laperla Skrevet 21. mars 2011 #1 Skrevet 21. mars 2011 Hei, Jeg skal kjøpe meg mobilt bredbånd... Hadde tenkt til å kjøpe Telenor´s Fri bruk til 299 kr. Men så fikk jeg se at Chess har et tilsvarende (?) abonnement som heter Surf King til 125 kr i mnd. Ser at begge har en brukergrense på 6 GB. (Hva enn det betyr?) Noen som har erfaring med dette abonnementet? Eller som kan anbefale et annet? Takk på forhånd.
laperla Skrevet 28. mars 2011 Forfatter #2 Skrevet 28. mars 2011 Ingen som har dette abonnementet? Hmm, kanskje det sier sitt? Isåfall, hvilket abonnement bør jeg velge? Vil at et med fri bruk, da jeg er avhengig av å bruke nett til alle døgnet tider pg.a studier. (Kan jo nevne at nettet vil bli brukt til litt streamning, og "vanlig" nettbruk også.) Takk igjen.
AnonymBruker Skrevet 28. mars 2011 #3 Skrevet 28. mars 2011 Med en brukergrense på 6GB har du egentlig ikke "fri bruk". Det vil si at så fort du har lastet opp/ned 6GB med data, så blir hastigheten på det mobile bredbåndet ditt satt ned. Jeg hadde ikke orket å ha mobilt bredbånd som fast nettilkobling, mye pga varierende kvalitet når det gjelder hastighet og responstid. Det funker helt sikkert så bra som mobilt bredbånd kan fungere begge 2, eneste forskjellen er vel kanskje dekningen? (Usikker på om Chess bruker Netcom eller Telenor).
AnonymBruker Skrevet 28. mars 2011 #4 Skrevet 28. mars 2011 Jeg hadde mobilt bredbånd fra telenor noen uker, og jeg har aldri hatt dårligere nett midt i Oslo! Jeg hadde gjort alt jeg kunne for å unngå å måtte bruke det igjen.
charlott Skrevet 29. mars 2011 #5 Skrevet 29. mars 2011 Isåfall, hvilket abonnement bør jeg velge? Vil at et med fri bruk, da jeg er avhengig av å bruke nett til alle døgnet tider pg.a studier. (Kan jo nevne at nettet vil bli brukt til litt streamning, og "vanlig" nettbruk også.) Takk igjen. Tror ikke noen abn har fri bruk, dvs de har en grense for nedlasting. Hvis skal streame etc kan du nå denne grensen og da settes hastigheten ned slik at det i praksis ikke er brukbart lenger.
LilleCa Skrevet 29. mars 2011 #6 Skrevet 29. mars 2011 Jeg har mobilt bredbånd fra Netcom, har maks grense på 6GB før hastigheten settes ned. Om du bruker youtube og sånn, så kan de 6GB gå fort. Jeg er fornøyd iaf, 124,50kr i mnd
AnonymBruker Skrevet 29. mars 2011 #7 Skrevet 29. mars 2011 Jeg har Telenor og er kjempefornøyd. Har knalldekning i Oslo sentrum.
laperla Skrevet 29. mars 2011 Forfatter #8 Skrevet 29. mars 2011 Betyr det at jeg bør kjøpe et vanlig bredbånd isteden? Ellers kan det hende at nettet plutselig stopper opp? Jeg hadde ikke tenkt til å stresse med fasttelefon og vanlig bredbånd i leiligheten... Hva skal jeg gjøre?
LilleCa Skrevet 29. mars 2011 #9 Skrevet 29. mars 2011 (endret) Betyr det at jeg bør kjøpe et vanlig bredbånd isteden? Ellers kan det hende at nettet plutselig stopper opp? Jeg hadde ikke tenkt til å stresse med fasttelefon og vanlig bredbånd i leiligheten... Hva skal jeg gjøre? Hastigheten blir satt ned til 200 kb/s etter 6GB. Hadde heller satset på vanlig bredbånd, det billigste abonnementet fra Telenor koster 299 i mnd og da er det ubegrenset bruk Endret 29. mars 2011 av LilleCa
Quijote Skrevet 29. mars 2011 #10 Skrevet 29. mars 2011 Jeg hadde mobilt bredbånd fra telenor i ett år. At hastigheten gikk ned etter 6GB gikk helt greit. Det gikk utrolig sakte, men jeg visste jo at det kom til å bli sånn da jeg bestilte det. Det som derimot var et problem var at modemet, altså den lille usb-dingsen, ble mer og mer svekket, nettverket falt ut hele tiden og da jeg til slutt ville levere den på reparasjon fikk jeg beskjed om at det var på grunn av slitasje og at de ikke ville fikse den for meg. Jeg ville aldri valgt mobilt bredbånd igjen. Håpløst opplegg.
LilleCa Skrevet 29. mars 2011 #11 Skrevet 29. mars 2011 Man kan være skikkelig uheldig ja.. Usb-modem og Vista funket ikke i det hele tatt her, har Win7 nå, null problemer.
laperla Skrevet 29. mars 2011 Forfatter #12 Skrevet 29. mars 2011 Jeg blir så usikker på hva jeg skal velge...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå