Gjest Gjest Skrevet 28. februar 2011 #1 Skrevet 28. februar 2011 Er det noen mødre som har erfaringer på faring med å ha med seg 3-4 åringer på bussturer som varer ca mellom 1,5 -2 timer? Blir det for lenge for barnet å sitte i ro? Blir det problemer fordi det ikke er toaletttilgang i løpet av bussturen?
Leanne Skrevet 28. februar 2011 #2 Skrevet 28. februar 2011 Er det noen mødre som har erfaringer på faring med å ha med seg 3-4 åringer på bussturer som varer ca mellom 1,5 -2 timer? Blir det for lenge for barnet å sitte i ro? Blir det problemer fordi det ikke er toaletttilgang i løpet av bussturen? Det er jo veldig avhengig av barnets vaner ellers det. Hvor ofte pleier det å gå på do i løpet av en dag, klarer det å holde seg hvis det ikke er toalett i nærheten - eller får det uhell? Det med å sitte stille bør jo ikke være noe problem, ta med noen bøker/tegne saker eller bare sitt og snakk.. Min 4åring er utrolig snakkesalig om dagen, munnen går i ett sett fra han står opp til han legger seg.. Så 2 timer på en buss hadde jo vært ideelt for han, da kunne han fortalt meg om absolutt alt han tenker på helt uavbrudt av andre forstyrrelser
~white lady~ Skrevet 28. februar 2011 #3 Skrevet 28. februar 2011 Mange busser har jo et toalett bak. Men sørg for at ungene får gått på do før turen, så går det nok bra. (og ikke gi for mye drikke... :gjeiper: ) Ta med noen morsomme bøker, eller sitt og fortell eventyr- de begynner å få sansen for det i den alderen.
Fjellrypa Skrevet 28. februar 2011 #4 Skrevet 28. februar 2011 Lydbok fungerer utrolig bra i sånne settinger for oss. Laster ned på ipod.
Beauté Skrevet 1. mars 2011 #5 Skrevet 1. mars 2011 Jeg har tatt med meg en liten baby på fly til utlandet, i tog og ja i buss. Og når det gjelder et så pass stort barn, så ville jeg aldri engang vurdert noe problemer. Enten do på bussen eller på stasjon.
Caramba Skrevet 1. mars 2011 #6 Skrevet 1. mars 2011 3-4 åringer er ganske "store", det er helt uproblematisk å reise langt med min 4-åring. Han er en rolig gutt, som er flink til å underholde seg selv. Vi reiste litt med ham i sommer, da han var 3,5 og da var underholdningen: bøker vi leste sammen, aktivitetsbøker og fargeblyanter og noe småplukk å leke med. Litt "fingermat" i veska er også greit (rosiner, kjeks, etc). Vi tisser før vi drar, men nesten alle langdistansebusser har toalett, så vidt jeg vet.
Gjest Gjest Skrevet 2. mars 2011 #7 Skrevet 2. mars 2011 er bussfører og syns det bare er koslig med barn i bussen.langrutebusser har toalett.tiss før avgang og ikke gi mye drikke på turen.dei fleste busser har barneseter,og sikkerhetsbelter.ha med kosebamsen så går turen kjempefint!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå