 Skrevet 19. mai 2011 Sukker er ikke bra for kroppen uansett når og hvordan du tilsetter den. Drikk vann, og spis en banan eller avokado Banan og avokado er vel ikke akkurat de beste kildene til protein?
Benedicte22 Skrevet 19. mai 2011 #10 Skrevet 19. mai 2011 Jeg pleier å spise havregryn før jeg trener, det er et perfekt minimåltid. Etter trening tar jeg meg kyllingbryst med litt ris.
Envy Skrevet 19. mai 2011 #11 Skrevet 19. mai 2011 Dette er bare slik jeg har hørt det fra gutta på gymmen da, men karber ca en time før trening (f.eks et par bananer) er ypperlig for økt energi under økten. Etter trening er proteiner en vinner, som nevnt over er visst sjokolademelk veldig bra. Kylling, biff, fisk osv er også fint, stikkord: rent kjøtt. Litt karber i timene etter trening er også bra, så ris/poteter til maten kan man unne seg. Det kan også være lurt å forsøke å fordele dagens matinntak til at man spiser mest etter trening, slik at kroppen kan bruke det til å bygge seg opp. Som sagt, dette er bare slik jeg er blitt forklart det, og praktiserer selv. Dette er ingen fasit.
chikako Skrevet 19. mai 2011 Forfatter #12 Skrevet 19. mai 2011 Det funker kanskje å ta med et hardkokt egg til å spise etter trening hvis jeg ikke orker å lage i stand noe også?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå