Gå til innhold

Bekymret for min bror og han ekstremt dyre hobby


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vet ikke helt om det er rette plassen å poste, men følte at det passet best her.

Jeg har en bror på 20 som nå bor hos meg. Jeg tok han på fersken her om dagen og fant ut hans nye hobby. Og det er at han driver og kjøper modeller av 3D damer, altså ikke ekte. Det i seg selv er jo greit nok tror jeg, men problemet er at de koster noe sinsykt mye. Etter jeg fant det ut så har han vist frem sin nye hobby til meg og virker jo stolt som en hane. I går brukte han rundt 10 000 kroner på en ny modell. Det er den 5 modellen han har kjøpt siden i fjor sommer. Så med andre ord, han har brukt 30-50 000 kroner på dette regner jeg med. Disse modellene laster han så inn i et 3d program og animerer dem og lager i hovedsaklig pornobilder og pornofilm. Ganske avanserte greier og jeg tror vel egentlig at de er pent for profersjonelle og noen av de modellene har jo til og kjønnsorganer man kan animere. Han har nå vist meg et 30 sekunders filmklipp han lagde selv og det brukte han 4 dager på å sette sammen og 2 dager på å lagre den. Så utrolig tidkrevende og da. Og nå har snakket med meg om at han har kommet i kontakt med som kan lage han en modell etter eget ønske i stedenfor å kjøpe en som er ferdig laget. Aner ikke hva det kommer på, men det må vel bli svindyrt?

Men er det noe grunn til bekymring her? Det er jo han selv som betaler og han er jo voksen, men er ikke dette litt sært? Han burde jo kanskje heller finne seg ei ekte dame. Man da bare sier han, "hvem trenger dame når man har pc".

Blir litt oppgitt over dette. Noen tanker om dette?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Forutsatt det ikke tar over livet hans, så synes jeg du skal snu det døve øret til.. Man kan jo se på det som en slags kunst.

Men i det han mister gangsynet for det virkelige livet så har han et problem. Dog vet jeg ikke hvor grensen går.

Dyrt ja, men noen driver med Harley også.. koster litt det og. *hmf*

Gjest En mann
Skrevet

Kanskje han trenger psykolog?.

Dette er da sært, og han virker avhengig. Snill søster du som bryr deg.

Har du snakket med han hvorfor han gjør dette?

Men når det er sagt er det langt billigere enn levende dame,samboer,kone og barn.

Er det dette han prøver unngå, vet ikke jeg men kan være en måte å komme bort fra det virkelige livet med levende mennseker.

Har han angst for det virkelige livet, eller er det en avhengighet?

Proffesjonellhjelp har vel vært på sin plass.

Skrevet

ÅherreGUD!! Gi dere med dette psykologtullet!! Blir jo foreslått i her eneste tråd jo!!!!

  • Liker 2
Gjest En mann
Skrevet

ÅherreGUD!! Gi dere med dette psykologtullet!! Blir jo foreslått i her eneste tråd jo!!!!

Noen seriøse forslag til hjelp?

Skrevet

Noen seriøse forslag til hjelp?

I og med at mannen er 20 år så må han nå kunne bruke pengene sine og tida si som han vill!!

Skrevet

kanskje han kan tjene penger på det etter hvert. ingenting er galt med ham hvertfall, så skjønner ikke hva en psykolog skulle ha gjort.

folk har da langt dyrere hobbyer enn dette,vet om folk som bruker hundretusener i året på modellfly osv.

så lenge han ikke ofrer helsa si for å få råd til dette og ellers er oppegående, ser jeg ingen grunn til bekymring.

Gjest BabyBlue
Skrevet

Om man finner en hobby som er midt i blinken på alle måter kan man bli bra avhengig. Så lenge han ikke slutter å spise eller begynner å gå ned i vekt er det nok ingen fare. Har man lyst (og råd) har man lov.

Dette er vel ikke noe verre enn tenåringsgutter som blir helt oppslukt i world of warcraft? Psykolog... tsh. Jeg ble litt for avhengig av sims i en periode, men foreldrene mine kontaktet ikke en hjernedoktor av den grunn. La han kose seg!

Skrevet

Kanskje han vil jobbe med det i fremtiden? :vetikke:

Skrevet

Er du bekymret for økonomien hans fordi han bor hos deg? Har han penger til å betale fellesutgifter etter at han har brukt penger på 3D-modeller, eller faller det meste av utgifter på deg?

Jeg synes også at det er sært, men om han ser ut til å trives med det så får han vel bare holde på med pixeldamene sine. :popcorn:

Så lenge pengebruken ikke går ut over mer nødvendige utgifter da; i så fall hadde jeg satt foten ned og kastet fyren ut. :gjeiper:

Skrevet

10.000 for en 3d modell? Det er svindel og ran.. Hvor får han tak i så dyre modeller? Be han om å anskaffe seg Poser. Det er et 3d program med flere animerbare modeller av alle kjønn. Har selv lastet det ned gratis, null problem. Modellene er av bra kvalitet. De har til og med kjønnsorganer, men om de også er animerbare vet jeg ikke. Mange hobby animatører lager modeller til Poser, så hvis du finner de rette forumene har du masse å velge imellom. Til og med folk som vil lage han modeller etter hans ønske. Helt gratis.

Så kan du be han om å anskaffe seg litt ferdigheter i 3d, så han kan animere, justere og teksturere sine modeller selv. Det er faktisk ikke så vanskelig, så hvis han får til å lage filmer så klarer han nok dette også! For 50.000 hadde han nok fått råd til flere kurs innen 3d, bøker, filmer og til og med programmer. Kanskje han hadde blitt flink nok til å lage sine egne modeller og til og med tjene penger på det?

Broren din høres ut som en idiot som bør utforske mulighetene sine bedre før han bruker så mye penger.

Skrevet

10.000 for en 3d modell? Det er svindel og ran.. Hvor får han tak i så dyre modeller? Be han om å anskaffe seg Poser. Det er et 3d program med flere animerbare modeller av alle kjønn. Har selv lastet det ned gratis, null problem. Modellene er av bra kvalitet. De har til og med kjønnsorganer, men om de også er animerbare vet jeg ikke. Mange hobby animatører lager modeller til Poser, så hvis du finner de rette forumene har du masse å velge imellom. Til og med folk som vil lage han modeller etter hans ønske. Helt gratis.

Poser er da rimelig simple greier. Vil tror dette er noe helt annet?

Skrevet

Poser er da rimelig simple greier. Vil tror dette er noe helt annet?

Selve programmet er ganske enkelt, men modellene (synes iallefall jeg) er ganske detaljerte. Poser har riktignok ikke de beste render mulighetene, men ved å eksportere modellene til et annet program som f.eks 3ds max eller maya, og fikse litt her og der, så tror jeg ikke det vil bli store forskjellen mellom en poser modell og en annen modell. I poser kan man jo forandre modellen etter eget ønske med ganske brukervennlige funksjoner. Det synes iallefall jeg er mye bedre enn å bruke 10.000 kr på at noen gjør det for deg.

Skrevet

Han er voksen. Det er ikke dine penger.

Han er tydeligvis happy.

LA han være i fred.

Gjest Applecore
Skrevet

Han er voksen, og han har funnet en hobby han synes er givende.

Om han er flink til dette, så han kanskje tjene penger på det etterhvert.

Forøvrig så skjønner jeg ikke hvorfor folk (og spesielt damer) skal se sånn ned på å bruke penger på hobbyen sin.

Å ha en fritidsaktivitet man liker er en enorm trivselsfaktor i livet, og det er ingen grunn til at man ikke skal kunne investere tid og penger i den.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...