liamine Skrevet 7. april 2011 #1 Skrevet 7. april 2011 Hei, Jeg skal i babyshower til to venninner. Og trenger da noen tips til gaver. Hun ene sskal ha en gutt og dette er hennes første barn. Hun andre skal ha en jente og har ei jente på 2 fra før. Til hun siste kunne jeg tenke meg noe som begge barna kan ha sammen.
Lumos Skrevet 7. april 2011 #2 Skrevet 7. april 2011 Ullklær? (Trøyer, stilongser, ullbody, nattdress) Slår sjeldent feil, iallfall slik jeg har erfart
mars-mamma Skrevet 7. april 2011 #3 Skrevet 7. april 2011 Så moro:-) Til hun som skal ha sin første kan du gi en kurv med litt "stæsj" til både babyen og til mor? feks. et par bleier (som du kan rulle og og ta sløyfer rundt), en pakke våtservietter, søte små sokker, "nyfødt-votter" som gjør at babyen ikke klorer seg, babyleker, hudpleiesett til mor, leppepomade, klippekort på barnepass.. Til de to jentene kommer jeg ikke på noe lurt i farta.,. men synes det er veldig fint av deg å ville gi noe de kan bruke sammen!
AnonymBruker Skrevet 7. april 2011 #4 Skrevet 7. april 2011 Til guttebabyen; Myke tepper og kosedyr er gjerne en klassiker som blir satt pris på. Ellers noen koselige leker som kan stå til pynt på en hylle eller noe til han er stor nok til å leke med dem, så noen søte trebiler på kremmerhuset som ikke kostet stort. Til jentene; Kaninene fra Maileg, en til hver. Fine både til pynt og lek. Eller noen søte bilderammer. Ellers er jo duplo lego noe som fint kan gå i arv, nå finnes det jo egen "jentelego" også.
Gjest Eurodice Skrevet 7. april 2011 #5 Skrevet 7. april 2011 Det er alltid noe nytt å lære. Jeg har en flaske babyshower på badet og har da ikke tenkt på det ordet som noe annet. 3
Gjest BettyBoop28 Skrevet 7. april 2011 #6 Skrevet 7. april 2011 (endret) Hei, Jeg skal i babyshower til to venninner. Og trenger da noen tips til gaver. Hun ene sskal ha en gutt og dette er hennes første barn. Hun andre skal ha en jente og har ei jente på 2 fra før. Til hun siste kunne jeg tenke meg noe som begge barna kan ha sammen. Bleiekake. (nei den skal ikke spises) :gjeiper: Noe sånt http://iselin8819.blogg.no/1301309063_28mar2011.html Endret 7. april 2011 av BettyBoop28
Gjest Gjest Skrevet 7. april 2011 #7 Skrevet 7. april 2011 Babyshower er en amerikansk skikk, og for all del, folk må gjerne begynne å arrangere det. Men akkurat som tilfellet er med halloween, mener jeg virkelig at man da må klare å ta vare på en del elementære etiketteregler: 1) Babyshower skal IKKE arrangeres av den vordende mor eller noen i hennes/mannens familie! 2) Babyshower holdes for en som skal bli mor FOR FØRSTE GANG, ikke for noen som venter nummer to, tre, fire, osv. 3) Babyshower handler naturligvis mye om at den vordende mor får gaver, men det skal være en artig tilstelning for gjestene også, med konkurranser eller andre aktiviteter, små gaver og selvfølgelig servering. 4) Alle som har gitt en gave, skal (selvfølgelig!) få takkekort. Dette sendes i posten i ettertid. 2
Gjest Eurodice Skrevet 7. april 2011 #8 Skrevet 7. april 2011 Babyshower er en amerikansk skikk, og for all del, folk må gjerne begynne å arrangere det. Men akkurat som tilfellet er med halloween, mener jeg virkelig at man da må klare å ta vare på en del elementære etiketteregler: 1) Babyshower skal IKKE arrangeres av den vordende mor eller noen i hennes/mannens familie! 2) Babyshower holdes for en som skal bli mor FOR FØRSTE GANG, ikke for noen som venter nummer to, tre, fire, osv. 3) Babyshower handler naturligvis mye om at den vordende mor får gaver, men det skal være en artig tilstelning for gjestene også, med konkurranser eller andre aktiviteter, små gaver og selvfølgelig servering. 4) Alle som har gitt en gave, skal (selvfølgelig!) få takkekort. Dette sendes i posten i ettertid. Tusen takk for fin informasjon!
Gjest Emera Skrevet 8. april 2011 #9 Skrevet 8. april 2011 Babyshower er en amerikansk skikk, og for all del, folk må gjerne begynne å arrangere det. Men akkurat som tilfellet er med halloween, mener jeg virkelig at man da må klare å ta vare på en del elementære etiketteregler: 1) Babyshower skal IKKE arrangeres av den vordende mor eller noen i hennes/mannens familie! 2) Babyshower holdes for en som skal bli mor FOR FØRSTE GANG, ikke for noen som venter nummer to, tre, fire, osv. 3) Babyshower handler naturligvis mye om at den vordende mor får gaver, men det skal være en artig tilstelning for gjestene også, med konkurranser eller andre aktiviteter, små gaver og selvfølgelig servering. 4) Alle som har gitt en gave, skal (selvfølgelig!) få takkekort. Dette sendes i posten i ettertid. Det var informativt, takk! Jeg er enig i at skal man først importere skikker så bør reglene følges. Men er det sånn at når man har vært i babyshower og gitt gave, at det forventes gave etter fødselen også?
AnonymBruker Skrevet 8. april 2011 #10 Skrevet 8. april 2011 Tusen takk for fin informasjon! Har du aldri hørt om babyshower før? Hmm.. Ja det er jo enda en amerikansk skikk som vi har overtatt da.. Men det er jo ganske koselig Men i USA virker det som om de bruker utrolig mye penger på gaven, det synes jeg ikke noe om. litt babyklær og slikt er jo bare fint
Mischa Skrevet 8. april 2011 #11 Skrevet 8. april 2011 Babyshower er en amerikansk skikk, og for all del, folk må gjerne begynne å arrangere det. Men akkurat som tilfellet er med halloween, mener jeg virkelig at man da må klare å ta vare på en del elementære etiketteregler: 1) Babyshower skal IKKE arrangeres av den vordende mor eller noen i hennes/mannens familie! 2) Babyshower holdes for en som skal bli mor FOR FØRSTE GANG, ikke for noen som venter nummer to, tre, fire, osv. 3) Babyshower handler naturligvis mye om at den vordende mor får gaver, men det skal være en artig tilstelning for gjestene også, med konkurranser eller andre aktiviteter, små gaver og selvfølgelig servering. 4) Alle som har gitt en gave, skal (selvfølgelig!) få takkekort. Dette sendes i posten i ettertid. Veldig fin info Greit å spikre fast litt etikette før tradisjonen blir altfor innarbeidet
Gjest gurimalla Skrevet 8. april 2011 #12 Skrevet 8. april 2011 Det var informativt, takk! Jeg er enig i at skal man først importere skikker så bør reglene følges. Men er det sånn at når man har vært i babyshower og gitt gave, at det forventes gave etter fødselen også? Nei, det er ikke vanlig. Jeg fikk baby nr 1 da jeg bodde i utlandet og det ble arrangert babyshower, fra de som var til stede på festen fikk jeg gaver før fødsel. Fra andre (norske venner og familie i Norge) fikk jeg etter fødselen. Jeg hadde en veldig hyggelig babyshower og storesøster synes alltid det er morsomt med magebildene de tok på den festen.
AnonymBruker Skrevet 8. april 2011 #13 Skrevet 8. april 2011 Jeg må helt ærlig innrømme at jeg er i mot skikken babyshower. Ingenting jeg kommer til å delta på overhode.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå