Coral Skrevet 1. mars 2011 #1 Skrevet 1. mars 2011 Min samboer ba meg spørre her inne, i håp om å få et svar på hvordan dette egentlig er. Er ikke helt sikker på hvordan jeg skal formulere det, men jeg prøver. På hans arbeidsplass har de plutselig bestemt seg for å begynne med andre arbeidstider. Hittil har det vært 08.00-16.00 og 16.00-00.00. Normale arb.tider med andre ord. Nå skal det bli fra 10.00-18.00 og 18.00 til 02.00. Kveldstidene er i og for seg greie, men dagtidene vil kræsje helt totalt med mine arbeidstider, og samboerne til alle andre på arbeidsplassen hans, som har barn. Det er jo her problemet ligger, for i tidsrommet 16.00 til 18.00 vil ikke barnet da ha noe tilsyn.. Barnehageplass har ikke ungen vår, og uansett om han hadde det så er det ingen barnehager her i området som har åpent etter halv fem. Det berører både vår familie og de fleste andre familier på arbeidsplassen. Finnes det noen form for regler angående dette, kan man kreve å få tilpasset arbeidstiden slik at dette ikke går ut over barnet? Hvis ikke, så betyr jo det at mange av oss faktisk må ta oss ulønnet fri i disse to timene for at barnet ikke skal måtte være alene (noe som selvsagt er uaktuelt, siden ungene er altfor små til det..) Noen som kan hjelpe meg her?
Tullepia Skrevet 1. mars 2011 #2 Skrevet 1. mars 2011 Min samboer ba meg spørre her inne, i håp om å få et svar på hvordan dette egentlig er. Er ikke helt sikker på hvordan jeg skal formulere det, men jeg prøver. På hans arbeidsplass har de plutselig bestemt seg for å begynne med andre arbeidstider. Hittil har det vært 08.00-16.00 og 16.00-00.00. Normale arb.tider med andre ord. Nå skal det bli fra 10.00-18.00 og 18.00 til 02.00. Kveldstidene er i og for seg greie, men dagtidene vil kræsje helt totalt med mine arbeidstider, og samboerne til alle andre på arbeidsplassen hans, som har barn. Det er jo her problemet ligger, for i tidsrommet 16.00 til 18.00 vil ikke barnet da ha noe tilsyn.. Barnehageplass har ikke ungen vår, og uansett om han hadde det så er det ingen barnehager her i området som har åpent etter halv fem. Det berører både vår familie og de fleste andre familier på arbeidsplassen. Finnes det noen form for regler angående dette, kan man kreve å få tilpasset arbeidstiden slik at dette ikke går ut over barnet? Hvis ikke, så betyr jo det at mange av oss faktisk må ta oss ulønnet fri i disse to timene for at barnet ikke skal måtte være alene (noe som selvsagt er uaktuelt, siden ungene er altfor små til det..) Noen som kan hjelpe meg her? Har dere vært i kontakt med fagforeningen om dette? Jeg vil absolutt anbefale å starte der! Ellers kan dere lese dette, som virker beslektet: http://www.arbeidsrettsadvokater.no/ansettelse/endring-av-arbeidstid/
AnonymBruker Skrevet 1. mars 2011 #3 Skrevet 1. mars 2011 Nei, du kan ikke kreve å få arbeidstid tilpasset barnehage/barnepass. Det er dere som foreldre som er ansvarlig for at ungen blir passet på, ikke arbeidsplassen. Tenk på alle som jobber i turnus og får dette til, da klarer dere det også.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå