AnonymBruker Skrevet 16. mars 2011 #1 Skrevet 16. mars 2011 Jeg har HIV, og hatt det i mange år. Jeg har nylig fått ny jobb som sekretær, og sa ikke noe om dette på intervjuet. Det var heller ikke i tankene mine å nevne dette. I ettertid har jeg begynt å lure: Er jeg pliktig til å opplyse arbeidsgiver om dette? Hvis ikke er det lettere for meg at han ikke vet noe.
Kråkesaks Skrevet 16. mars 2011 #2 Skrevet 16. mars 2011 Jeg tror ikke du er pliktig til å opplyse om det med mindre du skal jobbe med sprøytestikking eller annet som innebærer smittefare.
Batteri Skrevet 16. mars 2011 #3 Skrevet 16. mars 2011 Googlet og fant dette: http://www.hivnorge.no/id/374 Kan ikke se for meg at du må opplyse om sykdommen, sett i lys av hvilken stilling du har.
AnonymBruker Skrevet 16. mars 2011 #4 Skrevet 16. mars 2011 Ble litt i tvil her, men ser ikke ut for det.. så takk
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå