Gå til innhold

Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Jeg bestilte (og betalte) en ganske dyr bok fra et kjent forlag på nettet. Jeg fikk beskjed om at den skulle komme innen 5 dager. Etter 6 dager sendte jeg mail til kundeservice, og da fikk jeg beskjed om at den skulle være kommet neste dag. Etter 12 dager ringte jeg kundeservice, og der sa de at han som hadde med dette å gjøre, var på ferie. Hun skulle sette meg over til noen andre, men da hun gjorde det, fikk jeg bare en tlf. svarer om at vedkommende ikke var å treffe.

Det er nå gått 14 dager og boka er enda ikke kommet. Jeg bestilte boken for å ha den i påsken, og idag kjøpte jeg den likegodt i en bokhandel lokalt. Kan jeg kreve pengene tilbake (for jeg har jo betalt for den) om den kommer en dag etter påske?

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Ts igjen. Jeg mener om jeg kan kreve pengene tilbake mot at jeg returnerer boka (kostnadsfritt for meg selvsagt).

Skrevet

Ja, ved kjøpt på utenfor fast utsalgssted (som f.eks internett) har du 14 dagers angrerett.

AnonymBruker
Skrevet

Ja, ved kjøpt på utenfor fast utsalgssted (som f.eks internett) har du 14 dagers angrerett.

Ja, men betyr ikke det at jeg må dekke frakt selv? Tung, stor bok...

Skrevet

Jo, du må betale portoen selv. Har selv sendt tilbake bøker jeg har angret på.

Hva med å sende dem en mail eller ringe og si at det nå har tatt så lang tid at du hever kjøpet (før de sender boken til deg)og ønsker pengene krevd tilbake. Si også at du måtte kjøpe boken i butikk for det hastet og du handlet i god tro og forventet å få boken etter 5 dager. Vet ikke om man kan gjøre slik, men det har jo tatt alt for lang tid og spesielt om forklaringen er pga at en person er på ferie! Det er deres problem og du skal ikke lastes for noe slik.

Er du sikker på at pengene er trukket fra din konto? Ved slike kjøp bruker mange nettsteder å reservere beløpet først (det kommer tilbake på konto etter noen dager) for så å endelig trekke beløpet når de har sendt boken.

Lykke til :)

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Er sikker på at det er trukket fra konto ja. Får ringe eller sende en mail som du sier. De burde jo egentlig vise såpass forståelse.. Takk for svar. :)

AnonymBruker
Skrevet

Husk å betale med masterkort neste gang du kjøper noe på nettet. Da er det lettere å angre kjøpet enn ved bruk av Visa.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...