Gjest Anonymous Skrevet 8. mai 2002 #1 Skrevet 8. mai 2002 Hei! Jeg er ca. 5 uker på vei og har følt noe som ligner på menssmerter når jeg ligger. Er det noen som har opplevd dette? Kan det være noe galt?? Klem fra spent mamma!!
*nora* Skrevet 8. mai 2002 #2 Skrevet 8. mai 2002 Gratulerer med frøet i magen! Jeg har også hatt menssmerter i begynnelsen av alle mine tre svangerskap, og har vært livredd for å spontanabortere. Men det har altså ikke skjedd, og jeg har tre friske og raske barn. Tror du kan ta det helt med ro, det er nok sikkert slik det skal være! Lykke til med graviditeten:)
Michelle Skrevet 9. mai 2002 #3 Skrevet 9. mai 2002 Jeg hadde og menssmerter i de tre første mnd av graviditeten,det samme hadde søskenbarnet mitt.Helt normalt,så ta det med ro.Gratulerer med graviditeten.12
tussemor Skrevet 9. mai 2002 #4 Skrevet 9. mai 2002 Det er bare livmorbånd og leddbånd og slikt som er blitt mer elastiske... HORMONER En venninde av meg sa jeg var heldig som slapp å ha mensen på over ett år... da sa mannen min: "ja, nå føler og oppfører hun seg som om hun har mensen et helt år i strekk!" Ingenting å bekymre deg for! Første svangerskapet mitt leste og leste og leste jeg alt jeg kom over om graviditet og hva som var farlig osv... Denne gangen slapper jeg HELT av! Men det er helt rett å spørre om råd hvis du lurer på noe, for da slipper du å lure. -Bare ikke spør like som alltid tror det verste! Gled deg til barnet kommer! Tenk at det går ann å elske så høyt et slikt lite gulpende, hylende og bæsjende krapyl! FANTASKTISK!
Snabelsnuppa Skrevet 10. mai 2002 #5 Skrevet 10. mai 2002 Hei ! Bare henger meg på de andre her for å berolige deg: Jeg hadde også menssmerter de tre første månedene, alt er gått bra så langt, og det er ingenting å bekymre seg for! Lykke til videre med magen!
Gjest Anonymous Skrevet 19. mai 2002 #6 Skrevet 19. mai 2002 Ka som egentli fræmkalle di smærtan? E gravid førr første gang, å ganske nærvøs når det gjeld det mæste... Mamma vil ikke snakke så mye om det, koffør vet æ ikke. Så æ søke råd andre plassa... E det bare livmora som strekkes å sånt? Hilsen Funderende liten skapning
*nora* Skrevet 20. mai 2002 #7 Skrevet 20. mai 2002 Som det står skrevet lenger oppe, er det hormoner som fremkaller disse smertene. Livmora vokser jo, og leddbåndene blir mer elastiske. Skjønner godt at du blir redd og nervøs, Litle, jeg var også det. Men prøv å snu dette til noe positivt, smertene er der, fordi det er helt normalt!! Lykke til med frøet du også!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå