AnonymBruker Skrevet 21. februar 2011 #1 Skrevet 21. februar 2011 Skal ta tog fra Trondheim til Horten (går det forresten tog til horten? Hva er nærmeste plass hvis ikke?) til påsken og lurer på noe. Jeg har ledsagerbevis og honnørbillett, hvordan blir det da når en bestiller billett for to stykker? Må en gjøre det elektronisk eller snakker en med de i skranken? Hvor mye koster det for én billett (uten rabattene. Ikke sovekupé.)? Hvor lang tid i forveien burde en bestille? Håper på svar.
Betty2 Skrevet 21. februar 2011 #2 Skrevet 21. februar 2011 Du kan jo ta turen inn på NSB.no der kan du bestille elektronisk om du ønsker. kjøper du bilett i skranke så må du betale et ekstra service gebyr. togbiletter får du helt ned i 199kr (minipris) Jo Tideligere du bestiller, jo billigere blir det. men skal du reise i påsken ville jeg ikke drøyd bestillingen for lange, da det er mange som skal ut å reise på den tiden
AnonymBruker Skrevet 21. februar 2011 #3 Skrevet 21. februar 2011 Er det mulig å legge til honnør og ledsager når en bestiller på nett da? Har hørt at en må snakke med de i skranken da.
Oliven Skrevet 21. februar 2011 #4 Skrevet 21. februar 2011 Skoppum eller Tønsberg blir nærmeste stasjon. Sjekk nsb.no og prøv en bestilling der og får du tak i 199,- billetter blir det billigere uansett og da ville jeg tatt de. Minipris 199 og 299 må du bestille nå om det fortsatt er. Men påske er det mye folk i farta så visse avganger kan bli fulle så jeg ville bestilt så fort som mulig.
Betty2 Skrevet 21. februar 2011 #5 Skrevet 21. februar 2011 Honør bilettene ligger vel på 400-500kr? så finner du biletter under den prisen, eks mini pris som Oliven skriver om. så burde du ta dem i stede, fpr man får ikke honør pris på Minipris biletter. Hvis du ikke finner prise under 400kr så ta en tlf til NSB de kan være behjelpelig med bestilling over Tlf.
Solbærsaft Skrevet 21. februar 2011 #6 Skrevet 21. februar 2011 (endret) . Endret 21. februar 2011 av lema
Gjest Spinell Skrevet 22. februar 2011 #7 Skrevet 22. februar 2011 Er det mulig å legge til honnør og ledsager når en bestiller på nett da? Har hørt at en må snakke med de i skranken da. Honnør er ikke noe problem. Ang ledsager: når du bestiller billett for to personer (og hvis du bestiller plassbilletter), så kommer de ved siden av hverandre såfremt det finnes ledige seter ved siden av hverandre. Vær obs på følgende: -plassbilletter koster ekstra -minipris kan ikke endres -NSBs nettsider foreslår kortest mulig overgangstid ved togbytte, men det står med "liten skrift" på nettsidene at ved forsinkelse som gjør at du mister toget du skulle tatt videre så skulle du beregnet minst 1 times overgangstid. For å være helt sikker må du derfor velge "senere avgang" videre.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå