tommeliten79 Skrevet 3. april 2011 #1 Skrevet 3. april 2011 (endret) Hei! Jeg er 31 år gammel, og har studiekompetanse (3 år allmennfaglig) og en bachelor som barnevernspedagog. Jeg har nå vært 6 år i et yrke som er knyttet til utdanningen, men jeg trives ikke lenger med dette. Jeg har en kontorjobb, med oppgaver som blant annet saksbehandling og oppfølging av brukere. Jeg trives godt med å ha en kontorjobb, med kontoroppgaver og saksbehandling, men ikke resten av jobben. Jeg har vel funnet ut at jeg burde jobbe innenfor kontorfaget i stedet. Jeg har søkt mye på slike jobber, men får bare negativt svar. Da jeg er voksen og allerede har tatt videregående tror jeg eneste mulighet for meg til å få en utdanning innen kontorfaget er nettstudier og skoler som Næringsakademiet. Er dette godt nok for arbeidsgivere? Jeg vet ikke hva jeg skal gjøre for å få en kontorjobb. Er det noen her som kan gi meg noen råd og tips? Kan også legge til at jeg kunne tenke meg å lære/jobbe med regnskap også.. Endret 3. april 2011 av tommeliten79
Janis Skrevet 3. april 2011 #2 Skrevet 3. april 2011 Hei Jeg er vel ikke den beste til å gi råd, men.. Jeg har et år på skole som regnskap- og lønnsmedarbeider, på Norges Merkantile Fagskole. MI som det heter. NKS har de samme fagene som kan taes på nett. Men jeg vil ikke anbefale å ta dette på nett, med mindre du har stål kontroll eller noe kjennskap til regnskap.
Gjest navnelapp Skrevet 3. april 2011 #3 Skrevet 3. april 2011 Har du vurdert å søke jobb i andrelinje i Bufetat, helsedirektoratet, departementa eller NAV? Då får du brukt kompetansen din som barnevernspedagog, men slepp direkte brukarkontakt. Dei treng folk med din kompetanse og di erfaring. Så kan du søke meir administrative stillingar internt etter kvart.
tommeliten79 Skrevet 3. april 2011 Forfatter #4 Skrevet 3. april 2011 Har du vurdert å søke jobb i andrelinje i Bufetat, helsedirektoratet, departementa eller NAV? Då får du brukt kompetansen din som barnevernspedagog, men slepp direkte brukarkontakt. Dei treng folk med din kompetanse og di erfaring. Så kan du søke meir administrative stillingar internt etter kvart. Hvilke stillinger er det du tenker på da? Jeg kunne godt tenke meg å jobbe i NAV Forvaltning for eksempel, fordi arbeidsoppgavene der er saksbehandling og veiledning på telefon. Det er oppgaver jeg vil trives med, men tror de ønsker personer med juss/økonomi utdanning. Har søkt 3 ganger når de har utlyst stillinger der, men aldri fått noe respons. Det har vært veldig mange søkere også. Saksbehandlererfaringen min er blant annet i forhold til økonomisk sosialhjelp.
tommeliten79 Skrevet 3. april 2011 Forfatter #5 Skrevet 3. april 2011 Hei Jeg er vel ikke den beste til å gi råd, men.. Jeg har et år på skole som regnskap- og lønnsmedarbeider, på Norges Merkantile Fagskole. MI som det heter. NKS har de samme fagene som kan taes på nett. Men jeg vil ikke anbefale å ta dette på nett, med mindre du har stål kontroll eller noe kjennskap til regnskap. Var det vanskelig å få jobb etter å ha tatt den utdanningen?
Janis Skrevet 3. april 2011 #6 Skrevet 3. april 2011 (endret) Var det vanskelig å få jobb etter å ha tatt den utdanningen? Jeg ble ferdig i 2007. Har vært sykemeldt, og vært i permisjon. Så jeg startet ikke å søke jobber før august i fjor. Da jeg var i søkeprossesen, så var det ikke mange ledige jobber å søke på. Søkte på det som var, uansett krav til utdanning... Tror jeg søkte på ti stillinger. Jeg vet egentlig ikke hvor lett det er å få jobb, det spørs så veldig på hvor en bor. Kan egentlig ikke svare godt nok. Jeg fikk jobb i slutten av oktober. Jeg ser på meg selv som veldig heldig. Jeg traff blink på at noen ville satse på noen uten erfaring og lite utdanning. Endret 3. april 2011 av Janis
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå