Gå til innhold

Dagens skole


Anbefalte innlegg

Gjest Madam Felle
Skrevet

Hva mener du er positivt og negativt med dagens skole?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Positivt: gratis

Negativt: for mange lærere som ikke har en dritt å gjøre på en skole

Skrevet

Positivt: Tek individet på alvor - altså kvar einskild elev vert behandla etter eigne føresetnader/behov. Omsorg.

Negativt: Litt for statleg regulert, og for mange refomer å forhalde seg til. (Og no er ei ny på trappene - klassar skal ikkje finnast meir... Og dette skjer før ei grundig evaluering av R97 har funne stad... Litt hysterisk 'jeg må sette spor etter meg' frå ei viss Clemet, spør du meg...). Dessutan er økonomien ein brems for svært mykje positiv aktivitet rundtom i skulane.

Skrevet

Positivt: tilpasset opplæring :lol:

Negativt: friskolelovet er åpnet, for lite lærere :((og selvsagt er det Clemet en katastrofe for den norske skolen)

Skrevet
Hva mener du er positivt og negativt med dagens skole?

Snakker du om en bestemt type skole, eller skole generelt? For det er jo forskjell på høyskoler, statlige grunnskoler, Steinerskolen etc. etc.

Skrevet
Positivt: gratis

Negativt: for mange lærere som ikke har en dritt å gjøre på en skole

:Nikke:

Gjest Anonymous
Skrevet

ja, det er positivt med tilpasset opplæring, men det negative er at det skjelden skjer i praksis. Dersom det skjer skjer det heller ikke etter elevens beste, men etter skolens økonomi!

Skrevet

Positivt: Gratis, barna lærer å finne informasjon SELV fra ganske tidlig i skolealderen.

Negativt: Den tilpassede opplæringen fungerer aldri for de flinke barna; de får bare i oppgave å hjelpe de ikke-så-flinke. De flinke får sjelden den oppfølgingen de trenger for å bli enda flinkere.

Amarone

Gjest Embla s
Skrevet
Positivt: tilpasset opplæring :lol:

Negativt: friskolelovet er åpnet, for lite lærere :((og selvsagt er det Clemet en katastrofe for den norske skolen)

Enig. Må også tilføye: Hvorfor er det slik at enhver utdanningsminister må skape sin reform?! Det er faktisk ett virkemiddel som ikke er utprøvd enda: Å gi tilstrekkelig med ressurser!! Å tenke på at så mange barn og voksne har arbeidsdagen sin i så elendige, helsefarlige og nitriste lokaler... Ingen annen gruppe har det jevnt over så til de grader semmert!!

Gjest Candyfloss
Skrevet

Positiv: Flotte lærere, og frie tøyler

Negativt: DYRT!!!!!

Skrevet

Negativt: Alt skal være så dusseduss og koselig hele tiden.

Altfor mange kvinnelige lærere.

Altfor lite disiplin, dette går utover læringen.

For lite ressurser - vi er et av verdens rikeste land og har ikke penger til skolene.

Positivt: ... eh... skolen er et sted hvor det er hyggelig å være og alle prøver å være bestevenner??

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...