iskaffe Skrevet 13. februar 2011 #1 Skrevet 13. februar 2011 Ja jeg vet man ikke bør ha sminke på kviser og jeg pleier som oftest aldri å gjøre det. Men slik er altså situasjonen... Det er 6 måneder siden jeg sist så kjæresten min, og om et par dager skal vi endelig møtes igjen! Jeg gleder meg kjempemasse, det er bare det at... jeg sliter med kviser, ikke normale, med cystiske kviser som kan vare i flere måneder. Disse får jeg som oftest midt mellom øynene. Nå like før avreise har jeg altså fått fire store kviser midt mellom øynene. De er røde, hovne og jeg ser ikke ut! Lurer derfor på om det er noen der ute som har råd til hvordan jeg best mulig kan sminke disse kvisene uten at det ser unaturlig ut? Jeg har prøvd å klatte på litt foundation, men den dekker ikke godt nok. Jeg har så tørr hud i det området, resultatet blir bare at foundationen flasser, legger seg i de små ansiktshårene, og kvisene blir bare enda mer fremtredende. Noen råd? Finnes det eventuelt noe som kan minske rødheten? Sukk. Er så fortvilet. Det er så typisk.
Gjest Applecore Skrevet 13. februar 2011 #2 Skrevet 13. februar 2011 Det finnes lysegrønne concealere, de dekker rødhet veldig bra!
Gjesten Skrevet 14. februar 2011 #3 Skrevet 14. februar 2011 Prøv forsiktig med en consealer, men bruk lite slik at du slipper å "smøre" det ut, da vil kvisen synes igjen.
Yasi Skrevet 14. februar 2011 #4 Skrevet 14. februar 2011 Forsøk å påføre litt primer på området, så kan du påføre enten en liten mengde dekkende foundation (det skriver jeg, fordi jeg selv bruker Everyday Minerals) eller concealer. Vær forsiktig med å legge altfor mye, legg heller på litt og litt, så avslutter du med en transparent pudder for å "sette" det hele. Det pleier å funke fjell for meg Lykke til
iskaffe Skrevet 14. februar 2011 Forfatter #5 Skrevet 14. februar 2011 (endret) Takk for tipsene. Men er litt dum på akkurat det med sminke. Hva er en primer og hvilket merke skal jeg se etter? Transparent pudder har jeg hørt om og kikket faktisk etter det i butikken. Men er det altså et transparent pudder eller har det farge? For jeg har aldri sett pudder som ikke har farge, ehh... Endret 14. februar 2011 av iskaffe
SmallTalk Skrevet 14. februar 2011 #6 Skrevet 14. februar 2011 Jeg foreslår at du går innom et parfymeri og får hjelp der. De kan finne riktig consealer til deg osv. (Og nei, så lenge du bruker riktig sminke, så er det bare å kline på over kvisene. Det du må passe på er å bruke sminke som ikke tetter porene. Dvs ikke noe fra billigbutikkene som HM, Cubus, Vita osv.)
Aelita Skrevet 14. februar 2011 #7 Skrevet 14. februar 2011 Da jeg slet med kviser så kjøpte jeg en hudfarget kvisekrem på apoteket som jeg brukte på kvisene. Den hjalp i hvertfall meg samtidig som kvisene etterhvert forsvant uten videre behandling eller tvang. Kunne det vært en idè å prøve? 1
Skylines Skrevet 14. februar 2011 #8 Skrevet 14. februar 2011 Angående at de tørre partiene synes når du sminker deg, prøv å skrubb området først. Enten med en ordentlig skrubb, eller til nød en fuktig frottèklut.
Buljo Skrevet 14. februar 2011 #9 Skrevet 14. februar 2011 Så lenge man renser huden godt om kvelden har vel ikke litt foundation/concealer så mye å si for kvisene selv om det er l'oreal, maxfactor eller lignende?
Yasi Skrevet 15. februar 2011 #10 Skrevet 15. februar 2011 Takk for tipsene. Men er litt dum på akkurat det med sminke. Hva er en primer og hvilket merke skal jeg se etter? Transparent pudder har jeg hørt om og kikket faktisk etter det i butikken. Men er det altså et transparent pudder eller har det farge? For jeg har aldri sett pudder som ikke har farge, ehh... Hva en primer er, kan du blant annet lese om her, på bloggen min, dersom det er ønskelig Jeg linker fordi det vil bli litt mye å skrive her, dersom jeg skal få med meg alt. Hvilket merke du bør se etter er veldig individuelt, men det bør være en som ikke gjør vondt verre. Jeg er veldig fornøyd med Laura Mercier sin primer, og det er den jeg bruker selv for øyeblikket. Den som ikke inneholder olje. . Dersom du har lyst til å lese min omtale av produktet, har jeg skrevet en . Transparent pudder forsegler foundationen, og der bruker jeg også en fra Laura Mercier. Den er jeg virkelig glad i - den er super! Transparent pudder er transparent, men det finnes noen som også gir litt farge. I boksen ser de som regel hvite ut, men når de kommer i kontakt med huden, synes de ikke. Laura Mercier har riktignok 2 typer, en som gir litt farge og en som er tranparent. Personlig bruker jeg den sistnevnte. . Primere har lett for å gi meg masse urenheter og gjøre huden min litt grå - jeg har nå brukt Laura Mercier sin i over 1 år og er storfornøyd med det faktum at den ikke gir meg noen urenheter ol. Nå har jeg faktisk planer om å teste deres foundation, for Laura Mercier har imponert Hva som funker og ikke funker for deg, er veldig vanskelig å si. Vi har alle forskjellige hud og en vet aldri hva en kan reagere på. Så jeg kan aldri garantere deg at du ikke vil reagere på Laura Mercier f.eks., men personlig mener jeg at sjansen for å finne et bra produkt er langt større dersom man holder seg til produkter som har et godt omdømme, enn produkter som f.eks. selges på HM osv. Ihvertfall når det kommer til produkter som skal ligge på huden store deler av dagen. Jeg har forståelser for de som slipper unna med å bruke produkter fra HM uten problemer, og jeg synes de er kjempe heldige. Men dersom du har problemhud, bør du være litt skeptisk Dette ble litt langt, men uansett så vil jeg ønske deg lykke til, og håper du klarer å kose deg masse med din kjære uansett
SmallTalk Skrevet 15. februar 2011 #11 Skrevet 15. februar 2011 Så lenge man renser huden godt om kvelden har vel ikke litt foundation/concealer så mye å si for kvisene selv om det er l'oreal, maxfactor eller lignende? Å jo!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå