Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Er det noen som har anbefalinger når det gjelder hotel i Pisa og Firenze? Skal reise begge steder i august.

Skrevet

Hei

Jeg kan bare kommentere på Hotel Anglo American ettersom jeg bodde der mens jeg var i Firenze - se mitt reisebrev på http://gardkarlsen.com/florence_italy_travelogue.htm . Hotellet lå litt i utkanten men det var lett å gå til sentrum og det var også et busstopp for minibusser ikke langt fra hotellet. Vi kjørte til Pisa siden det bare er ca 8 mil unna så vi overnattet ikke der.

AnonymBruker
Skrevet

Pisa: hotel bologna. hotellene er mye billigere i pisa enn i de større byene så da kan man unne seg flere stjerner.

bodde også på et hotell i sentrum av firenze: hotel albergo. dette var helt greit, litt lytt og kaldt (vi var der senhøstes). Men ellers greit og kort avstand til duomo :)

  • 1 måned senere...
Skrevet

Noen flere som har hoteller å anbefale?

Skrevet

I Pisa bodde vi på Hotel Holiday Inn Pisa Migliarino - det lå litt utenfor byen, hadde parkeringsplasser, og var ikke kjempedyrt. Det hadde ikke utrolig med personlighet, men det var ikke kriteriet vårt. Vi kjørte fra Roma til Barcelona, og skulle ha en overnatning rundt Pisa, og da var det greit å komme seg raskt ut på motorveien neste morgen.

For oss fungerte dette greit. Det er grenser for hvor lenge man kan se på 50 andre mennesker late som de enten holder tårnet eller dytter det ned ;) Men jeg kan se at Pisa kan være en grei italiensk småby hvis man kommer seg unna den verste turistlefsa.

Hotellet var helt greit til våre formål (sove - være inne i Pisa på dagen - og kjøre raskt videre neste morgen) men ting kan jo variere.

  • 3 uker senere...
Skrevet

Ingen hotellanbefalinger, men ville bare si at jeg ikke synes Pisa var en trivelig by.

Skrevet

Vi bodde på Hotel Axial da vi var i Firenze for et par år siden, og var kjempefornøyde. :) Fantastisk beliggenhet! I det hele tatt et hyggelig og rent og pent hotell, og med god AC - veldig viktig siden det kan være grusomt varmt i Firenze i august.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...