Titti72 Skrevet 7. november 2003 #1 Skrevet 7. november 2003 Ser det ofte blir diskutert for/imot å lese sin kjærestes mobil. For noen er det naturlig, noen sjekker i hemmlighet alltid uansett, og noen gjør det ikke av prinsipp. Jeg skjønner ikke helt det med at det er så farlig. Jeg sjekker ikke min kjærestes mobil bare så det er sagt, men hvis jeg trodde at h*n hadde noe på gang så kanskje? Hvorfor er den så utrolig privat? Skriver/mottar dere lange, hemmlige meldinger fra venninder som absolutt ingen må se? Kanskje det er jeg som er for gammel og ikke bruker sms så mye, at jeg ikke forstår problemet. Hvis jeg hadde kommet ut fra f.eks dusjen og sett at sambisen min satt med min mobil i hånden så hadde jeg ikke reagert på det. Kanskje han har svart på mobilen når jeg ikke kunne, kanskje han trengte et nummer, hadde vel jeg tenkt. Jeg hadde ihvertfall ikke blitt forbannet for det. Hvorfor er det så galt hvis h*n ser på/sjekker mobilen din?
Gjest Tex Skrevet 7. november 2003 #2 Skrevet 7. november 2003 Jeg har ingenting å skjule annet enn eventuelle julegaver of c. og hadde ikke reagert hvis han stod med min tlf ellerlommebok i hånden. Jeg hadde sikkert sjekket hans hvis jeg ble veldig mistenksom.......
Suzy Skrevet 7. november 2003 #3 Skrevet 7. november 2003 Det er ikke det at han ville funnet noe farlig om han så gjennom hverken lommeboka/veska mi, eller telefonen - det er prinsippet. Jeg ville følt at han trengte seg inn på et område jeg ikke har sluppet ham inn på og trådd over mine barrierer om han hadde rota i disse tingene. Det er snakk om høflighet og personlige grenser for meg. På samme måte leser jeg aldri andres brev og ville aldri gjort det. Jeg ville aldri sjekket telefonen, eller lommeboka hans - men snarere spurt ham om jeg trodde det var noe på gang... Jeg ser ikke engang på datterens mobil... Hun har da også rett til et privatliv sjøl om hun er bare 11... Jeg har tatt telefonene hans når den har ringt et par ganger - fordi han har bedt meg om det, jeg spør av og til hvem han tekster med nå - og forteller det sjøl om jeg blir sittende lenge frem og tilbake - jeg har bedt ham finne ditt eller datt i veska, jakka mi.. Det er altså ikke det at alt er hemmelig - det er bare at jeg ville følt at jeg var uten privatsfære om han skulle ha full tilgang på alt dette bestandig. Suz :-?
Gjest mattahara Skrevet 7. november 2003 #4 Skrevet 7. november 2003 vi sjekker ikke mob til hverandre.... Men ringer hans han han ikke er her så tar jeg den å han med min.... Men får han eller jeg meld så går vi ikke in på mob til hverandre for å se eller sjekke... Jeg stoler fullt ut på han og han på meg.... Ser ikke problemt egentlig... har ikke noe å være redd for Å noen ganger kommer det hemmlig på mob min... om venninder som spørr om råd osv... Hvis det er en kveld det tikker inn meld etter meld så spørr han hvem som er så ivrig å da sier jeg hvem som skriver... Han har aldri tittet på mob min for å sjekke at jeg sier rett navn....for det gjør jeg jo... :D
Retz Skrevet 7. november 2003 #5 Skrevet 7. november 2003 Det er jeg som definerer hvilke områder som jeg anser for mine private. Om det er mobilen, mail, tanker eller hva jeg har gjemt innerst i klesskapet mitt, er revnende likegyldig. Poenget er at jeg vil velge selv hva jeg vil dele med partneren min.
Livets datter Skrevet 7. november 2003 #6 Skrevet 7. november 2003 En mobiltelefon er en privat eiendel. Jeg ville aldri gått inn på min kjærestes mobil og SNOKET (ja, for det er det det er). Hvis det er noe som plager meg, eller jeg har noe jeg lurer på, spør jeg ham! Noe annet synes jeg er en blanding av feighet og overtramp!
Gjest Meg Skrevet 7. november 2003 #7 Skrevet 7. november 2003 Det er jeg som definerer hvilke områder som jeg anser for mine private. Om det er mobilen' date=' mail, tanker eller hva jeg har gjemt innerst i klesskapet mitt, er revnende likegyldig. Poenget er at jeg vil velge selv hva jeg vil dele med partneren min.[/quote'] Enig med deg Retz, og jeg forventer også at det respekteres. Har egentlig ingen hemmeligheter, men setter pris på at min kjære spør meg eller sier i fra når han trenger å gå inn på mobilen eller andre private områder...
Titti72 Skrevet 7. november 2003 Forfatter #8 Skrevet 7. november 2003 En mobiltelefon er en privat eiendel. Jeg ville aldri gått inn på min kjærestes mobil og SNOKET (ja' date= for det er det det er). Hvis det er noe som plager meg, eller jeg har noe jeg lurer på, spør jeg ham! Noe annet synes jeg er en blanding av feighet og overtramp! Ok. Jeg er faktisk enig med den, men... Hvis da denne partneren ikke er ærlig? Hva da? Kan du stole 110% på en mann du har vært sammen med i 1/2 år? Føler du det? (det er ikke personlig til deg, men generelt). Er det forskjell på snoking og hente er nummer? Eller går alt for snoking?
Retz Skrevet 7. november 2003 #9 Skrevet 7. november 2003 Ok. Jeg er faktisk enig med den, men... Hvis da denne partneren ikke er ærlig? Hva da? Kan du stole 110% på en mann du har vært sammen med i 1/2 år? Føler du det? (det er ikke personlig til deg, men generelt). Er det forskjell på snoking og hente er nummer? Eller går alt for snoking? Så lenge partneren ser på sin mobil som privat, så er det et overtramp å gå over denne grensa. Stoler man ikke på partneren sin, så får man ta opp dette problemet på en mer direkte og real måte.
Gjest Anonymous Skrevet 7. november 2003 #10 Skrevet 7. november 2003 For meg så er ikke mobilen eller lommeboka noe privat. Ettersom min ikke har vært brukt på leeeenge, så bruker jeg ofte hans hvis jeg skal noe. Lommeboka synes jeg ikke er så interessant akkurat at jeg gidder å se i den en gang foruten når jeg trenger penger, men hvis han ser i min så hadde jeg brydd meg katta. Eneste jeg ikke åpner som er hans er vel adressert brev til han. Spesielt fordi regningene er adr. til han... Men det har vel med at jeg ikke har noe å være misstenksom over.
Gjest Meg Skrevet 7. november 2003 #11 Skrevet 7. november 2003 Noe må være feil i utgangspunktet, hvis man føler for å snoke. Manglende tillit er derfor noe man må jobbe med, er vel en grunn til at trangen til å sjekke ut partneren er der...?
Labella Skrevet 7. november 2003 #12 Skrevet 7. november 2003 Jeg stoler 100% på samboeren min, og har ingen interesse av å snoke i sakene hans. Jeg kan finne et telefonnummer på mobilen hans hvis den ligger fremme, men ville ikke lett etter den i lommene hans. Svarer hvis den ringer og han ikke er der og leser meldinger hvis han ber meg om det. Sånn er det den andre veien også. Selv om jeg ikke har noe å skjule liker jeg ikke at noen, verken sambo eller datteren, roter i veska eller lommene mine uten at jeg har bedt dem finne noe der.
Glitterchick Skrevet 7. november 2003 #13 Skrevet 7. november 2003 Går aldri inn på samboers mobil, mail eller i lommeboka hans uten å spørre først. Ringer mobilen hans og jeg ser det er noen jeg kjenner så kan jeg ta den når han ikke er der, men leser ikke f. eks. inkomne tekstmeldinger! Han går heller ikke i min veske eller mitt skap uten å spørre først, det handler rett og slett om respekt for hverandres grenser. Jeg har stolt på ham fra dag én, fordi jeg synes tilitt er noe et forhold skal bygges på. Er det noe jeg lurer på, spør jeg.
Gjest Gjesta Skrevet 7. november 2003 #15 Skrevet 7. november 2003 Jeg syns ikke at mobilen eller lommeboka er mer private enn at jeg kan dele dem med min samboer. Det føles helt naturlig for meg. K
Gjest Embla s Skrevet 7. november 2003 #16 Skrevet 7. november 2003 Jeg kunne aldri sjekket noens mobil eller lommebok el.l. Syns det ville være en utrolig nedverdigende ting å gjøre. Hvis noen hadde gjort det mot meg, ville det absolutt gjort noe med mitt syn på vedkommende.
Titti72 Skrevet 7. november 2003 Forfatter #17 Skrevet 7. november 2003 Jeg kunne aldri sjekket noens mobil eller lommebok el.l. Syns det ville være en utrolig nedverdigende ting å gjøre. Hvis noen hadde gjort det mot meg' date=' ville det absolutt gjort noe med mitt syn på vedkommende.[/quote'] Men hvis tanken bak å gå i lommeboka/mob ikke er for å "sjekke" men bare noe en gjør hvis en kjeder seg eller noe (fant ikke på et annet påskudd nå) er det også å snoke? (Syns snoke er så negativt ord.) Skal jeg hente minibank kortet til samboeren min, skal det da tas ut mens jeg holder øynene igjen? (redd for å bli sett på som en snoker)
Livets datter Skrevet 7. november 2003 #18 Skrevet 7. november 2003 Men hvis tanken bak å gå i lommeboka/mob ikke er for å "sjekke" men bare noe en gjør hvis en kjeder seg eller noe (fant ikke på et annet påskudd nå) er det også å snoke? JA, det er ikke noe man "tilfeldigvis" gjør fordi man "kjeder seg". Skal jeg hente minibank kortet til samboeren min, skal det da tas ut mens jeg holder øynene igjen? Selvsagt ikke, hvis du har tillatelse til å ta det ut. DET er en overdrivelse. Men å bevisst lete gjennom en annens eiendel for å finne svar på noe man er redd for, DET er å snoke!
Gjest Kriss Skrevet 7. november 2003 #19 Skrevet 7. november 2003 Må si meg helt enig med Titti72. Hva er det som er så hemmelig? Det er ikke det at man må snoke men hvis typen min er redd for at jeg skal se noe på mob, må det vel være noe galt. Lommeboka, mailen og mobilen er min men alt som er mitt er kjærsten sitt også.
Titti72 Skrevet 7. november 2003 Forfatter #20 Skrevet 7. november 2003 Jeg syns ikke at mobilen eller lommeboka er mer private enn at jeg kan dele dem med min samboer. Det føles helt naturlig for meg. K Det er jeg enig i. Kanskje fordi det ikke er noe spennende der, eller at jeg ikke har noe å skjule. Min mob lagrer kun 12 mld så jeg sletter ofte på den. Ville heller at min samboer kunne ta en "stikkprøve" på mob en at han skal ha 1/2 % bekymring over om jeg har noe på gang med noen. Har jeg et forhold på si, så er jeg jo ikke ærlig mot han, og hvorfor skal jeg isåfall svare han ærlig hvis han spør meg om jeg har det?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå