Gjest Syffe Skrevet 21. februar 2011 #1 Skrevet 21. februar 2011 Jeg er virkelig på G her akkurat nå. Men ja. Forloveden min har fryktelig lyst til at vi skal ha orogami-blomster i bryllupet vårt. Hva hadde dere tenkt om dere kom i et bryllup der det var orogami-blomster i stedet for skikkelige blomster? Og da snakker vi ordentlig lagd orogami-blomster...
AnonymBruker Skrevet 21. februar 2011 #3 Skrevet 21. februar 2011 Det høres veldig spesielt ut. Jeg har aldri sett origamiblomster i et bryllup. Var det eventuelt ment å brukes som borddekorasjoner? Har du en link til noen dere ville kjøpe dem fra så det går an å se dem? Kanskje det kan bli riktig så stilig?
Gjest Syffe Skrevet 21. februar 2011 #4 Skrevet 21. februar 2011 Det høres veldig spesielt ut. Jeg har aldri sett origamiblomster i et bryllup. Var det eventuelt ment å brukes som borddekorasjoner? Har du en link til noen dere ville kjøpe dem fra så det går an å se dem? Kanskje det kan bli riktig så stilig? Jeg lager de selv og det blir à la dette. Men i grunn så ble han nedstemt av mine to stemmer... Jeg tente litt på tanken i begynnelsen, men tror det vil bli veldig "tacky". Han ville ha de som både knappehullsblomster og i det hele tatt, men da måtte jeg nesten skjære gjennom. Men det hadde absolutt vært spesielt.
Gjest Nanette Skrevet 21. februar 2011 #5 Skrevet 21. februar 2011 Men de kan være fine på invitasjonene kanskje?
AnonymBruker Skrevet 22. februar 2011 #7 Skrevet 22. februar 2011 Hei Syffe. Jeg er ikke Ab over her men Ab som spurte etter link. Du har allerede brukt dine to stemmer og lagt ned veto, så saken er tydeligvis ute av verden. Kjæresten din ville kanskje vise deg hvor fine han synes blomstene du lager er, og derfor foreslo han å bruke dem? Mulighetene for å bruke dem i en fremtidig barnedåp er kanskje en ide, de var jo fine da. Jeg ønsker deg lykke til med bryllupet og et godt liv videre.
Gjest Syffe Skrevet 22. februar 2011 #8 Skrevet 22. februar 2011 Hei Syffe. Jeg er ikke Ab over her men Ab som spurte etter link. Du har allerede brukt dine to stemmer og lagt ned veto, så saken er tydeligvis ute av verden. Kjæresten din ville kanskje vise deg hvor fine han synes blomstene du lager er, og derfor foreslo han å bruke dem? Mulighetene for å bruke dem i en fremtidig barnedåp er kanskje en ide, de var jo fine da. Jeg ønsker deg lykke til med bryllupet og et godt liv videre. Takk! Ja, jeg foreslo at vi heller kunne ta frem igjen ideen ved en barnedåp eller bursdag eller noe sånt (da passer det kanskje litt bedre enn i et bryllup) og det var han visst fornøyd med
Barcelone Skrevet 22. februar 2011 #9 Skrevet 22. februar 2011 Jeg synes det var en kul idé jeg! Litt utenom det vanlige. Hadde gått an å kombinere dem med ekte blomster.
noone Skrevet 5. mars 2011 #10 Skrevet 5. mars 2011 Jeg syns det hadde vært knallstilig! Jeg skal gifte meg i slutten av måneden og har på ingen måte tenkt å spy ut penger på blomster.
Antlers Skrevet 5. mars 2011 #11 Skrevet 5. mars 2011 Det hadde vært utrolig stilig, så lenge det var litt klasse over brettingen
AnonymBruker Skrevet 6. mars 2011 #12 Skrevet 6. mars 2011 Kunne nok blitt spesielt det! Kanskje tilogmed i kombinasjon med ekte blomster
Gjest Syffe Skrevet 6. mars 2011 #13 Skrevet 6. mars 2011 Kunne nok blitt spesielt det! Kanskje tilogmed i kombinasjon med ekte blomster Jeg foreslo at vi kunne kombinere med ekte blomster. Da slipper vi å bruke så mye penger på blomster, men samtidig kan vi fylle ut med orogami-blomster. Og så hadde det jo blitt veldig spesielt, ja. Men min kommende ektemann ville ha enten eller og han er ikke til å rikke på slikt. Men jeg har planer om å prøve det en dag bare for å se hvordan det hadde blitt!
Gjest Ruccola Skrevet 6. mars 2011 #15 Skrevet 6. mars 2011 Ser for meg en bukett med hvite blomster, og med knallfargede papirblomster som fokuspunkt innimellom! Sikkert kjempestiligt! Knappehullsblomst også er sikkert tøft, og kanskje praktisk også siden ekte blomster ofte mister "hodet" fordi man kommer borti
Anglofil Skrevet 6. mars 2011 #16 Skrevet 6. mars 2011 Synes det høres stilig ut jeg, har man lyst har man lov! Mvh Yvonne
AnonymBruker Skrevet 6. mars 2011 #17 Skrevet 6. mars 2011 Jeg synes også det hørtes ut som en fin ide Man kan jo lage det i hvilke størrelser og farger og papirkvaliteter som helst, og ulike brettinger også. Mulig det er vanskelig å få det til å se bra ut som eneste blomstervalg, hvis man ellers har tenkt et "tradisjonelt" dekorasjonsopplegg, men hvis man klarte å gjennomføre det tror jeg det hadde blitt skikkelig kult. Er ikke nødvendigvis så veldig minneverdig med røde eller kaldrosa roser over hele fjøla... Å kombinere papir- og virkelige blomster hadde nok blitt fint, synd forloveden din ikke er med på et kompromiss der.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå