AnonymBruker Skrevet 18. april 2011 #1 Skrevet 18. april 2011 Har hørt et sted at testene de har på f.eks legekontor er mindre sensitive enn f.eks CB eller de andre man får kjøpt på apoteket? Er det sannhet i det? Jeg tok en test hos legen før helgen, men IKM var idag, uten at TR har vist seg. Er klar over at det var litt tidlig å teste også, men det var egentlig rutinesjekk før jeg fikk reseptbelagt medisin. Er enkelte tester (som disse) mindre sensitive?
Athene Skrevet 19. april 2011 #2 Skrevet 19. april 2011 Testene legekontor bruker har normalt en sensitivitet på 80. De mest sensitive man får kjøpt på apoteket har sensitivitet på 20. Testet med annen en morgenurin før IKM vil en test hos legen ikke bli positiv uansett. Se en oversikt her http://www.pernille.info/testsensitivitet.htm Dersom du ikke får mensen i løpet av ett-par dager, og vanligvis er regelmessig, er det bare å ta en ny test. 1
AnonymBruker Skrevet 19. april 2011 #3 Skrevet 19. april 2011 De vanlige CB testene skal slå ut når hCG er 25. CB digital trenger 50 for å slå ut. Legetestene er da ganske så lite sensitive. Bruk morgenurin, det er sikrest.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå