AnonymBruker Skrevet 28. mars 2011 #1 Skrevet 28. mars 2011 Man kan lage flere grupper man kan putte vennene sine i, og er det ikke noe sted man kan gjøre sånn at disse gruppene har forskjellig tilgang til profilen sin? F.eks. at gruppen "nære venner" har tilgang til alt, mens gruppen "andre" har begrenset innsyn? Klarer ikke å finne hvor jeg skal redigerer dette.. Takk for svar
Gjest padawan Skrevet 28. mars 2011 #2 Skrevet 28. mars 2011 er det ikke bare å legge gruppen eller siden i en venneliste med begrenset innsyn da?
AnonymBruker Skrevet 29. mars 2011 #3 Skrevet 29. mars 2011 er det ikke bare å legge gruppen eller siden i en venneliste med begrenset innsyn da? Hehe, er nok bare det.. Men hvordan gjør man det? Føler jeg har lett frem og tilbake i en evighet nå :/
Gjest padawan Skrevet 29. mars 2011 #4 Skrevet 29. mars 2011 Trykk på Brukerkonto -> Rediger venner. Øverst er det en knapp som heter "Opprett en venneliste". Trykk knappen og gi gruppen et navn. Trykk så på Brukerkonto -> Personverninstillinger. Midt på litt langt nede skal du ha noe som heter "Tilpass instillinger". Trykk den og på siden som kommer opp kan du velge hvilken bruker eller brukergrupper som ikke skal se de forskjellige tingene. Det beste er å la instillingene gå på vennelister slik at du slipper å konfigurere så mye hver gang du får noen venner som du ikke vil vise alt. jeg har 5 vennelister som er både for å begrense innsyn i profilen og for å holde litt styr på hvem som er venn og hvor jeg kjenner de fra.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå