AnonymBruker Skrevet 7. april 2011 #1 Skrevet 7. april 2011 Hei. Jeg har siden ungdomstida (jeg er nå 39) hatt mye svarte hår i ansiktet, spes hake. Tror ikke jeg har pcos eller noe sånt. Men leste nå at om man har mye svarte hår (og jeg har mye!) bør man oppsøke lege, da man har for mye testosteron. Men er dette noe man behandler? Erfaringer noen?
AnonymBruker Skrevet 9. april 2011 #3 Skrevet 9. april 2011 Jeg har vært i kontakt med lege for noen uker siden for akkurat det. Du må ta blodprøver, så sjekkes det om alt er som det skal, eller ikke. De fleste har nok bare mye hårvekst av naturlige grunner.
AnonymBruker Skrevet 9. april 2011 #4 Skrevet 9. april 2011 Ab #2 her. Jeg har en del på haken og "veiviser". Jeg har hatt dette så lenge jeg kan huske, men aldri turt å ta det opp med legen. Synes egentlig at det er dritt flaut
AnonymBruker Skrevet 9. april 2011 #5 Skrevet 9. april 2011 Har du uregelmessing mens? Har du mer hår andre plasser? Legen kan finne utav dette med blodprøve og ultralyd av eggstokkene. Google litt rundt på pcos. Det er flere tråder om det her inne også. Du kan få flere typer medikamenter, blant annet p-pillen Diane. Men det mest effektiver er garantert å bruke laser. Dersom du har mørke hår. Elektrolyse fungerer også på lyse hår. Men har du mørke hår i ansiktet kan du få fjernet disse med laser på hudavdelingen på Stavanger sykehus. De behandler kun kvinner med pcos, og kun på ansikt og hals. Du kan søke på pcos her inne på forumet så finner du flere tråder
AnonymBruker Skrevet 9. april 2011 #6 Skrevet 9. april 2011 Ab #2 her. Jeg har en del på haken og "veiviser". Jeg har hatt dette så lenge jeg kan huske, men aldri turt å ta det opp med legen. Synes egentlig at det er dritt flaut Hvor gammel er du? Jeg slet også med at jeg var så sinnsykt flau, jeg gråt og måtte ha en venninne til å snakke for meg da jeg var til utredning. Fikk angstanfall og måtte puste med hodet mellom bena. Men de er profesjonelle og ser dette hver dag. Slapp av og ta deg en tur til legen. Dersom du vil kan du jo bestille time hos en kvinnelig lege for akkurat dette dersom du føler at det er bedre. Tro meg, leger ser så mye rart at dette er ingenting å skamme seg over.
Gjest Lacus Skrevet 9. april 2011 #7 Skrevet 9. april 2011 (endret) Feil plass Endret 9. april 2011 av Lacus
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå