Ludda11 Skrevet 19. april 2011 #1 Skrevet 19. april 2011 Så er man kommet dit i livet, til den korsveg så mange rundt oss allerede har valgt for lenge siden. Endelig har vi hverandre, og alt som skal til for å lykkes, og mestre barn og alt som følger med. Har 1000 spørsmål, og skulle ønske jeg hadde noen å dele detaljer med. Derfor er jeg altså her Hadde EL sist "palmehelga", lot sambo`n få vite at EL-testen slo ut med et stort smil :D Spennende og skummelt på en gang! Så nå sitter jeg altså her, 3 dager etter EL, med symtomer som: småkramper i magen, murring, stikking av og til i brystene og kalde føtter! Aaaaaaaah, det er lenge til neste uke, hvor jeg kan teste med vanlig G-test. Eller hva?!? Kan jeg teste da? Når er best? Når viser den sikkert? Anyone som er der også? Let`s join!
Athene Skrevet 19. april 2011 #2 Skrevet 19. april 2011 3 dager etter EL kan man ikke ha symptomer. Egget er fortsatt på vei mot livmoren, og har ikke festet seg ennå Vær forberedt på at du aldri har hatt (eller vil få) så mange symptomer som du har som fersk prøver Jeg vet at ventetiden er lang, jeg har ventet i to år. Den første tiden er spennende. Kjenner jeg savner den... Graviditetstest kan slå ut så tidlig som 7-8 dager etter EL. Dersom egget fester seg tidlig, man tester med en sensitiv test, på konsentrert urin. Det sikreste (og rimeligste i lengden) er å vente til mensen ikke dukker på. Man sier at de aller, aller fleste vil få et sikkert svar på denne datoen. Det er jo greit å slippe falskt negative tester. Eller om du blir testoman, slik som meg, man har jo alltid billigstrips kjøpt på nett. Masse lykke til
Ludda11 Skrevet 20. april 2011 Forfatter #3 Skrevet 20. april 2011 Ja ikke sant... Kroppen spiller en litt spill innimellom, men at "noe" er på gang - er ikke tvil. Ting skjer med kroppen nå, som ikek har skjedd før. Rumling, murring, småkramper og annet i regionen Skal holde ut til mens evt. ikke dukker opp, og teste først da. Trooor jeg! Takk for svar, kjenner det hjelper å skrive md fler som er i samme båten. Lykke til selv - Ordner seg når det skal... Alt har en mening... Det jeg lever etter, og hjelper meg sånn generelt
Teriyaki Skrevet 20. april 2011 #4 Skrevet 20. april 2011 (endret) Lykke til! Men alle de murringene og symptomene du kjenner kan like gjerne være et resultat av at du er så giret på at det kanskje kan være en spire inni det. Det er jo greit å huske på slik at man ikke blir for skuffet dersom det ikke klaffer med en gang. Nå har jeg aldri vært prøver, men jeg har maaaange ganger trodd at jeg har vært gravid. Har nemlig hatt alt av symptomer. Da det derimot viste seg at jeg faktisk var gravid, så hadde jeg ikke et eneste symptom. Så sånn kan det gå. Endret 20. april 2011 av Teriyaki
Ludda11 Skrevet 21. april 2011 Forfatter #5 Skrevet 21. april 2011 Så er ventingen i gang Dag 5 etter EL, og man lurer... "Fordelene" var merkbart mørkere rundt BV i dag... Tankene flyr... Blir en lang påske, uten alkohol seff(!!), og maaange spørsmål fra slekt og venner! Hva sier man til de man ikke vilinvolvere i "prosess venting og EL"?? Noen gode tips! GOD påske alle sammen! Og god venting!
Sunchild Skrevet 21. april 2011 #6 Skrevet 21. april 2011 Hva man sier? "nei du, jeg føler ikke for å drikke alkohol i dag" og dersom de maser... "svært til drikkepress det var her idag da!" De aller fleste gir seg der, ingen har lyst til å være typen som presser andre til å drikke (iallefall ikke om de er passert 20). Forøvrig må jeg si at jeg har hauger av symptomer hele tiden, og jeg er ikke prøver engang, bare litt nervøs for å bli gravid
Ludda11 Skrevet 22. april 2011 Forfatter #7 Skrevet 22. april 2011 Oioioi... I dag er "vondtet" i brystene på plass! Er på jobb, går en del, og kjenner det SÅ godt at noe ikke er riktig der Legger til at jeg har hatt store B siden jeg var 14, så her snakker vi vant til vondt før M og EL. Spanande tidar!!
AnonymBruker Skrevet 22. april 2011 #8 Skrevet 22. april 2011 Skjønner at du er ern symptomjeger. Men det er ALT FOR TIDLIG å kjenne så masse allerede. Fargen rundt brystvortene endres bl.a ikke så tidlig. Kjære deg, ikke kjenn så etter at du blir SUPERSKUFFA hvis det viser seg at du ikke er gravid. Skjønner det kan være vanskelig, men alle disse symptomene kommer ikke så tidlig altså. Egget er mest sannsynlig ikke festa engang. Men masse lykke til!!!
AnonymBruker Skrevet 22. april 2011 #9 Skrevet 22. april 2011 Skal du holde på sånn hver måned? Stakkars deg... Og riktig som det blir sagt over her, fargen på brystene blir ikke mørkere før man er 6-7 uker på vei..
Ludda11 Skrevet 22. april 2011 Forfatter #10 Skrevet 22. april 2011 Vet du, hvordan jeg kommer til å være hver mnd. vet jeg faktisk ikke. Det er derfor jeg har oppsøkt dette forum, for å kunne lufte tanker og spørsmål. Hvis du synes det er så "stakkars meg", kan du velge å ikke lese hva jeg skriver. En ting vet jeg derimot - man varer sine ord når man kanskje vet hvilken sårbar situasjon andre er i. .
AnonymBruker Skrevet 22. april 2011 #11 Skrevet 22. april 2011 Kanskje du bør prøve deg i prøverforumet heller. Er flere i samme båt der du kan "lufte" tanker med. Dette er stort sett forum for de som allerede er gravide eller har babyer.
Gjest Alabama Skrevet 22. april 2011 #12 Skrevet 22. april 2011 Kanskje du bør prøve deg i prøverforumet heller. Er flere i samme båt der du kan "lufte" tanker med. Dette er stort sett forum for de som allerede er gravide eller har babyer. Og få deg en prøverdagbok! Trådene på forumet bør være av allmenn interesse. Lykke til med prøvingen!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå