Harlekin Skrevet 11. april 2011 #1 Skrevet 11. april 2011 Jeg har problemer med vond og stiv nakke og skuldrer som jeg har hatt av og på i flere år. Nå vil jeg gjøre noe med det, og lurer på om noen vet om en god kiropraktor i Bergen? It's a jungle out there ... På forhånd takk!
Gjest Ms. Raggsokk Skrevet 11. april 2011 #2 Skrevet 11. april 2011 Jeg har brukt manuellterapi mot stiv nakke. De er etter mitt syn like dyktige som kiropraktorer. http://bma.manuellterapi.no/ og http://www.fysiobergen.no/index.php?ArtID=9 har jeg brukt.
Harlekin Skrevet 11. april 2011 Forfatter #3 Skrevet 11. april 2011 Takk for svar! Hva er egentlig forskjellen mellom manuellterapeuter og kiropraktorer? Jeg ser begge grupper skriver at de er eksperter på muskel-, ledd- og skjelettplager.
Gjest Ms. Raggsokk Skrevet 11. april 2011 #4 Skrevet 11. april 2011 Takk for svar! Hva er egentlig forskjellen mellom manuellterapeuter og kiropraktorer? Jeg ser begge grupper skriver at de er eksperter på muskel-, ledd- og skjelettplager. Jeg vet bare at en manuellterapeut er en mellomting mellom kiro og fysio, de kan blant annet sette nåler. Jeg følte det var et bedre alternativ, men det er min opplevelse.
AnonymBruker Skrevet 11. april 2011 #5 Skrevet 11. april 2011 Manuellterapeut er dog ikke i nærheten av å inneha den medisinske kompetansen som kiropraktorene har.
C-girl Skrevet 11. april 2011 #6 Skrevet 11. april 2011 Jeg kan anbefale kiroprakto Klaus Roberg på Vestkantklinikken som ligger på Vannkanten i Loddefjord (Vestkanten kjøpesenter) Han er utdannet fysioterapaut, men har etterutdanning som kiropraktor. Han setter nåler og har bl.a laser som han bruker ved betennelse i muskulatur.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå