AnonymBruker Skrevet 3. mai 2011 #1 Skrevet 3. mai 2011 Her har jeg lyst å være anonym. Jeg bruker ofte porno for å onanere når jeg er alene. Jeg pleier som regel å søke etter unge jenter (på ca min alder) og menn eller lesbiske. Idag hadde jeg en diskusjon med en venninne og hun sa at hun var livredd for å søke på enkelte ord på pornosider, eksempelvis teen, seduced etc. fordi hun var livredd for å få politiet på døren og anklager om å like "barneprostitusjon". Jeg mener hun er litt dramatisk, men det fikk meg til å lure. Er det sånn at hvis man er på pornosider og søker på teens eller noe som har med jenter som virker 18 etc. så kan man bli anklaget for barneporno? Jeg tenner jo ikke på yngre jenter, jeg bare liker å se på jenter som er ca i min aldersgruppe og ikke gamle damer eller MILFS. Er det noen som vet mer om dette? Jeg vil jo ikke gjøre noe ulovlig, men dette kan fa virkelig ikke være ulovlig? Jeg laster ikke ned noe som har med barn å gjøre, og jeg ser kun ting hvor det er tydelige at disse jentene er 18 minst eller over selv om tittelen sier teen.. noen som vet?
Gjest Yuppi Skrevet 3. mai 2011 #2 Skrevet 3. mai 2011 Her har jeg lyst å være anonym. Jeg bruker ofte porno for å onanere når jeg er alene. Jeg pleier som regel å søke etter unge jenter (på ca min alder) og menn eller lesbiske. Idag hadde jeg en diskusjon med en venninne og hun sa at hun var livredd for å søke på enkelte ord på pornosider, eksempelvis teen, seduced etc. fordi hun var livredd for å få politiet på døren og anklager om å like "barneprostitusjon". Jeg mener hun er litt dramatisk, men det fikk meg til å lure. Er det sånn at hvis man er på pornosider og søker på teens eller noe som har med jenter som virker 18 etc. så kan man bli anklaget for barneporno? Jeg tenner jo ikke på yngre jenter, jeg bare liker å se på jenter som er ca i min aldersgruppe og ikke gamle damer eller MILFS. Er det noen som vet mer om dette? Jeg vil jo ikke gjøre noe ulovlig, men dette kan fa virkelig ikke være ulovlig? Jeg laster ikke ned noe som har med barn å gjøre, og jeg ser kun ting hvor det er tydelige at disse jentene er 18 minst eller over selv om tittelen sier teen.. noen som vet? Dersom politiet er i tvil om jentene du ser på er 18 eller ikke, kan de opprette sak hvor retten må avgjøre om de tror jentene er over eller under 18. Det er altså i gråsonen for hva man kan bli tatt for når det gjelder barneporno. Barneporno er all seksualisering av "barn" under 18, eller av personer over 18 men som ser ut som de er under 18. Når folk leser om barneporno-saker i avisen så tenker de automatisk på småbarn, men det er som regel ungdommer i alderen 14-17.
Gjest Yuppi Skrevet 3. mai 2011 #3 Skrevet 3. mai 2011 Kan legge til at dersom politiet eller retten mener jentene er under 18, så må du bevise at de er minst 18.
AnonymBruker Skrevet 3. mai 2011 #4 Skrevet 3. mai 2011 Hjelpes! Nei da må jeg bare heller holde meg til litt eldre damer da, som ikke ser ut som om de kan være under 18. Dette visste jeg virkelig ikke. Jeg trodde jeg ikke gjorde noe ulovlig! Ja det er sant som du sier, jeg forbinder i hvertfall barneporno med barn, altså 15 åring og under.
Gjest hjelpende_hånd Skrevet 3. mai 2011 #5 Skrevet 3. mai 2011 Barneporno er, vel, ja, faen, barneporno. Altså individer som er tretten og mindre. Fjorten og opp blir strengt tatt kvalifisert som noe annet (hebefili) Uansett. Om du loker rundt på diverse streamingsider og stadig tar deg selv i å klikke på rullegardinen: "teen" ett-eller-annet, så har du ingenting å frykte. Pornobransjen er, til tross for hva iltrende feminister liker å påstå, urovekkende stueren. Teens skal være jenter som er 18+ (siden det faktisk er alderen for å opptre på diverse medier som et pornografisk objekt.) Med andre ord: Surf i vei. Med mindre du havner på en side som heter "Young & Hung", eller "Nambla /w friends" så kan du sove en utrolig deilig og samvittighetsfull søvn. 1
AnonymBruker Skrevet 3. mai 2011 #6 Skrevet 3. mai 2011 Barneporno er, vel, ja, faen, barneporno. Altså individer som er tretten og mindre. Fjorten og opp blir strengt tatt kvalifisert som noe annet (hebefili) Uansett. Om du loker rundt på diverse streamingsider og stadig tar deg selv i å klikke på rullegardinen: "teen" ett-eller-annet, så har du ingenting å frykte. Pornobransjen er, til tross for hva iltrende feminister liker å påstå, urovekkende stueren. Teens skal være jenter som er 18+ (siden det faktisk er alderen for å opptre på diverse medier som et pornografisk objekt.) Med andre ord: Surf i vei. Med mindre du havner på en side som heter "Young & Hung", eller "Nambla /w friends" så kan du sove en utrolig deilig og samvittighetsfull søvn. Jeg surfer som regel på den samme siden, en helt ok pornoside med video. Jeg laster som sagt ikke noe ned ei har jeg medlemskap på denne siden, den har en del gratis videoer og en del andre videoer som man må være medlem for å se. Men jeg tror kanskje jeg skal slutte med det, jeg kjenner jeg blir litt nervøs jeg vil jo ikke gjøre noe galt.
Gjest Yuppi Skrevet 3. mai 2011 #7 Skrevet 3. mai 2011 Barneporno er, vel, ja, faen, barneporno. Altså individer som er tretten og mindre. Fjorten og opp blir strengt tatt kvalifisert som noe annet (hebefili) Uansett. Om du loker rundt på diverse streamingsider og stadig tar deg selv i å klikke på rullegardinen: "teen" ett-eller-annet, så har du ingenting å frykte. Pornobransjen er, til tross for hva iltrende feminister liker å påstå, urovekkende stueren. Teens skal være jenter som er 18+ (siden det faktisk er alderen for å opptre på diverse medier som et pornografisk objekt.) Med andre ord: Surf i vei. Med mindre du havner på en side som heter "Young & Hung", eller "Nambla /w friends" så kan du sove en utrolig deilig og samvittighetsfull søvn. Du blander pedofili med barneporno. Barneporno er seksualisering av "barn" under 18, eller over 18 men kan se ut som under 18. 1
Gjest Yuppi Skrevet 3. mai 2011 #8 Skrevet 3. mai 2011 Hjelpes! Nei da må jeg bare heller holde meg til litt eldre damer da, som ikke ser ut som om de kan være under 18. Dette visste jeg virkelig ikke. Jeg trodde jeg ikke gjorde noe ulovlig! Ja det er sant som du sier, jeg forbinder i hvertfall barneporno med barn, altså 15 åring og under. Ja, man vet aldri. Siterer en norsk dom her: "«(...) Filmene i seg selv gir skinn av å vise barnesex. Dette er gjort ved virkemidler som at opptak er gjort på barnerom, aktører har musefletter, speiderpikeuniformer - under valgspråket "Alltid beredt".(...) Det ikke tvilsomt at et klart flertall av aktørene i filmene fremstår som barn under 18 år." Her er det tydeligvis settingen som gjorde at mannen ble dømt for barneporno, selv om nettsiden hadde skrevet at alle modellene var over 18.
Gjest Moon Skrevet 3. mai 2011 #9 Skrevet 3. mai 2011 Hjelpes! Nei da må jeg bare heller holde meg til litt eldre damer da, som ikke ser ut som om de kan være under 18. Dette visste jeg virkelig ikke. Jeg trodde jeg ikke gjorde noe ulovlig! Ja det er sant som du sier, jeg forbinder i hvertfall barneporno med barn, altså 15 åring og under. Tror det er minimal sjanse for at det vil skje noe og at det du ser på er ulovlig altså. Barneporno er også et så lite utbredt problem at det er få som bruker ressurser på etterforskning,
Xaphan Skrevet 3. mai 2011 #10 Skrevet 3. mai 2011 Ja, man vet aldri. Siterer en norsk dom her: "«(...) Filmene i seg selv gir skinn av å vise barnesex. Dette er gjort ved virkemidler som at opptak er gjort på barnerom, aktører har musefletter, speiderpikeuniformer - under valgspråket "Alltid beredt".(...) Det ikke tvilsomt at et klart flertall av aktørene i filmene fremstår som barn under 18 år." Her er det tydeligvis settingen som gjorde at mannen ble dømt for barneporno, selv om nettsiden hadde skrevet at alle modellene var over 18. Hvis dette stemmer, er det da også ulovlig å se hentaiporno hvor karakterene er under 18? Hvis det ikke er alderen i seg selv som er problemet.
AnonymBruker Skrevet 3. mai 2011 #11 Skrevet 3. mai 2011 Hvis dette stemmer, er det da også ulovlig å se hentaiporno hvor karakterene er under 18? Hvis det ikke er alderen i seg selv som er problemet. Da sliter iallfall jeg!!
Genesis Skrevet 3. mai 2011 #12 Skrevet 3. mai 2011 Hvis dette stemmer, er det da også ulovlig å se hentaiporno hvor karakterene er under 18? Hvis det ikke er alderen i seg selv som er problemet. Ja, dette er faktisk juridisk ulovlig! Allikevel vil jeg komme med noen trøstende ord til TS. Du kan surfe på akkurat hva du vil, og streame akkurat hva du vil uten at det er straffbart. Det må være lastet ned på pcn i store kvanta før politiet skal vise interesse. De eneste som er interessant for politiet er PCer med type 100vis av filmer og tusenvis av bilder. Dette er fordi slike kvanta som regel kommer via barneporno nettverk, og man har da muligheter til å spore opp produsentene. I en ganske stor del av pornoen der ute blir jentene fremstilt som unge skolepiker og lignende. De aller fleste seriøse (og useriøse) i bransjen har sertifisert alle skuespillerne som over 18 (for deres egen sikkerhet) 1
Gjest wtf? Skrevet 4. mai 2011 #13 Skrevet 4. mai 2011 Ja, man vet aldri. Siterer en norsk dom her: "«(...) Filmene i seg selv gir skinn av å vise barnesex. Dette er gjort ved virkemidler som at opptak er gjort på barnerom, aktører har musefletter, speiderpikeuniformer - under valgspråket "Alltid beredt".(...) Det ikke tvilsomt at et klart flertall av aktørene i filmene fremstår som barn under 18 år." Her er det tydeligvis settingen som gjorde at mannen ble dømt for barneporno, selv om nettsiden hadde skrevet at alle modellene var over 18. Hvis dette førte til dom er jeg sjokkert. Det bør utelukkende være alderen på modellen som er avgjørende, ikke hva hun ser ut som, eller hvordan rommet er. Hvor skal i tilfelle grensen gå? Er musefletter generelt forbudt? Er cheerleader uniform forbudt?? Skal man være ekstra vanskelig kan man også argumentere med at modeller som shaver seg nedentil skaper en illusjon om at de ikke har nådd puberteten. Dette blir for dumt. Om modellen ser ut som hun er 14 eller 24 burde ikke spille noen rolle, er hun 18+ så er hun det, ferdig. Når det er sagt vil jeg påpeke at barneporno med modeller som faktisk er under 18 er forkastelig og de ansvarlige burde blitt tvangssterilisert. 2
Gjest Tone Skrevet 4. mai 2011 #14 Skrevet 4. mai 2011 311. Fremstilling av seksuelle overgrep mot barn eller fremstilling som seksualiserer barn Med bot eller fengsel inntil 3 år straffes den som a) produserer fremstilling av seksuelle overgrep mot barn eller fremstilling som seksualiserer barn, b) utgir, tilbyr, selger, overlater til en annen, gjør tilgjengelig eller på annen måte søker å utbre fremstillinger som nevnt i bokstav a, c) anskaffer, innfører eller besitter fremstillinger som nevnt i bokstav a, eller forsettlig skaffer seg tilgang til slikt materiale, d) holder offentlig foredrag eller istandbringer offentlig forestilling eller utstilling av fremstillinger som nevnt i bokstav a, eller e) forleder noen under 18 år til å la seg avbilde som ledd i kommersiell fremstilling av rørlige eller urørlige bilder med seksuelt innhold. Med barn menes i denne paragrafen personer som er eller fremstår som under 18 år. med andre ord, stemmer dette som ble sagt..Fremstår man som barn selv om man er over 18 regnes dette som barneporno ! Her er linken til lovverket : http://www.lovdata.no/all/tl-20050520-028-028.html
Gjest wtf? Skrevet 4. mai 2011 #15 Skrevet 4. mai 2011 311. Fremstilling av seksuelle overgrep mot barn eller fremstilling som seksualiserer barn Med bot eller fengsel inntil 3 år straffes den som a) produserer fremstilling av seksuelle overgrep mot barn eller fremstilling som seksualiserer barn, b) utgir, tilbyr, selger, overlater til en annen, gjør tilgjengelig eller på annen måte søker å utbre fremstillinger som nevnt i bokstav a, c) anskaffer, innfører eller besitter fremstillinger som nevnt i bokstav a, eller forsettlig skaffer seg tilgang til slikt materiale, d) holder offentlig foredrag eller istandbringer offentlig forestilling eller utstilling av fremstillinger som nevnt i bokstav a, eller e) forleder noen under 18 år til å la seg avbilde som ledd i kommersiell fremstilling av rørlige eller urørlige bilder med seksuelt innhold. Med barn menes i denne paragrafen personer som er eller fremstår som under 18 år. med andre ord, stemmer dette som ble sagt..Fremstår man som barn selv om man er over 18 regnes dette som barneporno ! Her er linken til lovverket : http://www.lovdata.no/all/tl-20050520-028-028.html Dette er hårreisende. Dette kriminaliserer 90% av alle Nordmenn som surfer porno på nettet. Av de som ser porno, hvem har aldri sett porno med "schoolgirl" "cheerleader" eller musefletter ?? 1
Gjest Tone Skrevet 4. mai 2011 #16 Skrevet 4. mai 2011 Dette er hårreisende. Dette kriminaliserer 90% av alle Nordmenn som surfer porno på nettet. Av de som ser porno, hvem har aldri sett porno med "schoolgirl" "cheerleader" eller musefletter ?? Ja men hvorfor ønsker enkelte menn å se på damer som fremstår som barn ? Hvorfor ønsker menn skoleuniformer istedenfor SYkepleieruniform feks...?
edderkoppdame Skrevet 4. mai 2011 #17 Skrevet 4. mai 2011 det finnes jo teenkategorier på nett som er fullt lovlige. Tenåring er jo alt fra 16 - 19. Alternativet kan være at du søker på collegeporno - collegestudenter er jo unge og liker tydligvis å lage porno hver gang de går på fest
AnonymBruker Skrevet 4. mai 2011 #18 Skrevet 4. mai 2011 Ja men hvorfor ønsker enkelte menn å se på damer som fremstår som barn ? Hvorfor ønsker menn skoleuniformer istedenfor SYkepleieruniform feks...? Jeg er jente da..men jeg har i hvertfall til nå sett en del sånne snutter med skolejenter etc. og det har i grunn vært fordi det i min aldersgruppe, og noe jeg syntes var litt opphissende. Jeg liker ikke å se på MILFS eller gamle damer etc. Sykepleier greien passer ikke helt i mine fantasier..Når jeg ser skolejenter eller collegejenter så tenker jeg ikke barn, jeg tenker mer i retning min alder og noen jeg kan relatere meg til. Men jeg ha nå i hvertfall sluttet med det, og prøver å finne noen snutter som ikke er ulovlige. Det er utrolig lite informasjon om dette synes jeg, jeg mener, kjempemange ser på porno, halvparten ser garantert på denne typen uten å tenke over at det er ulovlig fordi det er jenter over 18. Jeg antok at siden jentene er over 18 så gikk det greit...Her burde det komme mer ut i media eller noe lignende og opplyse om det. Hvor mange er egentlig klar over dette? TS 1
Genesis Skrevet 4. mai 2011 #19 Skrevet 4. mai 2011 Ja men hvorfor ønsker enkelte menn å se på damer som fremstår som barn ? Hvorfor ønsker menn skoleuniformer istedenfor SYkepleieruniform feks...? Skoleuniformer brukes jo i high school der det er aktuelt, og cheerleadere finner du i alt fra high school til college-alder. Altså; De som bruker disse plaggene er MINIMUM 16, og opp til 23-24. Å kalle dette "barn" synes jeg rett og slett blir for dumt! Halvparten av de som blir avbildet på forsiden av FHM er jo 18-19! Hva er forskjellen?
Gjest Gjest Skrevet 4. mai 2011 #20 Skrevet 4. mai 2011 Så, når jeg surrer rundt på fetlife, og innimellom kommer over bilder av "littles" i sexuell sammenheng, så bryter jeg norsk lov? Sært. Og det som verre er, ageplay generelt vil være ulovlig etter lovens bokstav? (For de som ikke vet hva en "little" er, det er voksne mennesker med interesse for ageplay, ofte ned til 5-10 års alderen.)
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå