AnonymBruker Skrevet 3. april 2011 #1 Skrevet 3. april 2011 Hvordan kan jeg bli skikkelig kåt? Jeg er en jente på 18, og har aldri blitt skikkelig kåt før jeg skal ha sex (unormalt jeg vet). Og når jeg skal onanere, så bare begynner jeg, uten å være kåt. Så kommer jeg tilslutt, men er ikke våt i fitta fordi om (til og med etter jeg har komt). Stryker på meg selv for harde livet, men til ingen nytte. Blir faen ikke kåt. Og jeg har lyst på sex hele tiden (er jo godt, sel om jeg ikke er kåt i begynnelsen). Jenter, jeg trenger hjelp!
AnonymBruker Skrevet 3. april 2011 #2 Skrevet 3. april 2011 Hvordan kan jeg bli skikkelig kåt? Jeg er en jente på 18, og har aldri blitt skikkelig kåt før jeg skal ha sex (unormalt jeg vet). Og når jeg skal onanere, så bare begynner jeg, uten å være kåt. Så kommer jeg tilslutt, men er ikke våt i fitta fordi om (til og med etter jeg har komt). Stryker på meg selv for harde livet, men til ingen nytte. Blir faen ikke kåt. Og jeg har lyst på sex hele tiden (er jo godt, sel om jeg ikke er kåt i begynnelsen). Jenter, jeg trenger hjelp! jeg er av natur ikke noe sælig sexuellt vesen, jeg kan gå laaang tid uten å kjenne behovet ta meg. så når kjæresten min begynner å bli lei av ventinga å avvisninga så setter han på en pornofilm, får det vet han funker!
AnonymBruker Skrevet 3. april 2011 #3 Skrevet 3. april 2011 jeg er av natur ikke noe sælig sexuellt vesen, jeg kan gå laaang tid uten å kjenne behovet ta meg. så når kjæresten min begynner å bli lei av ventinga å avvisninga så setter han på en pornofilm, får det vet han funker! porno funker sjelden har sett for mye på det, og da ser det bare enda mere fake ut alt sammen.. spess skuespillet til dem, er for dårlig.. flere tips?
Gjest Penny88 Skrevet 3. april 2011 #4 Skrevet 3. april 2011 porno funker sjelden har sett for mye på det, og da ser det bare enda mere fake ut alt sammen.. spess skuespillet til dem, er for dårlig.. flere tips? har dere rikelig med forspill?
Gjest Penny88 Skrevet 3. april 2011 #5 Skrevet 3. april 2011 det høres jo faktisk ut som om du ER kåt. problemet er vel heller at du ikke blir våt. og det er så vidt jeg vet et medisinsk problem du kan ta opp med legen, eller helt enkelt bruke glidemiddel:) 1
AnonymBruker Skrevet 4. april 2011 #6 Skrevet 4. april 2011 Når du onanerer tenker du på jenter eller gutter da? Kanskje du er lesbisk. Eller så tenner du ikke ordentlig på den du er sammen med.
Gjest Katten. Skrevet 4. april 2011 #8 Skrevet 4. april 2011 Det virker som at du ikke er mentalt kåt, eller? Hva med å lese erotiske tekster? Har du noen fantasier?
Gjest SnakeOil Skrevet 4. april 2011 #9 Skrevet 4. april 2011 Enig. Tror personer med tenningsproblemer som dette, trenger et dypdykk ned i syndens brønn, på en måte for "å finne seg selv" seksuelt. Kan være at hun tenner på noe hun ikke vet eksisterer, enda, ung som hun er. Eneste måten er å utforske seg selv gjennom googlesøk, erotiske noveller og evt bilder/filmer, utdanne seg selv litt å finne ut hva man tenner som en rakett på, gå hele veien fra det normale, til det mer tabuelagte for å se hva som er spennende og interessant. Er egentlig ikke så vanskelig, går mer på tid og interesse antakelig
AnonymBruker Skrevet 4. april 2011 #10 Skrevet 4. april 2011 Syns det virker ubehagelig å onanere når du ikke er våt. Jeg ville ihvertfall brukt glidekrem sånn at du ville hatt det mye bedre under onaneringen.
Koe Skrevet 4. april 2011 #11 Skrevet 4. april 2011 Eneste måten er å utforske seg selv gjennom googlesøk, erotiske noveller og evt bilder/filmer, utdanne seg selv litt å finne ut hva man tenner som en rakett på, gå hele veien fra det normale, til det mer tabuelagte for å se hva som er spennende og interessant. Er egentlig ikke så vanskelig, går mer på tid og interesse antakelig Både lett og vanskelig, spør du meg. Det er viktig å lytte "riktig" til kroppen og deretter være ærlig med seg selv for å finne frem til hva man tenner på. Dette kan være en både tøff og spennende læringsprosess, og den avhenger av den enkelte og vedkommendes bakgrunn. Blir du flau av å tenke ordet "kuk", vil du naturlig slite mer enn en som kan bruke ordet uten å rødme. Det kan være lurt å teste ut dette aleine om man er sjenert, da er det kanskje enklere å være ærlig med seg selv? En annen ting som kan være vanskelig med tenningsmønstre, er at de ofte er knyttet opp mot ting som er instinktivt ekle eller tabu. Veien fra frastøtende til pirrende kan være kort, så man må gi seg selv mye slakk før man bestemmer seg for godt. (Og selv da er det lov å ombestemme seg. )
AnonymBruker Skrevet 4. april 2011 #12 Skrevet 4. april 2011 Syns det virker ubehagelig å onanere når du ikke er våt. Jeg ville ihvertfall brukt glidekrem sånn at du ville hatt det mye bedre under onaneringen. Onanerer på klitoris..
Gjest Frøken K Skrevet 6. april 2011 #13 Skrevet 6. april 2011 Les Venusdeltaet og Ut av redet av Anais Nin! Du finner dem på biblioteket. Garanterer deg en god opplevelse!
Gjest SelvesteTerese Skrevet 6. april 2011 #14 Skrevet 6. april 2011 (endret) Jeg pleier å se på dette bildet: http://www.examiner.com/images/blog/EXID2530/images/John_Krasinski_4.jpg Funker flott for meg! img-tags fjernet Bond, mod Endret 6. april 2011 av Bond
Gjest sandra Skrevet 21. juni 2011 #15 Skrevet 21. juni 2011 Hvordan kan jeg bli skikkelig kåt? Jeg er en jente på 18, og har aldri blitt skikkelig kåt før jeg skal ha sex (unormalt jeg vet). Og når jeg skal onanere, så bare begynner jeg, uten å være kåt. Så kommer jeg tilslutt, men er ikke våt i fitta fordi om (til og med etter jeg har komt). Stryker på meg selv for harde livet, men til ingen nytte. Blir faen ikke kåt. Og jeg har lyst på sex hele tiden (er jo godt, sel om jeg ikke er kåt i begynnelsen). Jenter, jeg trenger hjelp!
AnonymBruker Skrevet 21. juni 2011 #16 Skrevet 21. juni 2011 Prøv å oppdrive et nakenbilde av Jahn Teigen,funker som fot i hose.........
louise1 Skrevet 21. juni 2011 #17 Skrevet 21. juni 2011 Erotiske noveller og porno funker som pokker for meg Prøvd ut dine erogene soner? Herlige saker
Gjest Gjest Skrevet 21. juni 2011 #18 Skrevet 21. juni 2011 Du sier du har prøvd porno, men liker ikke det fake skuespillet blandt annet. Men hva med amatørporno? På youporn er det bare å søke seg inn på den kategorien, det er også en kategori med "romatic" som er mer erotikk. Kanskje det kan være noe for deg? Det funker i alle fall for meg som ikke er så glad i porno. Det som også virker er nettopp det andre sier, erotiske noveller. Jeg er selv fryktelig dårlig til å fantasere og trenger ytre stimuli tekst/bilder/film for å få fantasiene i sving. Om jeg ser/leser noe tidlig på dagen er jeg ofte kåt hele dagen og gleder meg til mannen min kommer hjem. Tenker alltid på at det er jeg og mannen min i filmene/historiene eller ser for meg at det er vi som gjør handlingene (ok, av og til er det andre enn mannen i fantasiene også altså, men det er oftest han) Men du sier at du har lyst på sex hele tiden. Da er du jo kåt. Man har ikke lyst på sex hele tidne om man ikke er kåt. Det du kanskje sliter med er å bli våt? Dette kan også ha noe med følelsene dine å gjøre, selvsikkerhet etc. Start med å ikke onanere før du er ordentlig kåt. Du må nesten selv finne ut hva som er veien til å bli det. Deretter er det viktig å ha et langt vorspiel med parnter før dere skal ha sex. Dette starte legne før man havner i senga sammen, og krever at du må tenke på og forestille deg hva dere skal gjøre sammen og at dere flørter og tar mye på hverandre utenom selve sexen. Når dere så er på vei til sex, er det viktig at han ikke hopper rett på å fingre deg, slikke deg eller ta deg på brystene men at han bruker litt tid på å pirre deg opp, ikke gi deg det du vil ha med en gang. Den følelsesmessige biten kommer også inn ved at du både skal tenne på den du har sex med, og slappe av sammen med personen slik at du slipper å ligge der og være redd for at du ikke skal være kåt/våt nok. Med en gang du er stresset vil kroppen merke det, og da stenge ned produksjonen... Dette handler altså ikke bare om tenning men også følelser og det å være trygg på seg selv og partneren sin. Men det som også er viktig her er at du er ung. Det tar tid å finne ferm til sin egen seksualitet og sitt eget tenningsmønster. Det tar tid å finne ut hva sin egen kropp liker, hvor som er den rette plassen det skal trykke etc. Du vil absoludt finne ut av det etter hert. Jeg ble ikke ordentlig seksuellt trygg før langt ut i 20-årene, og først da klarte jeg å ha orgasmer med partner fast og vite at jeg alltid var våt og fullt tennt ved sex. Jeg brukte lang tid på å finne ut av hva som tenner meg, ikke kjenne at jeg skulle bli stresset av å ikke være våt nok/prestere godt nok i senga etc.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå