AnonymBruker Skrevet 7. februar 2011 #1 Skrevet 7. februar 2011 Jeg har søkt på en drøss med deltidsjobber (er student) men har så langt ikke hatt noe hell. Når man har sendt inn søknad, er det vanlig å ringe å forhøre seg om hvordan det går med søknaden? Møte opp? Bare sitte å vente på svar? Hva gjør man? Alle mine tidligere jobber har jeg fått via å bli tilbudt jobben, så jeg har veldig lite erfaring med selve søknadsprosessen, selv om jeg har en helt ok CV (med jobberfaring fra ulike bransjer, kurser, skolegang, studiepoeng fra Universitetet hvor jeg fortsatt studerer etc). Og jeg har gode referanser. Hva gjør man for å få jobben? Maser man? Hvordan? Tusen takk for alle svar, råd og tips!
Gjest Airi Skrevet 7. februar 2011 #2 Skrevet 7. februar 2011 Møt opp og snakk med dem før du søker på stillingen - det har jeg positiv erfaring med. Noen dager etter at søknadsfristen er gått ut er det også helt ok å ringe og forhøre seg.
kontorstol Skrevet 7. februar 2011 #3 Skrevet 7. februar 2011 Jeg ansetter og liker ikke mas. Reelle spørsmål bør tas før man sender søknaden . Når jeg har gitt tilbakemelding ved mottatt søknad på at vi tar kontakt etter at søknadsfristen har gått ut ser jeg det ikke som positivt med mas få dager etter at fristen har gått ut.
Glitnir Skrevet 7. februar 2011 #4 Skrevet 7. februar 2011 Reelle spørsmål bør tas før man sender søknaden . Når jeg har gitt tilbakemelding ved mottatt søknad på at vi tar kontakt etter at søknadsfristen har gått ut ser jeg det ikke som positivt med mas få dager etter at fristen har gått ut. Helt enig!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå