AnonymBruker Skrevet 10. mai 2011 #1 Skrevet 10. mai 2011 Heihei. jeg har så masse rare drømmer fortiden, lurer på hva de betyr. En natt drømte jeg at jeg var på teltur i skogen med familien. det var masse store grevlinger som sov langs stien vi gikk på, og vi måtte liste oss forbi. men en gang våknet den ene grevlingen når moren min gikk forbi. vi løp ikke vekk men gikk bort til den og begynte å sloss med den. Plutselig så vi at grevlingen på en måte hadde en baby som stakk litt ut på magen, så da tok moren min fram saks fordi vi måtte ta keisersnitt på grevlingen, så voknet jeg.... en annen natt drømte jeg at jeg fikk beskjed av legen min om at jeg hadde ett døgn igjen å leve. jeg valgte å gå på tur med familien min og være med de jeg var mest glad i. men på vei tilbake skulle vi over en litt skummel bro som lå halveis nedi vannet. jeg gikk først, men plutselig hadde jeg en barnevogn i hendene, og oppi satt det to babyer, men vannet var for dypt og de skled ut av vognen uten at jeg klarte å gjøre noe, og de døde. etterpå gikk jeg og familien min til kirken for jeg skulle begraves, jeg hilste på alle som var der, så la jeg meg i kisten, og så våknet jeg... var litt masse detaljer dette, men hadde vært kjekt om noe gadd å lese har skjedd veldig mye i livet mitt idet siste og har hatt mye stress.
Tobben70 Skrevet 10. mai 2011 #2 Skrevet 10. mai 2011 Heihei. jeg har så masse rare drømmer fortiden, lurer på hva de betyr. En natt drømte jeg at jeg var på teltur i skogen med familien. det var masse store grevlinger som sov langs stien vi gikk på, og vi måtte liste oss forbi. men en gang våknet den ene grevlingen når moren min gikk forbi. vi løp ikke vekk men gikk bort til den og begynte å sloss med den. Plutselig så vi at grevlingen på en måte hadde en baby som stakk litt ut på magen, så da tok moren min fram saks fordi vi måtte ta keisersnitt på grevlingen, så voknet jeg.... en annen natt drømte jeg at jeg fikk beskjed av legen min om at jeg hadde ett døgn igjen å leve. jeg valgte å gå på tur med familien min og være med de jeg var mest glad i. men på vei tilbake skulle vi over en litt skummel bro som lå halveis nedi vannet. jeg gikk først, men plutselig hadde jeg en barnevogn i hendene, og oppi satt det to babyer, men vannet var for dypt og de skled ut av vognen uten at jeg klarte å gjøre noe, og de døde. etterpå gikk jeg og familien min til kirken for jeg skulle begraves, jeg hilste på alle som var der, så la jeg meg i kisten, og så våknet jeg... var litt masse detaljer dette, men hadde vært kjekt om noe gadd å lese har skjedd veldig mye i livet mitt idet siste og har hatt mye stress. Drømmer betyr nok ingenting. De er som regel farget av hendelser og opplevelser vi har hatt i de siste dagene, men kan også være helt vilkårlige. Det er ingen vits å forske noe på det, da det ikke betyr noe for oss utenom når vi drømmer. Men hvis de skaper problemer med at du ikke får sove, eller er redd for å sove, bør du nok oppsøke hjelp. Ellers er det bare å nyte drømmene, og ikke tenke på dem når du er våken. De betyr ingenting!
Gjest Naenia Skrevet 10. mai 2011 #3 Skrevet 10. mai 2011 I motsetning til Tobben70 tror jeg at det man drømmer av og til kan være tegn på noe. Da pleier jeg å sjekke ut Drømmetydning og se om det kan være noen sammenhenger. Noen ganger er det det, og andre ganger ikke. Men det er gøy å lese!
Gjest Tjoms Skrevet 10. mai 2011 #4 Skrevet 10. mai 2011 Heihei. jeg har så masse rare drømmer fortiden, lurer på hva de betyr. En natt drømte jeg at jeg var på teltur i skogen med familien. det var masse store grevlinger som sov langs stien vi gikk på, og vi måtte liste oss forbi. men en gang våknet den ene grevlingen når moren min gikk forbi. vi løp ikke vekk men gikk bort til den og begynte å sloss med den. Plutselig så vi at grevlingen på en måte hadde en baby som stakk litt ut på magen, så da tok moren min fram saks fordi vi måtte ta keisersnitt på grevlingen, så voknet jeg.... en annen natt drømte jeg at jeg fikk beskjed av legen min om at jeg hadde ett døgn igjen å leve. jeg valgte å gå på tur med familien min og være med de jeg var mest glad i. men på vei tilbake skulle vi over en litt skummel bro som lå halveis nedi vannet. jeg gikk først, men plutselig hadde jeg en barnevogn i hendene, og oppi satt det to babyer, men vannet var for dypt og de skled ut av vognen uten at jeg klarte å gjøre noe, og de døde. etterpå gikk jeg og familien min til kirken for jeg skulle begraves, jeg hilste på alle som var der, så la jeg meg i kisten, og så våknet jeg... var litt masse detaljer dette, men hadde vært kjekt om noe gadd å lese har skjedd veldig mye i livet mitt idet siste og har hatt mye stress. Et telt symboliserer slutt på bekymringer, grevling symboliserer at du vil få det som du ønsker hvis du jobber nok for det. Er du i en slåsskamp så betyr det en endring i livet. Den siste drømmen tolker jeg som noe du har lagt bak deg. Barn kan symbolisere noe i underbevisstheten din, gamle følelser. Det at de døde, og at du skulle begraves, tolker jeg da som noe i deg du har beveget deg videre fra (eller må komme deg videre fra), hvis du skjønner hva jeg mener. Begge drømmene har gode symbolikker
Gjest Tjoms Skrevet 10. mai 2011 #5 Skrevet 10. mai 2011 I motsetning til Tobben70 tror jeg at det man drømmer av og til kan være tegn på noe. Da pleier jeg å sjekke ut Drømmetydning og se om det kan være noen sammenhenger. Noen ganger er det det, og andre ganger ikke. Men det er gøy å lese! Jeg er helt enig. Enten er det noe man bearbeider fra tidligere, men også kan det gi en pekepinn hva fremtiden venter. Jeg bruker også droemmetydning.com, syns det er kjempegøy jeg
Tobben70 Skrevet 10. mai 2011 #6 Skrevet 10. mai 2011 I motsetning til Tobben70 tror jeg at det man drømmer av og til kan være tegn på noe. Da pleier jeg å sjekke ut Drømmetydning og se om det kan være noen sammenhenger. Noen ganger er det det, og andre ganger ikke. Men det er gøy å lese! Hvis man leser dette som underholdning kan det være ok. Men ikke legg opp livet etter dette Det er klart at dersom man leser om hva drømmer betyr, så kan man få dem til å "gå i oppfyllelse". Det er ikke mulig at drømmer varsler om noe som kan komme til å skje!!
Gjest Naenia Skrevet 10. mai 2011 #7 Skrevet 10. mai 2011 (endret) Hvis man leser dette som underholdning kan det være ok. Men ikke legg opp livet etter dette Det er klart at dersom man leser om hva drømmer betyr, så kan man få dem til å "gå i oppfyllelse". Det er ikke mulig at drømmer varsler om noe som kan komme til å skje!! Det er jo forskjell på å leve slavisk etter det og å ta hensyn Drømmer jeg at jeg er gravid/har barn, så tar jeg en test. Og drømmer jeg at jeg vinner i Lotto/Flax kan det jo hende at jeg prøver meg. Har du bevis på at de ikke kan varsle? Edit: Omformulering Endret 10. mai 2011 av Naenia
Tobben70 Skrevet 10. mai 2011 #8 Skrevet 10. mai 2011 Det er jo forskjell på å leve slavisk etter det og å ta hensyn Drømmer jeg at jeg er gravid/har barn, så tar jeg en test. Og drømmer jeg at jeg vinner i Lotto/Flax kan det jo hende at jeg prøver meg. Har du bevis på at de ikke kan varsle? Edit: Omformulering He he, hvordan skal jeg kunne bevise det? Det er klart at hvis du følger drømmene dine, vil de slå til av og til. Men hva med alle de som ikke blir oppfylt? Det er bare tilfeldig om det skjer eller ikke, det forstår du vel?
AnonymBruker Skrevet 10. mai 2011 #9 Skrevet 10. mai 2011 ts her jeg syns bare det er spennende å høre hvordan drømmer kan tolkes, tror ikke det stemmer alltid, men det er jo spennende å høre om de gjør det.
Gjest Tjoms Skrevet 10. mai 2011 #10 Skrevet 10. mai 2011 Det som er med drømmer er at de stort sett aldri har bokstavelig betydning. Jeg bruker drømmene som et verktøy og finner det så absolutt nyttig, selv om jeg ikke lever livet mitt etter det
Ekerilar Skrevet 12. mai 2011 #11 Skrevet 12. mai 2011 Har du bevis på at de ikke kan varsle? Skal man bevise en negativ? Tenk på alt du ikke kan bevise. Er mangelen på bevis et bevis i seg selv?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå