Rosenrød Skrevet 27. mars 2011 #1 Skrevet 27. mars 2011 Vi er to venninner som skal til Kroatia i juli/august. Tenker å fly til Dubrovnik, ha noen dager der og så noen dager på øyer i nærheten. Noen som har tips om hoteller, øyer, shopping, strender e.l.?
Gjest Illiya Skrevet 27. mars 2011 #2 Skrevet 27. mars 2011 På den tiden er det jo høysesong, med charterturister som opptar hotellene. Kan være vanskelig å få rom på hotell i noen dager her og noen dager der i den tiden. Det enkleste og billigste er å bestille rom hos private utleiere. Det finnes massevis av dem i Kroatia, og du finner dem på f.eks Hostel.com. Nær Dubrovnik er det ikke så mange strender. Vi lå 5 min med buss utenfor, på halvøya Lapad i den største bukta ut mot havet. Der finnes hotellene Kompas og Vis, men vi leide leilighet privat. Det er en fin strand der, og en finner også fine små steder å være for seg selv hvis en går litt utover bukta. Gode shoppingmuligheter på akkurat det stedet, både kjøpesenter og små butikker. Fullt av cafeer og restauranter. I selve Dubrovnik er det også mye restauranter, selvfølgelig. Vi var ikke på øyene i nærheten, men det går hurtigbåter og ferger mellom øyene. Vi leide bil mens vi var der i 10 dager, og reiste langs kysten fra Split og sørover. Noen dager i Makarska, som også kan anbefales. Samt turer til Monte Negro og Bosnia.
Rosenrød Skrevet 27. mars 2011 Forfatter #3 Skrevet 27. mars 2011 Tusen takk for hjelp! Ser for meg at vi finner et sted å bo i Lapad, fant litt på nettet om dette. Tror du det er greit å bestille hotell i Dubrovnik (Lapad) fra starten av og så reise ut på øyene og skaffe rom når vi ankommer stedet? Sik en gjør i Hellas når en øyhopper?
Gjest Illiya Skrevet 27. mars 2011 #4 Skrevet 27. mars 2011 Dere tanker altså å bestille noen netter på hotell på forhånd? Tror det er lurest ja. Når det gjelder det å bare dra ut til øyene, og håpe å få et rom, er det nok en sjans å ta midt i høysesongen. Da er det bedre å bestille overnatting fra hotellet før dere drar (se på internett og ring). Hotellet kan kanskje også anbefale dere steder eller ringe for dere. Eller bestem dere på forhånd hvor dere vil og hvor mange netter på hvert sted, og bestill hjemmefra. Sånn sett blir jo turen litt mer planlagt enn dere kanskje vil, men det er bedre å kunne gjennomføre planene en har, enn å måtte la være fordi en ikke får rom.
Rosenrød Skrevet 27. mars 2011 Forfatter #5 Skrevet 27. mars 2011 Takk igjen for svar! Ja, ser for meg at vi bestiller kanskje tre netter i Dubrovnik og så tar det videre derfra. Sikkert lurt å ordne noe fra hotellet, eller vi kan gå inn på den nettsiden du nevnte tidligere:-)
Fluffe Skrevet 27. mars 2011 #6 Skrevet 27. mars 2011 Anefaller deg sterkt å ta bussturen til Makarska. Kjempe nydelig sted med god mat og hyggelige mennesker go tur
Rosenrød Skrevet 27. mars 2011 Forfatter #7 Skrevet 27. mars 2011 Hvor langt ligger denne øya fra Dubrovnik? Hvordan bodde du da du var der?
Fluffe Skrevet 27. mars 2011 #8 Skrevet 27. mars 2011 Hvor langt ligger denne øya fra Dubrovnik? Hvordan bodde du da du var der? Huff. Glem det. Tenkte feil flyplass jeg :/ men ja, hvis dere har tenkt dere langs kysta i Kroatia så stikk innom. Vi kom via split og da var det en time med kjøring fra split. Vi leide rom fra en lokal leier ikke så langt unna matbutikken der som heter Tommy.
Gjest Illiya Skrevet 28. mars 2011 #9 Skrevet 28. mars 2011 Huff. Glem det. Tenkte feil flyplass jeg :/ men ja, hvis dere har tenkt dere langs kysta i Kroatia så stikk innom. Vi kom via split og da var det en time med kjøring fra split. Vi leide rom fra en lokal leier ikke så langt unna matbutikken der som heter Tommy. Det gjorde faktisk vi også...kanskje det var samme sted
Rosenrød Skrevet 28. mars 2011 Forfatter #10 Skrevet 28. mars 2011 Da har vi bestilt flybilletter og seks overnattinger ved stranda i Dubrovnik for en billig penge. Deretter tar vi en uke på øya Lopud, her bestiller vi husvære gjennom lopudreiser.no, masse kjempekoselige plasser og bo! Satser på å ta noen dagsturer til Montenegro, Mostar, hemmelige strender osv. Gleder oss!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå