wahaj Skrevet 27. mars 2011 #1 Skrevet 27. mars 2011 Hvordan er det i forhold til inkassovarsel/krav og lån, eventuelt om det har noe negativt å si for meg? Såfremt at de blir betalt etter en stund, inkl salær og renter og alt annet som bygger seg opp (før det blir bet.anm). Har hørt at det er negativt i forhold til lån, at man ikke skal ha hatt inkassosaker på 3 år o.l, stemmer dette? Saken er at mitt navn står på min mors mobilabonnement, og hun betaler sjeldent til tiden, og ofte går det til inkasso, og den blir sperret, til hun får betalt opp igjen. Jeg har lenge vurdert å sette den over på henne, men pga bet.anm på hu så får a ikke abonnement. Vurderer sterkt å sperre hele abonnementet.
AnonymBruker Skrevet 27. mars 2011 #2 Skrevet 27. mars 2011 Inkassokrav fører ikke til problemer med å få lån, kun når du har fått betalingsanmerkninger. Kan ikke moren din heller bruke mobil med kontantkort? Så blir det direkte opp til henne når hun vil prioritere å bruke penger på tlf..
Vera Vinge Skrevet 27. mars 2011 #3 Skrevet 27. mars 2011 Jeg ville aldri hatt andres mobilabonnement på meg selv, spesielt ikke når det er en person som ikke betaler i tide. Nei, her ville jeg vært streng og sagt at hun får ta konsekvensene av det selv når det gjelder at hun ikke får abonnement - det er jo hvertfall ikke din feil. Oppfordre henne til å ha kontantkort, som en annen nevner. Hva inkassosaker har å si for deg, vet andre mer om enn meg.
Rayanne Skrevet 27. mars 2011 #4 Skrevet 27. mars 2011 Inkassovarsel har ingenting å si i forhold til dine muligheter for lån ol, så lenge disse blir betalt. For at dette skal ha noen betydning til deg må saken overføres til inkassobyrået, og forfalle her, og bli sendt videre til forliksråd/namsmann så du får en betalingsanmerkning. Så lenge det blir betalt før dette vil ingen andre enn teleselskapet/inkassobyrået vite om dette. Og dersom du får en betalingsanmerkning skal den også slettes med en gang kravet er gjort opp. Det som kan ha noe å si er at dette kan påvirke din eventuelle kredittgrense hos teleselskapet, dersom det er stadig mislighold, dersom du bruker samme selskap selv. Når det gjelder moren din ville jeg nok prøvd å avslutte avtalen, siden det er veldig tungt å forholde seg til dette, når hun ikke gjør opp for seg. Er det noen grunn til at hun ikke kan ha kontaktkort? Evt ett slikt abonnement hvor man betaler 200 kroner fast i måneden, og all bruk utenom må gå via påfyllingskort? Da har hun fortsatt mulighet for abo, men du vil aldri få noen større overraskelser. Eventuelt kan de fleste teleselskaper være behjelpelige med å sette en kredittgrense på abonnementet.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå