AnonymBruker Skrevet 5. mars 2011 #1 Skrevet 5. mars 2011 Jeg er godt voksen, og har enda ikke funnet en foundation-favoritt. Har prøvd mange, og hadde stor forventning til Chanel lift lumiere sin, men denne kaket seg på meg. Helt utrolig, da mange skryter av denne. Så jeg mottar tips med glede. Kan ikke ha pudder foundation, da den legger seg i rynker og tørrhetslinjer. Synes dette er så utrolig vanskelig!!
Yasi Skrevet 5. mars 2011 #2 Skrevet 5. mars 2011 Jeg synes Jane Iredale har en veldig bra flytende mineralfoundation. Dersom du ikke vil ha en med mye dekkevne, har jo også gloMinerals en bra som kan blandes med fuktighetskrem for å få en farget dagkrem Ellers så kan jeg si meg enig med deg i at jakten på en god flytende foundation er et evig mas!
Cæm Skrevet 5. mars 2011 #3 Skrevet 5. mars 2011 Lumene Natural code og Lancome Teint Idole Silky Matt er de flytende foundationene jeg er mest fornøyd med : -)
FruFryd Skrevet 6. mars 2011 #5 Skrevet 6. mars 2011 Jeg anbefaler også Jane iredale sin flytende. Siden jeg også er godt voksen unngår jeg foundation i pudderform, det blir rett og slett ikke pent. Jane Iredale sin er ikke heldekkende, men det er noe av det som gjør at jeg liker den. Den jevner ut og dekker det som gjør at huden ikke ser pen ut. En ser ikke ut som en har på seg en maske med den foundation, noe en kan risikere med en som dekker alt. Det jeg synes er viktigt med foundation, er at det ser naturlig ut. Jane Iredale sin passer også for tørr hud
AnonymBruker Skrevet 6. mars 2011 #6 Skrevet 6. mars 2011 Ts her. Takker for svar..kanskje jeg skal prøve jane iredale sin, men vanskelig med farge da. Jeg liker medium beige farge, har ganske lys hud med litt gult og rødt. Men synes også det er greit at den dekker litt, da jeg har en del ujevnheter.
Cæm Skrevet 6. mars 2011 #7 Skrevet 6. mars 2011 Bedre å bruke concealer for å dekke. Det er ikke meningen at foundation skal dekke slikt : -) 1
FruFryd Skrevet 6. mars 2011 #8 Skrevet 6. mars 2011 Ts her. Takker for svar..kanskje jeg skal prøve jane iredale sin, men vanskelig med farge da. Jeg liker medium beige farge, har ganske lys hud med litt gult og rødt. Men synes også det er greit at den dekker litt, da jeg har en del ujevnheter. Her og Her Gå på mineral makeover room på den siste. Jeg har et par pigmentflekker og noen arr etter kviser, og den foundation dekker såpass bra at jeg synes det er helt greit å ikke bruke noe annet. Men jeg brukte litt tid på å se og lese om fargene, så jeg traff rett farge første gangen.
HenrietteH Skrevet 6. mars 2011 #9 Skrevet 6. mars 2011 Mine favoritter: 1. MaxFactor Age Renew: Består av lysreflekterende partikler og jeg syns den gir et kjempefint resultat. God og rimelig! Ca. 159,- Les mer om den her: http://henriettehodne.blogg.no/1296293991_foundation_anbefaling.htm 2. Babor Deluxe Foundation: En rik, kremete foundation med "lifting" effekt og består også av "fryste" hyaluronsdråper og hveteprotein som gir fuktighet til huden. Den er jeg også veldig fornøyd med, men den er litt dyr. Koster 495, men er absolutt verdt å prøve! Husk alltid å rens huden og bruk en hudkrem som er tilpasset din hudtypen, så kan du ha det gøy med makeupen etterpå Lykke til! Henriette
AnonymBruker Skrevet 6. mars 2011 #10 Skrevet 6. mars 2011 Hva med den til 40 kr på H&M? Ubrukelig? Jeg har faktisk ikke funnet en som passer meg bedre. Selv disse til 500kr stk...
Skylines Skrevet 6. mars 2011 #11 Skrevet 6. mars 2011 Jeg tror kanskje fargen Bisque vil passe deg i Jane Iredale? Den har jeg, lys hud med røde partier og fregner.
Gjest Nanne70 Skrevet 7. mars 2011 #12 Skrevet 7. mars 2011 Gûerlain Parure. Jeg har brukt Gûerlain Issima før den gikk ut av produksjon, og det er den desidert beste flytende foundationen jeg noen gang har brukt! God dekkevne uten at huden så sminket ut i det hele tatt, og minsket de få rynkene jeg har.
AnonymBruker Skrevet 7. mars 2011 #13 Skrevet 7. mars 2011 Gûerlain Parure. Jeg har brukt Gûerlain Issima før den gikk ut av produksjon, og det er den desidert beste flytende foundationen jeg noen gang har brukt! God dekkevne uten at huden så sminket ut i det hele tatt, og minsket de få rynkene jeg har. Hvor får du kjøpt den?
Heygia Skrevet 7. mars 2011 #14 Skrevet 7. mars 2011 Gûerlain Parure. Jeg har brukt Gûerlain Issima før den gikk ut av produksjon, og det er den desidert beste flytende foundationen jeg noen gang har brukt! God dekkevne uten at huden så sminket ut i det hele tatt, og minsket de få rynkene jeg har. Parure aqua eller extreme?
Honesty Skrevet 7. mars 2011 #15 Skrevet 7. mars 2011 Parure aqua eller extreme? Det finnes også en luksusversjon, Parure Gold. Jeg har selv fargeissues mtp. Guerlain. Fargene blir alle som en oransje på min hud (nøytral, lys).
Gjest Nanne70 Skrevet 7. mars 2011 #16 Skrevet 7. mars 2011 Hvor får du kjøpt den? Hos Estethique, bl.a.
Gjest Nanne70 Skrevet 7. mars 2011 #17 Skrevet 7. mars 2011 Parure aqua eller extreme? Aqua, men har lyst til å prøve Extreme. Jeg synes forøvrig ikke at Parure er fullt så bra som Issima, men bedre enn andre foundations jeg har prøvd.
Gjest Nanne70 Skrevet 7. mars 2011 #18 Skrevet 7. mars 2011 Det finnes også en luksusversjon, Parure Gold. Jeg har selv fargeissues mtp. Guerlain. Fargene blir alle som en oransje på min hud (nøytral, lys). Jeg har en mer gylden hud, så har ikke hatt noen problemer mht fargene.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå