AnonymBruker Skrevet 27. mars 2011 #22 Skrevet 27. mars 2011 Jeg husker jeg fikk beskjed om at 1000 kr var normalt når jeg skulle i mitt første betalte gladlig dette. Jeg var forlover og følte jeg burde gi litt ekstra. Men jeg så jo at det var stor variasjon på gavebordet. Gi det du selv ønsker og føler er rett. Ikke tenk på hva alle andre syns.
Nalla Skrevet 27. mars 2011 #23 Skrevet 27. mars 2011 Synes det hørest fint ut jeg, og dere må jo bruke ekstra penger på bilreise, hotell og utdrikningslag regner jeg med. Du får mye fint for 500 kr! Evt. kan du jo gå sammen med flere. Tviler på at brudeparene ønsker at dere skal leve på havregrøt hele sommeren bare for å kunne gi dem dyre gaver!
AnonymBruker Skrevet 28. mars 2011 #24 Skrevet 28. mars 2011 Jeg synes 500 høres OK ut. Spesielt med tanke på at dere skal i så mange bryllup på en sommer og skal delta i flere utdrikningslag som også koster penger. Jeg leser mellom linjene at dere hadde gitt høyere sum hvis disse bryllupene hadde gått over feks. 7 år, men nå ble det slik at de kom så tett og da gir dere etter hva som føles behaglig for dere og lommeboken det året. (men ett lite apropo til dere som snakker om å gi etter kuvertprisen og at dere bare har lest det her... Jeg har iallefall hørt den regelen alltid både blant venner og familie så såååå ukjent er den nok ikke. Og en ca kuvertpris, man spørr ikke hva det koster pr. person. Forresten så legger jo ofte brudepar ut ønskelister i god tid. Jeg har flere ganger slått til når feks. tilbords har gode tilbud og handlet gaven tildlig til en billigere peng?
Gjest Spinell Skrevet 28. mars 2011 #25 Skrevet 28. mars 2011 Forresten så legger jo ofte brudepar ut ønskelister i god tid. Jeg har flere ganger slått til når feks. tilbords har gode tilbud og handlet gaven tildlig til en billigere peng? Slike kjøp har jeg også vært heldig med! Absolutt lurt å sjekke ønskelista tidlig og være våken for gode tilbud
AnonymBruker Skrevet 29. mars 2011 #26 Skrevet 29. mars 2011 Jeg synes 500 høres OK ut. Spesielt med tanke på at dere skal i så mange bryllup på en sommer og skal delta i flere utdrikningslag som også koster penger. Jeg leser mellom linjene at dere hadde gitt høyere sum hvis disse bryllupene hadde gått over feks. 7 år, men nå ble det slik at de kom så tett og da gir dere etter hva som føles behaglig for dere og lommeboken det året. Jepp, vi hadde nok helt sikkert gitt mer hvis bryllupene var fordelt over syv år. Kjedelig for brudeparene som gifter seg i år, men vi kan ikke trylle mer penger heller. Og til de som snakker om kuvertpris - jeg har også hørt om denne regelen, men hva når man blir tvunget til å bo på hotell fordi bryllupet skal arrangeres utenfor "allfarvei", da bør vel denne kostnaden strengt tatt kunne legges på vår "vektskål".. Vi velger å ikke forholde oss til denne uskrevne regelen i alle fall. Tusen takk for alle svar, er litt roligere på at vi ikke blir ansett som de smålige bryllupsgjestene som knapt gidder å kjøpe gave i det hele tatt.
Frøken Mitzi Skrevet 31. mars 2011 #27 Skrevet 31. mars 2011 Det viktigaste for meg i vårt bryllaup blir at gjestane vil dele dagen med oss. Håper og trur det er det viktigaste for alle som giftar seg. 500 kr er ei heilt fin gåve Gi etter slik lommeboka tillett
AnonymBruker Skrevet 2. september 2011 #28 Skrevet 2. september 2011 Orket ikke lage min egen tråd jeg så skriver et spm her. Jeg, min søster, hennes kjæreste og min kjæreste skal spleise på gave, vi er alle mellom 20-23år, studerer alle sammen og bor for oss selv. Bruden er vår kusine og hun har lagt ut ønskeliste på bryllupslisten. Vi har ikke råd til mye siden alle er studenter og vi bor for oss selv, pappa sier en gave på 600-800kr er greit, da vi bruker nesten 250kr hver av oss å reise til bryllupet som er et stykke unna... Høres det smålig ut?
AnonymBruker Skrevet 2. september 2011 #29 Skrevet 2. september 2011 Jeg synest ikke det er smålig. Ser for meg 3 mulige løsninger. Alt 1: Kjøp noe fra ønskelisten hos Tilbords eller Glassmagasinet, eller det stedet de har levert ønskeliste. Da vet dere at de får noe de virkelig ønsker seg. En vilkårlig gjenstand til 500,- kan virke litt stusselig om de i tillegg ikke har ønsket seg det. Alternativ 2: Det finnes maaaaaasse fint å finne på salg, da er jo verdien 1000,- men dere får det til halv pris. Samme med kampanjer for alt mulig. Kanskje dere får gjort unna flere gaver samtidig? Alternativ 3: Noe spesielt. Enten det er en vinflaske du kjøper i utlandet eller noe personlig som er kun for de med initialer eller noe sånt. Personlig etikett? En vin/champagne som er rådyr på polet kan man få for en billigere penge i utlandet. Det er jo akkurat samme vinen, flasken og kvaliteten. Et aller siste alternativ er å spleise med andre. 1
Gjest Adriane Skrevet 2. september 2011 #30 Skrevet 2. september 2011 (endret) Jeg syns på ingen måte det er smålig. Nå vet jo ikke jeg hvordan andre tenker, men som brudepar tror jeg ikke man egentlig forventer så mye fra gjestene når det gjelder gaver. Kanskje fra foreldrene sine (noen gjør iallfall det), men utover det, tror jeg de fleste brudepar er mest opptatt av at folk kommer i bryllupet og deler dagen med dem, fremfor hva de har kjøpt i gave Dessuten er det jo ikke summen som avgjør om det blir en fin gave? Og brudeparet vet jo i alle fulle fall ikke hvor mye gjestene har brukt på den gaven de har kjøpt Personlig syns jeg det viktigste med en gave er at den er gitt med hjertet, og at ingen har ruinert seg for å kjøpe den. En annerledes og koselig gave, som ikke trenger å bli så dyr heller er: Siden dette er deres kusine, har dere antakelig vært en del sammen opp gjennom årene, og det finnes en del bilder og historier fra alle de årene. Hva med å sette sammen et album, med bilder av dere fra dere var små og frem til i dag - med en og annen morsom historie fra oppveksten (felles ferie f.eks?) osv. Det er en gave jeg ville elsket hvis jeg fikk den! Så kan man jo evt supplere med en magnumflaske rødvin f.eks (som ikke trenger koste mer enn rundt 300,-), og skrive noe om at man håper på flere morsomme stunder sammen? Slike gaver betyr mer enn dyre flotte ting som havner i et skap eller en hylle. Tro meg Endret 2. september 2011 av Adriane
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå