Bonito Skrevet 3. februar 2011 #1 Skrevet 3. februar 2011 Jeg sitter hjemme nå og er litt paranoid. Jeg begynte i ny jobb for 1 mnd siden, og har nå klart det kunststykket å bli syk. Allerede! Jeg ble sendt hjem fra jobb i går av kollegaene mine, både fordi de ikke ville bli smittet og fordi jeg hostet og snørret meg omtrent fordervet. Hadde planer om å dra tilbake i dag, men måtte innse etter en natt med hosting fra helvette at det ikke gikk. Samt at jeg har fått en snasen liten bihulebetennelse på toppen. Har snakket med sjefen (som var syk i går), og hun SA det gikk helt greit. Hun hørte jo at jeg var syk. Men jeg klarer ikke å fri meg fra tanken på at hun tror jeg egentlig kunne kommet. Jeg håper hun snakker med kollegaene mine, og at de forteller hvordan ståa var i går. Jeg er så irritert!! Hvorfor i alle himmelens dager måtte jeg bli syk så fort?? Men hvordan ser egentlig kollegaer og sjefer på noen som blir syke såpass raskt etter ansettelse? Har jeg noen grunn til panikktankene mine?
Klematis Skrevet 3. februar 2011 #2 Skrevet 3. februar 2011 Ta det rolig og bli frisk! Nå vet jeg ikke hvilken bransje du jobber innen, men jeg har aldri hørt om noen som IKKE får (oppriktig) forståelse fra sjefen og kollegaer for at man er syk, uansett hvor tidlig det er etter ansettelse. Hadde det imidlertid vært slik at du påfallende ofte var syk på mandager eller noe som enkelt kan tolkes som "skulk", så er jo saken en annen. Men det er jo ikke tilfelle her! God bedring!
barnehagetanten Skrevet 3. februar 2011 #3 Skrevet 3. februar 2011 Senk skuldrene og hvil deg frisk: den verste følelsen sitter du nok selv med.
Bonito Skrevet 3. februar 2011 Forfatter #4 Skrevet 3. februar 2011 Tusen takk for svar. Jeg jobber på sykehus, så det er vel kanskje ikke så populært med litervis med snørr. Tok også på meg ekstradager for ettpar uker siden, da den ene kollegaen min var syk. Så jeg håper det veier opp litt. Høres kanskje rart ut men jeg skulle ønske sjefen hadde vært på jobb og sett meg i går. Da hadde det liksom ikke vært noen tvil, siden jeg så ut som jeg skulle falle sammen. (Ettersom ene kollegaen min sa) Høyst sannsynlig er det bare jeg som sitter å krisemaksimerer nå, for sjefen er ei koselig dame. Men jeg ble så glad da jeg fikk jobben, og vil så gjerne gjøre ett godt inntrykk. Men... det er jo ikke sikkert den tilstanden jeg befinner meg i nå gir noe særlig godt inntrykk heller da. Uff, jeg er teit her jeg sitter.
Ciara Skrevet 3. februar 2011 #5 Skrevet 3. februar 2011 Altså, man kan jo ikke bestemme når man skal bli syk, så dette synes jeg ikke du skal bekymre deg for. Vi hadde en nyansatt i fjor som ble sykemeldt i tre uker første uka i jobb. Hun syntes det var kjempevanskelig, men det var ingen som holdt det mot henne. For da hun var tilbake i jobb var hun flink i jobben og ikke ofte syk i det hele tatt. Sjefen og kollegaene dine burde virkelig ikke tenke stygt om deg pga dette. Og husk at du får plenty av tid til å vise hva du er god for senere Det derimot INGEN jeg kjenner er glad i, er mennesker som sitter på jobb og er ineffektive og sprer basiller overalt, for så å bli sykemeldt ekstra lenge fordi de ikke tok sykdommen på alvor i utgangspunktet
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå